Obowiązki rodziców Młodej Pary

09 listopad 2017
Martyna Witosz

Zgodnie z tradycją obowiązek organizacji ślubu i wesela spoczywa na barkach rodziców Państwa Młodych. Są oni w pewnym stopniu gospodarzami przyjęcia, ponieważ to ich dzieci biorą ślub. Zatem na ich głowie jest wiele obowiązków związanych z uroczystością. Ponadto rodzice w gorączce przygotowań ślubnych muszą być wsparciem dla przyszłych małżonków.

Przed ślubem warto zorganizować spotkanie, na którym wasi rodzice poznają się i ustalą podstawowe sprawy związane z weselem. Aktualnie tradycyjne obowiązki rodziców trochę się zmieniły, jednak niektóre z nich były, będą i pozostaną jeszcze na długi czas.

Błogosławieństwo rodziców

Odbywa się zwykle w domu Pani Młodej, jeszcze przed pójściem do kościoła, czy USC. Rodzice gestem błogosławieństwa życzą swoim dzieciom szczęścia na nowej drodze życia.

Droga do ołtarza

W kościele przed ołtarz Młodą Panią może prowadzić jej ojciec. Jest to wzruszająca chwila dla nich,  jak i dla wszystkich gości. Właśnie wtedy dochodzi do symbolicznego przekazania swojej córki narzeczonemu.

Powitanie przez rodziców

Po ślubie, już na sali weselnej, Młodą Parę witają rodzice chlebem i solą. Ma to symbolizować dobrobyt w życiu.

Obowiązki Rodziców Panny Młodej

W dzisiejszych czasach odstępuje się już od zwyczaju, że to rodzice Młodej Pani finansują wesele. Zwykle dzielą się kosztami po połowie z rodzicami Młodego Pana. Jednak opłacenie ślubu w kościele czy USC należy do ich obowiązków. Tak samo, to oni powinni zajęć się znalezieniem fotografa i zespołu.

Obowiązki Rodziców Pana Młodego

Do ich obowiązków należy zakup alkoholu, obrączek oraz wynajęcie samochodu ślubnego. Rodzice Pana Młodego również zamawiają bukiet dla Pani Młodej i kwiatki dla świadków.

Młoda Para nie może zapomnieć, że rodzice są jednymi z najważniejszych osób w ich życiu, dlatego warto pamiętać o podziękowaniu im w trakcie wesela za wychowanie oraz nieocenioną pomoc w każdej sytuacji :)

Średnia

2.3

Oceń mój artykuł

Zobacz także

17 styczeń 2018
15 listopad 2017

Komentarze

Gdy się ma 20 lat i nie ma żadnych oszczędności, owszem, można oczekiwać, że rodzice sfinansują nam wesele. Ale gdy jako 28-30 latka wychodzę za mąż nawet mi przez myśl ani razu nie przeszło, że powinnam od rodziców oczekiwać jakichkolwiek pieniędzy (jeśli będą mieli życzenie podarują nam mniejszy lub większy prezent). Na moim ślubie i weselu Rodzice będą najważniejszymi gośćmi i nie będą mieli żadnych obowiązków!
~Panna Młoda z wyboru (gdy mnie stać, robię wesele) 09 listopad 2017 20:15 odpowiedz