Co należy do obowiązków weselnych Pana Młodego?

14 marzec 2018
Magdalena Borzęcka

Stereotypowo uznaje się, że planowanie ceremonii zaślubin należy w głównej mierze do Panny Młodej – przecież marzy o tym od dzieciństwa, więc wszystkie elementy powinna mieć już zaplanowane.

Drogie Panie, nie dajmy się zwieźć i przekażmy kilka kwestii naszemu Narzeczonemu. 

Czym więc powinien zająć się Pan Młody?

Ubiór

Oczywiście podstawową kwestią jest zadbanie o swój odpowiedni ubiór – dopasowanie do sukni Panny Młodej oraz ogólnej koncepcji ślubu.

Pan Młody odpowiada również za bukiet ślubny oraz butonierkę, która z reguły dobierana jest do konkretnej wiązanki.

 

Obrączki

Kolejną kwestią, która leży po stronie przyszłego małżonka jest zakup obrączek.

Wybór modelu oraz kruszcu z którego zostanie wykonany powinien zostać dokonany przez Parę Młodą. To jednak Pan Młody powinien sfinalizować zakup oraz dopełnić wszelkich innych formalności w tym zakresie.

Alkohol

Za posiłki na przyjęciu weselnym powinna odpowiadać Pani Młoda lub jej rodzina, natomiast alkohol to pole w którym ma się wykazać Pan Młody. To on decyduje o jego typie, ilościach oraz marce.

Rodzaj trunków zależny jest od preferencji organizatorów oraz ich gości – należy pamiętać jednak o zasadzie, że alkoholu nie może na weselu zabraknąć! Na stołach może pojawić się wódka, wino lub whisky. Coraz częściej spotykanym rozwiązaniem są drinkbary, gdzie barman robi drinki na zamówienie gości weselnych.

 

Transport

Bardzo ważną kwestią jest transport do kościoła oraz sali weselnej – za to również powinien odpowiadać Pan Młody.

Ważne, aby wybrany środek transportu wpisywał się w konwencję całej ceremonii. Nie możemy zapominać również o wygodzie, warunkach atmosferycznych oraz oryginalności.

 

Muzyka

Panu Młodemu przypada również bardzo ważna kwestia jaką jest wybór DJ. Uproszczając to od niego zależy dobra zabawa gości na weselu!

Warto wcześniej zastanowić się nad doborem odpowiedniego repertuaru muzycznego, który przypadnie zaproszonym do gustu i przy którym będą się świetnie bawić.

Podróż poślubna

Po hucznym świętowaniu Pan Młody powinien zaplanować również podróż poślubną - oczywiście po konsultacji ze swoją partnerką.

Płatność powinna leżeć jednak po stronie MĘŻA! Warto zaplanować ją odrazu po ceremonii zaślubin, ponieważ gdy zby długo zwlekamy proza dnia codziennego może sprawić, że takowa się nie odbędzie.  

 Przyszły Pan Młody odgrywa znaczącą rolę w organizacji ceremonii zaślubin oraz wesela. Przytoczone wyżej elementy są w dużej mierze umowne, a przyszli małżonkowie mogą wymieniać się rolami lub działać wspólnie na poczet obopólnego zadowolenia oraz szczęścia w tym pięknym dla nich dniu.

A jak u Was wyglądał podział zadań weselnych?

Średnia

2.5

Oceń mój artykuł

Zobacz także

25 czerwiec 2020
24 kwiecień 2018

Komentarze