Czy nieśmiałość może być zaletą mężczyzny?

04 listopad 2018
Dagmara Sobczak

Nieśmiałość to cecha, która dotyka dużą część społeczeństwa. Niestety dzisiaj, w czasach kiedy każdy goni za sukcesem i karierą, odbierana jest jako pewna ułomność, czy wada. Całkiem niesłusznie!

To piękna cecha, którą każdy z nas (jeżeli ją ma) powinien w sobie pielęgnować. Nie tylko kobiety bywają nieśmiałe. Nieśmiały mężczyzna wcale nie musi mieć w życiu pod górkę. Dziś podrzucę kilka pomysłów, jak nieśmiałość przekuć w zaletę.

Jesteś nieśmiałym facetem? Przekuj to w zaletę!

Nieśmiałość często wiążę się z wieloma innymi cechami, z których można zrobić atut. 

Tajemniczość

Nie tylko tajemnicze kobiety są dla mężczyzn atrakcyjne. Działa to także w drugą stronę. Tajemniczy mężczyzna może być obiektem wielu kobiecych westchnień. 

Nie staraj się więc na siłę pokazywać, jaki jesteś rozmowny, pewny siebie i zabawny. 

Jeżeli wolisz czasem pomilczeć – pomilcz. Jeżeli nie chcesz od początku odkrywać wszystkich kart (mówić za wiele o sobie) – nie odkrywaj. Niech wszystko dzieje się w swoim tempie. Nie musisz działać w ten sam sposób, co Twoi pewni siebie koledzy. Pamiętaj, że nic tak nie przyciąga kobiety, jak szczere podejście i bycie sobą od samego początku.

Skromność

W czasach, kiedy uwielbiamy się przechwalać, wymądrzać, chwalić swoimi osiągnięciami, przedmiotami, jakie posiadamy i w czasach gdzie wszystkie poradniki krzyczą do Ciebie: „bądź pewny siebie!”, skromność jest na wagę złota. To cudowna odskocznia móc poznać i spotykać się z kimś skromnym i dobrym, kto nikogo nie udaje. 

Dlatego nie wysilaj się na pokazanie, jaki to jesteś super. Bądź sobą, a zobaczysz, że znajdą się kobiety, które szybko to w Tobie zauważą i docenią. 

Pasja

Zazwyczaj osoby nieśmiałe, introwertyczne w wolnym czasie oddają się jakiejś pasji. Może grasz na jakimś instrumencie? Śpiewasz? Składasz modele? Wspinasz się na ściankach albo piszesz bloga?

Twoja pasja to zarazem Twój ogromny atut. Kobiety uwielbiają mężczyzn, którzy mają jakieś hobby i wiedzą co lubią. Dlatego nie ukrywaj tego, co lubisz robić, nie bój się ocenienia. Potraktuj to jako zaletę i mów o tym śmiało już na pierwszym spotkaniu.

Wrażliwość

Wiele kobiet nieśmiałym mężczyznom przypisuje również wrażliwość. Być może Twoi koledzy uważają, że wrażliwy facet to nie facet, ale prawdziwe kobiety myślą zupełnie inaczej.

Dziś nawet łzy mężczyzny prawie żadnej kobiety nie dziwią, a wyzwalają jedynie miłosne instynkty. Wrażliwość to nic złego. Pokazuje ona jedynie, że jesteś po prostu dobrym człowiekiem. Dlatego nie ukrywaj tego. Każde emocje trzeba wyrażać.

Jakie jeszcze cechy nieśmiałych mężczyzn można przekuć w zalety? Macie jakieś pomysły?

Średnia

4.2

Oceń mój artykuł

Zobacz także

06 styczeń 2019
25 czerwiec 2018

Komentarze