Impreza z okazji poznania płci dziecka!

05 styczeń 2020
Karolina Zysek

Narodziny dziecka, a szczególnie pierwszego i wyczekiwanego, to bardzo ważny moment dla przyszłych rodziców. Dlatego celebruje się już go przed narodzinami bobasa, organizując chociażby popularne Baby Shower. Natomiast, aby urządzić wspomnianą imprezę, której korzenie sięgają zachodu, trzeba najpierw poznać płeć dziecka.

Współcześnie poznanie płci bobasa nie musi kończyć się ma badaniu USG i informacji od położnej. Jest znacznie ciekawszy sposób, a mianowicie Gender Reveal Party!

Podobnie jak Baby Shower, imprezę z okazji poznania płci bobasa znamy z głównie z Ameryki. Rozpowszechnia się ona powoli również na terenie Europy, co uważam za ciekawy trend. Jeśli termin wesela pokrywa się z okresem ciąży, to zdarza się, że rodzina łączy te dwie uroczystości.

Dowiedzmy się na czym polega ta impreza i co czeka przyszłych rodziców przed poznaniem czy to chłopczyk czy dziewczynka!

Gender Reveal Party - na czym polega?

Ideą organizowania Gender Reveal Party jest przygotowanie przez rodzinę i znajomych różnych gier oraz zabaw, których głównymi bohaterami są przyszli rodzice. Zabawy te mają ich stopniowo przybliżać do poznania płci przyszłego dziecka. Stopniowo, ponieważ najczęściej nie kończy się na jednej grze - kilka z nich ma po prostu podbudować napięcie i przedłużyć ekscytację spowodowaną wyczekiwaniem na decyzję.

Organizacja Gender Reveal Party stanowi czasem niespodziankę dla przyszłych rodziców, jednak jeśli rodzice nie chcą znać płci dziecka aż do narodzin, rodzinę ratuje fakt upoważnienia do udzielania informacji i dobra wola lekarza. W drugim przypadku impreza jest organizowana we współpracy z rodziną. Wystarczy poprosić ginekologa bądź położną - w zależności, kto wykonuje badanie - o zapisanie płci na kartce i włożenie jej do koperty. Następnie należy przekazać kopertę rodzicom bądź znajomym, którzy mogą zacząć organizację atrakcji.

Atrakcje na Geneder Reveal Party

Tort / babeczki

Jeśli impreza odbywa się w ramach wesela, to idealną zabawą będzie wspólne krojenie tortu czy jedzenie babeczek. Tort jest nieodłącznym elementem weselnego przyjęcia, więc wkomponuje się również w Gender Reveal Party.

Aby poznać płeć dziecka z pomocą wypieków, należy poprosić cukiernię o krem w kolorze różowym bądź niebieskim, jak na chłopca i dziewczynkę przystało. Dzięki temu po rozkrojeniu ciasta ukaże im się kolor symbolizujący daną płeć.

Niestety czasem to nie takie oczywiste, ponieważ rodzina prosi o wymieszanie tych dwóch barw dla zmyłki i przyszli rodzice muszą przejść do następnej atrakcji, która zbliży ich do poznania płci bobasa.

Konfetti

Podczas Gender Reveal Party kolejną atrakcją jest pudło bądź balony z konfetti. Chociaż niekoniecznie konfetti musi być umieszczone w środku, ponieważ jest ono jednym z rodzajów oprawy pierwszego tańca, więc dlaczego nie poprosić o te w kolorze symbolizującym płeć dziecka? Byłaby to podwójna radość i chwila wzruszenia!

Wracając do pudła z konfetti, to najczęściej zawiesza się je na górze schodów czy pod sufitem i mocuje sznurek. Zadaniem przyszłych rodziców jest pociągnięcie za ten sznurek, by z pudła wypadło konfetti w kolorze niebieskim bądź różowym. Natomiast jeśli chodzi o balony, to trzeba wyposażyć przyszłych rodziców w igłę i... bęc! Balon pęknie, a ze środka wypadną ozdoby. Lecz podobnie jak w przypadku wypieków, kolory te mogą być wymieszane. Wtedy czas na następną zabawę!

Pudło z balonami lub balon w balonie

W tej atrakcji odrzucamy konfetti, ale pozostawiamy pozostałe rekwizyty. Pudło z balonami często bywa niespodzianką dla nowożeńców po wyjściu z kościoła. Można to połączyć podobnie jak konfetti przy pierwszym tańcu i poprosić o balony w symbolicznych kolorach.

Natomiast jeśli chodzi o balon w balonie, to zasada jest prosta: pierwszy z nich, większy, powinien być napełniony helem, a drugi, mniejszym - zwykłym powietrzem. Później powtórka z rozrywki - igła w dłoń i bęc! Lecz nic mylnego - balon może być różowy z niebieskim napisem - „Gratulacje bobasa”.Kolejne trzy atrakcje z pewnością zabrudzą stylizacje ślubne, dlatego zalecałabym ich organizację dopiero podczas poprawin - w luźniejszych strojach :)

Mini-paintball

Aby atrakcja się udała, należy wyposażyć przyszłych rodziców w białe koszulki, aby lepiej było widać farbę. Powinni mieć zabezpieczone twarze chustą czy po prostu okularami, aby farba nie dostała się przypadkiem do oczu. Przygotowujący atrakcje powinni natomiast wyposażyć się w pistolety na farbę.

Gdy już wszystko przygotowane, odliczamy do trzech i możemy strzelać farbą! Jest to mini-paintball, ponieważ pistolety nie mogą być oczywiście na typowe kulki, żeby nie zrobić krzywdy mamie i dzidziusiowi :)

Kolorowe race dymne

Jednym z  popularnych rekwizytów do sesji ślubnej są kolorowe race. Sprawdzą się również podczas Gender Reveal Party, lecz z daleka oczywiście od przyszłej mamy!

Race są nie tylko ciekawym rekwizytem na ogłoszenie płci dziecka, ale również idealną okazją na zrobienie niesamowitych ujęć.

Rozbijanie jajek

Ostatnią atrakcją jest rozbijanie jajek.

Aby atrakcja była udana, należy pomalować wszystkie jajka 50/50 - połowa niebieskich i połowa różowych. Następnie jedno z tych, które symbolizuje płeć dziecka odkładamy na bok, aby pozostało surowe. Pozostałe gotujemy na twardo.

Gdy rodzice zaczną zabawę, powinno rozbić się tylko to jedno. Chyba, że ktoś spodziewa się bliźniaków :)

Oto wszystkie dotychczas spopularyzowane atrakcje podczas Gender Reveal Party. Z pewnością w czasem powstanie ich o wiele więcej, bo tego typu przyjęcia dopiero zadebiutowały wśród przyszłych rodziców.

A czy Wy planujecie wspomnianą imprezę z okazji poznania płci bobasa? Słyszeliście o tym wcześniej? :)

Średnia

0.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

12 styczeń 2020
24 sierpień 2020

Komentarze