Kiedy On potrzebuje odetchnąć...

13 marzec 2018
Dagmara Sobczak

Praca nad związkiem to praca na pełen etat. Dbanie, opieka, wspieranie, budowanie wspólnych wspomnień i więzi, to wszystko składa się na tworzenie szczęśliwej, udanej relacji. Jednak czy od związku można wziąć urlop podobnie jak od pracy? Co oznacza, że Twój partner potrzebuje odetchnąć? Dusi się w związku, czy po prostu potrzebuje pobyć sam? I czy powinniśmy mu na to pozwolić?

Kiedy on mówi, że potrzebuje odetchnąć 

Pewnie każdy z Was spotkał się kiedyś z sytuacją, w której usłyszał, że ktoś potrzebuje „odetchnąć” od związku. Może przytrafiło się to Wam, może Waszym znajomym, a może sami mieliście kiedyś poczucie duszenia się w związku?

Jeżeli należycie do tej ostatniej grupy, zapewne dobrze wiecie, z czego takie duszenie wynika. 

Może to mieć jednak kilka podłoży. Warto więc dowiedzieć się, które z nich dotyczy naszego partnera, ponieważ da to nam wgląd w to, czy mamy realny wpływ na odczucia partnera i czy możemy to naprawić.

Dlaczego on potrzebuje odetchnąć?

Może to wynikać z kilku przyczyn:

Twój partner ceni sobie czas spędzany samotnie

To jeden z łagodniejszych scenariuszy, w którym Twój partner po prostu lubi być sam. Jest mi to doskonale znane, bo sama mam taki charakter i cenię sobie czas spędzany samotnie, mimo ogromnej miłości do mojego męża. Tu zupełnie nie chodzi o związek. 

Czasem mam ochotę pobyć sama, wyjechać gdzieś z koleżankami czy mieć coś tylko „swojego”. Nie ma w tym nic złego. Pamiętajcie, że związek to nie więzienie. Razem możecie stanowić wspaniałą parę, ale nie zapominajcie, że osobno każdy z Was powinien być równie ciekawą osobą. 

Jeżeli więc twój partner potrzebuje czasem dnia w samotności, z kolegami, albo z rodziną – pozwól mu na to. 

Twój partner boi się odpowiedzialności

Nie każdy jest gotowy do tego, by związać się na stałe. Być może Twojego partnera przeraża kierunek i intensywność Waszej relacji? Wiele zależy od wychowania i doświadczeń danej osoby. 

Być może Twój partner boi się odpowiedzialności za Ciebie, rodzinę i ma obawy, że może sobie nie poradzić? Porozmawiajcie o tym. Przedyskutujcie swoje obawy i oczekiwania. 

Twój partner jest zmęczony byciem w związku

W dzisiejszych czasach pojawia się coraz więcej singli z wyboru. Nie każdy odnajduje się w byciu w angażującym związku. Oczywiście, każdy pragnie być kochanym, ale nie dla każdego jest to priorytet. 

Może się okazać, że Twój partner jest zmęczony po prostu byciem w związku i woli być sam. 

Porozmawiajcie szczerze i zastanów się, czy chcesz trzymać partnera na siłę przy sobie?

Twój partner jest zmęczony... Tobą

Jeżeli natomiast Twój partner jest zmęczony relacją z Tobą, ponieważ ostatnio nie dogadujecie się, dużo się kłócicie, to może pora porozmawiać szczerze i spróbować naprawić swój związek? Nie jestem zwolennikiem rozstań, kiedy coś dzieje się nie tak. Zdecydowanie bliżej mi do naprawiania tego, co kuleje. Spróbujcie się dogadać i ustalić pewne zasady. Może potrzebna będzie pomoc psychologa?

Czy zdarzyło Wam się usłyszeć od kogoś, że chce odpocząć od związku?

Średnia

0.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

Komentarze