Jak wybrać odpowiednią obrączkę ślubną? Hity sezonu 2017/2018

17 grudzień 2017
Magdalena Borzęcka

Każda przyszła Para Młoda, prędzej czy później, będzie musiała stanąć przed trudnym, ale też i najważniejszym wyborem, jakim są obrączki ślubne. Jest to temat skomplikowany, wymagający z pewnością dużego namysłu. Wachlarz dostępnych wzorów jest ogromny, a wybrany model będzie towarzyszył małżonkom do końca życia.
 

Jakie są najpopularniejsze wzory na sezon 2017/2018? O tym w dalszej części artykułu.

W temacie obrączek ślubnych, trudno mówić o trendach. Warto kierować się własnymi upodobaniami, biorąc pod uwagę fakt, iż jest to zakup długotrwały, na kilkanaście lat. Decyzja ta nie może być podjęta pochopnie, tylko na podstawie krótkotrwałej mody. Dlatego ponadczasowym i bezpiecznym wyborem są modele klasyczne, wykonane najczęściej ze złota. Na rynku dostępne mamy zarówno złoto żółte, jak i białe, lecz dużą popularnością cieszą się także mieszanki różnych jego rodzajów.Złoto jest jednym z najpopularniejszych materiałów z jakich wykonuje się obrączki, z uwagi na fakt, iż jest to najtrwalszy metal szlachetny. Możemy pokusić się także o stwierdzenie, że trwałość złota symbolizuje trwałość związku małżeńskiego. Do klasycznej złotej obrączki, często wybierane są takie urozmaicenia jak grawer, czy w przypadku kobiet - cyrkonie.Hitem roku 2017/2018 zdecydowanie są/będą obrączki wykonane z karbonu. Charakteryzuje się wysoką trwałością, odpornością na zarysowania oraz lekkością. Materiał ten ma kolor czarny i jest alternatywą dla osób, które z powodów alergicznych, lub estetycznych, nie chcą zdecydować się na złoto. Będzie to idealny wybór również dla osób odważnych, które cenią sobie dobry design. Tego typu modele dostępne są w większości sklepów jubilerskich, np. Geselle lub Apart.

 

Źródło: geselle.pl
Karbon często łączony jest także z hitem ostatnich lat, czyli tytanem. Jest to materiał równie trwały jak złoto, lecz o wiele tańszy. Bardzo nowoczesny, przyciągający uwagę sprawdzi się u par, które lubią nietypowe rozwiązania. W zależności od preferencji może być delikatny, klasyczny lub ekstrawagancki z dodatkiem diamentów. Najmodniejsze wzory dostępne np. w Yes, lub pracowni złotniczej Gold Commerce.
Źródło: yes.pl


Zdecydowanie najdroższym, lecz również bardzo efektownym rozwiązaniem są obrączki wykonane z platyny. Materiał jest niezwykle trwały i wytrzymały, prezentując się przy tym bardzo delikatnie. Obrączki te zdobione są bardzo skromnie, najczęściej małymi brylantami.
Źródło: apart.pl

Jak widać wachlarz wzorów na rok 2017/2018 jest ogromny. Pewne elementy są ponadczasowe i będą modne w każdym sezonie: np. klasyczne złoto, czy połączenie metalu z diamentami. Z pewnością każda przyszła para młoda, nawet ta najbardziej wymagająca, znajdzie idealny model dla siebie.

Który trend najbardziej przypadł Wam do gustu?

Średnia

2.4

Oceń mój artykuł

Zobacz także

26 czerwiec 2018
19 lipiec 2018

Komentarze