Z czego zostaną wykonane i ile będą kosztowały obrączki księcia Harrego?

25 kwiecień 2018
Joanna Brodzicka

Jakiś czas temu świat obiegła informacja o obrączkach księcia Harrego. Pojawiły się od razu różnego rodzaju spekulacje, dociekania – dlaczego, skąd, kto jest projektantem. Koniec z tymi pytaniami i zgadywankami – odkrywamy karty.

Zjawiskowo piękna Amerykanka i przystojniejszy z braci – książę Harry zdradzili kilka tygodni temu swoje plany dotyczące ślubu, który został zaplanowany na 19 maja bieżącego roku. O zaręczynach i przygotowaniach głośno jest już od pewnego czasu. Nic dziwnego, bo para wygląda jak z obrazka i w planach jest nawet nakręcenie o niej filmu.

Pięknej parze w miłości nie stanął na drodze fakt, że Meghan jest o 4 lata starsza od księcia. Co więcej, przyszła księżna poinformowała, że instynkt macierzyński rozwinął się u niej już na dobre. Z kolei książę Harry, na prośbę swej pięknej narzeczonej zaczął walczyć z nałogiem – rzucił palenie i postanowił schudnąć aż 5 kilogramów! Co ta miłość robi z ludźmi... :)

Obrączki 30 razy droższe od złota

Królewski jubiler uchylił rąbka tajemnicy. Walijskie złoto ma delikatny różowy odcień, jak wynika z uzyskanych informacji, obrączki przyszłej Pary Młodej mają zostać wykonane z 24 karatowego złota jasno-pomarańczowo-żółtego. Mają nawiązywać swoim wyglądem do zaręczynowego pierścionka z diamentami matki księcia Harrego – księżnej Diany. Wykonaniem zajmie się Ben Roberts z domu jubilerskiego Clogau.

Ciekawostką jest wspomniany różowy odcień złota popularny w Wielkiej Brytanii, zapewne z uwagi na występującą miedź w złożach złota w kopalniach. Jednak po rafinacji do 24-karatowego złota otrzymuje się kolor jasny, słomkowy. Szacuje się, że koszt ślubnych obrączek wynosić będzie ok. 6000 funtów.

Szlachetny walijski kruszec jest wykorzystywany w królewskiej biżuterii od ponad 100 lat, więc na dobre wpisał się do tradycji tej szlacheckiej rodziny. Prekursorką była prababcia Harrego – Elizabeth Bowes Lyon, kiedy zamówiła wykonanie obrączek na swój ślub w 1923 roku z przyszłym królem Jerzym VI. W roku 1947 z pomysłu skorzystała królowa Elżbieta, a następnie książę Karol i księżna Diana. W ich ślady w roku 2011 poszli książę William i Kate Middleton.

Walijskie złoto jest podobno najrzadszym tego typu kruszcem na świecie, stąd jego szacowana wartość – jest 30 razy droższy od normalnego złota. Uważa się je za złoto królów i książąt. Książe Harry, jak przystało na jego pochodzenie z rodu królewskiego, na zaślubinach nie będzie oszczędzał. Rozesłano już wszystkie zaproszenia ślubne. Teraz trwają dywagacje, że królowa Elżbieta pojawi się na ceremonii ślubnej. Według tradycji koronowana głowa nie powinna pojawiać się na ślubie osób wcześniej rozwiedzionych, a taką jest wybranka Harrego.

Królowa była nieobecna na ślubie księcia Karola z Kamillą. Jak jednak wiadomo Harry to jej ukochany wnuczek, więc może jednak zdecyduje się pojawić na jego ślubie?

Średnia

4.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

12 sierpień 2020
31 październik 2018

Komentarze