Pierwszy taniec - nauka w szkole tańca czy lekcje z YouTube?

19 wrzesień 2020
Dagmara Sobczak

Pierwszy taniec to jeden z bardziej widowiskowych momentów wesela, podczas którego wszystkie oczy gości zwrócone są na parę młodą. Wybór utworu, przy którym para młoda zatańczy, bywa albo bardzo prosty, albo bardzo trudny. Jednak sam taniec zawsze przysparza większych problemów. Jeżeli nie jesteśmy tancerzami z zawodu, pierwszy taniec zawsze będzie dla nas stresujący.

Są pary, które nie decydują się na żadne nauki tańca, tylko postanawiają improwizować w trakcie wesela. To pary, które często mówią, że zatańczą „po swojemu”, tak jak tańczą ze sobą zawsze. Większość młodych par decyduje się jednak nauczyć kilku kroków, by taniec był bardziej oryginalny – elegancki albo zabawny – tak by zrobić wrażenie na gościach.

Pierwszy taniec – nauka tańca w szkole

Jeżeli dysponujemy środkami finansowymi, czasem i chęcią nauczenia się czegoś nowego naprawdę dobrze i to pod okiem profesjonalisty – nauka tańca w szkole tanecznej to dobry wybór. To właśnie w tym miejscu możemy nauczyć się konkretnych kroków tanecznych i urozmaicić wesele tanecznym pokazem. Tylko pod okiem eksperta mamy pewność, że nauczymy się wykonywać kroki poprawnie i w rytmie. Nauczyciel tańca może nam podpowiedzieć dodatkowe kroki, powiedzieć co robimy źle, a na czym warto się skoncentrować, bo jesteśmy w tym dobrzy.



Kto wie, może pierwsze lekcje tańca okażą się pobudzeniem nowych zainteresowań i odkryciem pasji? Niestety nauka w szkole tańca wiąże się z dodatkowymi kosztami, które często są dla nas za duże w trakcie przygotowań do wesela, dlatego zamiast szkoły tańca, para młoda, może zdecydować się np. na naukę tańca z YouTube.

Pierwszy taniec – nauka z YouTube’a

Nauka tańca z pomocą filmików na YouTube ma jedną ogromną zaletę – jest całkowicie darmowa! W Internecie pojawia się coraz więcej filmów, na których możemy podejrzeć, jak instruktorzy pokazują konkretne kroki i uczyć się razem z nimi. Wybór jest tak ogromny, że możemy z jednego filmiku nauczyć się całego tańca albo z wielu różnych zapożyczyć kroki, które najbardziej nam się podobają i stworzyć własną, niepowtarzalną mieszankę taneczną.

Nauka tańca z YouTube’a wymaga jednak od nas dużo samozaparcia i dobrej organizacji, tak, aby mobilizować się do codziennego powtarzania kroków i systematycznej nauki. Niestety w tej sytuacji nikt nie jest w stanie ocenić, czy nasze kroki są profesjonalne, czy może nasza postawa nie do końca jest odpowiednia. Jednak to już para młoda, musi zadecydować, czy zależy im na tym, aby każdy ruch był idealny, czy aby stworzyć ciekawą aranżację, która może zaskoczyć gości.



Ciekawa jestem, jakie jest Wasze zdanie na ten temat? Jak najlepiej uczyć się kroków pierwszego tańca weselnego?

Średnia

4.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

31 maj 2018
09 listopad 2019

Komentarze