Suknie ślubne, o których świat nie zapomni

24 maj 2018
Magdalena Gitler

Śluby znanych osób zawsze budzą ogromne zainteresowanie. Oryginalne, niespodziewane, ponadczasowe jakie są kreacje znanych i lubianych?

 

Dzisiaj przedstawiam Wam kilka niezapomnianych sukien.

Audrey Hepburn

W zestawieniu nie mogło zabraknąć sukni, które miała na sobie Audrey. Miała za sobą kilka małżeństw, a każda sukienka, którą założyła w tym uroczystym dniu skradła serca fanów.

Warto wymienić aż dwie kreacje: rozkloszowaną sukienkę ze stójką mocno podkreślającą talię, autorstwa domu mody Balmain, uzupełnioną wiankiem z kwiatów zamiast welonem, którą miała na sobie podczas ślubu z Mellem Ferrerem oraz sukienkę, w której właściwie Audrey nie brała ślubu. Mowa o słynnej kreacji Huberta Givenchy z filmu Funny Face.


Ernst Haas/Getty Images

Greace Kelly

Kiedy gwiazda Hollywood poślubia prawdziwego księcia, oprawa musi być bajkowa. Suknia Greace była prezentem od wytwórni MGM, z którą autorka była związana przez wiele lat. Zaprojektowana przez Helen Rose, kostiumografkę MGM, została jedną z najczęściej kopiowanych kreacji w historii.

Do obszycia gorsetu użyto ponad stuletnią brukselskiej koronki. Po ślubie Kate Middleton z księciem Williamem pojawiło się wiele komentarzy, że suknia księżnej była inspirowana właśnie tą niesamowitą kreacją.


Getty Images

Elizabeth Taylor

Elizabeth stawała przed wyborem ślubnych kreacji wiele razy, bo wychodziła za mąż aż osiem razy!!! Wszystkie bez wątpienia zrobiły furorę i były głośno komentowane. Zwłaszcza te w mniej klasycznych fasonach.

Jej pierwsza kreacja również była dziełem Helen Rose i  prezentem od wytwórni MGM. Przez trzy miesiące pracowało nad nią kilkanaście osób. Suknia zachwycała zdobieniami z koralików i pereł, a jej uzupełnieniem był dziewięciometrowy welon. Wyobrażacie sobie, że to dzieło miało w talii zaledwie 50 cm?!


Gamma-Keystone/Getty Images

Jacqueline Kennedy

Najczęściej opisywana suknia Ameryki. Uznana przez magazyn „People” za suknię wszech czasów.

Suknia Jackie z bufiastą spódnicą była bogato zdobiona falbanami i woskowymi kwiatami. Pochłonęła 50 m jedwabiu, a jej pięknym uzupełnieniem był koronkowy welon, własność babki Panny Młodej. Suknia obecnie znajduje się w Bibliotece Kennedych w Bostonie.


Lisa Larsen/Getty Images

Diana Spencer

Suknie dam z brytyjskiej rodziny królewskiej zawsze robią wrażenie. Suknia Diany była kwintesencją mody lat 80.  i typową bezą.

Bufiaste rękawy, kilkanaście tysięcy małych perełek i ogromny tren, który z trudem mieścił się do karety. Ślub okrzyknięty „ślubem stulecia” musiał być dopięty w najmniejszym detalu, więc uszyto kopię sukni Panny Młodej, która w 2005 roku została sprzedana na aukcji.


Fox Photos/Getty Images

Yoko Ono

Suknia zupełnie inna od wszystkich wcześniejszych, ale zdecydowanie zasługująca na znalezienie się na liście. Wyjątkowa, inna, nieszablonowa - dlaczego?

Yoko Ono na swój ślub z Johnem Lennonem włożyła krótką sukienkę, którą zestawiła z kapeluszem z szerokim rondem, podkolanówkami i trampkami. Ten zestaw przeszedł do historii mody ślubnej!


© Ken Ross
www.KenRossPhotography.com
www.EKRFoundation.org

Te kreacje niewątpliwie odcisnęły piętno na dzisiejszej modzie ślubnej, a jakie inne suknie Wy uznalibyście za niezapomniane? :)

Średnia

5.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

01 sierpień 2018
15 marzec 2018

Komentarze