Na którym palcu?

05 styczeń 2018
Iga Marciniszyn

Moment zaręczyn to, poza dniem ślubu, jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu  każdej kobiety. Utrwalony w naszych głowach romantyczny wzorzec tej chwili, dokładnie zakorzenił obraz pierścionka wkładanego na serdeczny palec prawej lub lewej dłoni.

Żadna z nas, więc od najmłodszych lat nie ma wątpliwości jak nosić pierścionek, sprawa komplikuje się gdy w dniu ślubu na palcu Panny Młodej ma pojawić się obrączka. Co zrobić wówczas z pierścionkiem? Pozostawić na tym samym palcu, ściągnąć? Podpowiadam Wam najlepsze rozwiązania.

Na jednym palcu

Najłatwiejszym rozwiązaniem wydaje się być noszenie dwóch ozdób na jednym palcu. Jest to świetna opcja szczególnie, gdy obydwa pierścionki stworzone są w podobnym stylu, a tym samym idealnie się ze sobą komponują. Dodatkowo na drugiej dłoni możecie dzięki temu nosić pierścionki w każdej formie i stylu.

Na jednej dłoni

Pierścionek z obrączką można nosić również na jednej dłoni, ale dwóch palcach. Np. obrączkę standardowo na serdecznym, natomiast pierścionek na środkowym. Takie rozwiązanie może jednak spowodować konieczność powiększenia pierścionka.

Na dwóch dłoniach

Jeśli obrączka i pierścionek nie pasują do siebie, możesz zdecydować się na noszenie pierścionka na serdecznym palcu lewej dłoni, ustępując miejsca ważniejszemu symbolowi, jakim jest obrączka. Jest to rozwiązanie stosowane często szczególnie w dniu ślubu, gdy to obrączka ma być w centrum uwagi.

Tylko obrączka

Możesz również zdecydować się na schowanie pierścionka do szafy, jako pięknej pamiątki z dnia, w którym powiedziałaś ,,tak”, a pozostawienie na dłoni jedynie obrączki. Naturalna kolej rzeczy mówi, że ślub następuje po zaręczynach, więc noszenie pierścionka nie jest koniecznością.

Łańcuszek

Jeśli nie przepadasz za noszeniem pierścionków i ciągle zaciągasz nimi swetry lub po prostu poszukujesz bardziej oryginalnego rozwiązania dla Twojego pierścionka, może spodobać Ci się pomysł, na noszenie go na łańcuszku na szyi. Wówczas pozostawiasz na dłoniach miejsce dla obrączki, a pierścionek stanie się wyjątkową i niepowtarzalną biżuterią.

Które rozwiązanie najbardziej przypadło Wam do gustu? A może macie swój, zupełnie oryginalny pomysł na noszenie pierścionka zaręczynowego?

Średnia

4.5

Oceń mój artykuł

Zobacz także

12 lipiec 2019
26 marzec 2020

Komentarze