Stylizacja Pana Młodego – spinki do mankietów

04 październik 2018
Magdalena Borzęcka

Ubiór Pana Młodego to często temat spychany podczas przygotowań na boczny tor. Pozornie prosty garnitur przyszłego męża można jednak urozmaicić drobnymi elementami, które wpłyną na poprawę jego wyglądu. Spinki do mankietów to ten rodzaj biżuterii męskiej, który sprawia że każda stylizacja nabiera charakteru.

Dodatkowo, gdy zainwestujemy w dobre jakościowo spinki, posłużą one mężczyźnie przez kilka kolejnych lat, przypominając mu o tym pięknym dniu. Dawniej spinki do mankietów były odzwierciedleniem dobrej pozycji społecznej oraz gotowości do wydawania pieniędzy.

Wiem, że dobieranie dodatków dla mężczyzny może być problematyczne, dlatego przeczytaj poniższe wskazówki na co należy zwrócić uwagę przy wyborze spinek.

Kolor

Podstawowym elementem który trzeba wziąć pod uwagę wybierając spinki do mankietów to koszula i jego kolor. Biżuteria powinna współgrać kolorystycznie z pozostałymi częściami stroju. Nie możemy pominąć również: klamry paska do spodni, zegarka oraz krawatu, wszystkie te elementy musisz utrzymać w podobnej gamie kolorystycznej. Nie oznacza to wcale, że wszystko powinno mieć ten sam kolor, ważne, aby współgrały one ze sobą - unikajmy kontrastów!

Kształt

Kształt wybieraj w zależności od preferencji. Do wyboru mamy modele kwadratowe, prostokątne, owalne, ale również wiele wyjatkowych modeli z nutką ekstrawagancji.

Materiał

Kolejnym ważnym aspektem jest materiał, z którego wykonane są spinki. Najbardziej eleganckie i uniwersalne są modele złote oraz srebrne. W tym sezonie modne są również spinki z drewnianymi elementami (idealne do granatowego garnituru) lub te wykonane z nietypowych materiałów.

Jaki styl wybrać?

To często zadawane pytanie: czy zdecydować się na coś gładkiego, czy może postawić na szaleństwo? W zależności od tego co gra Ci w duszy i co pasuje do całego stylu wesela. Jeżeli stawiasz na klasykę i elegancję, zdecyduj się na gładki model, bez odważnych kolorów. Jeżeli lubisz się wyróżniać, postaw na szalony wzór ze żłobieniami lub ozdobnymi kamieniami. Szeroki asortyment spinek do mankietów znajdziesz w popularnych sklepach jubilerskich, tj. Apart czy W.Kruk. Ceny w zależności od modelu wahają się od 100 do nawet 2500 zł (spinki z brylantami). 

A Wy co myślicie o spinkach do mankietów? Jest to nieodłączny element męskiej stylizacji czy zbędny dodatek?

Średnia

0.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

14 listopad 2020

Komentarze