Kiedy On potrzebuje odetchnąć...

13 marzec 2018
Dagmara Sobczak

Praca nad związkiem to praca na pełen etat. Dbanie, opieka, wspieranie, budowanie wspólnych wspomnień i więzi, to wszystko składa się na tworzenie szczęśliwej, udanej relacji. Jednak czy od związku można wziąć urlop podobnie jak od pracy? Co oznacza, że Twój partner potrzebuje odetchnąć? Dusi się w związku, czy po prostu potrzebuje pobyć sam? I czy powinniśmy mu na to pozwolić?

Kiedy on mówi, że potrzebuje odetchnąć 

Pewnie każdy z Was spotkał się kiedyś z sytuacją, w której usłyszał, że ktoś potrzebuje „odetchnąć” od związku. Może przytrafiło się to Wam, może Waszym znajomym, a może sami mieliście kiedyś poczucie duszenia się w związku?

Jeżeli należycie do tej ostatniej grupy, zapewne dobrze wiecie, z czego takie duszenie wynika. 

Może to mieć jednak kilka podłoży. Warto więc dowiedzieć się, które z nich dotyczy naszego partnera, ponieważ da to nam wgląd w to, czy mamy realny wpływ na odczucia partnera i czy możemy to naprawić.

Dlaczego on potrzebuje odetchnąć?

Może to wynikać z kilku przyczyn:

Twój partner ceni sobie czas spędzany samotnie

To jeden z łagodniejszych scenariuszy, w którym Twój partner po prostu lubi być sam. Jest mi to doskonale znane, bo sama mam taki charakter i cenię sobie czas spędzany samotnie, mimo ogromnej miłości do mojego męża. Tu zupełnie nie chodzi o związek. 

Czasem mam ochotę pobyć sama, wyjechać gdzieś z koleżankami czy mieć coś tylko „swojego”. Nie ma w tym nic złego. Pamiętajcie, że związek to nie więzienie. Razem możecie stanowić wspaniałą parę, ale nie zapominajcie, że osobno każdy z Was powinien być równie ciekawą osobą. 

Jeżeli więc twój partner potrzebuje czasem dnia w samotności, z kolegami, albo z rodziną – pozwól mu na to. 

Twój partner boi się odpowiedzialności

Nie każdy jest gotowy do tego, by związać się na stałe. Być może Twojego partnera przeraża kierunek i intensywność Waszej relacji? Wiele zależy od wychowania i doświadczeń danej osoby. 

Być może Twój partner boi się odpowiedzialności za Ciebie, rodzinę i ma obawy, że może sobie nie poradzić? Porozmawiajcie o tym. Przedyskutujcie swoje obawy i oczekiwania. 

Twój partner jest zmęczony byciem w związku

W dzisiejszych czasach pojawia się coraz więcej singli z wyboru. Nie każdy odnajduje się w byciu w angażującym związku. Oczywiście, każdy pragnie być kochanym, ale nie dla każdego jest to priorytet. 

Może się okazać, że Twój partner jest zmęczony po prostu byciem w związku i woli być sam. 

Porozmawiajcie szczerze i zastanów się, czy chcesz trzymać partnera na siłę przy sobie?

Twój partner jest zmęczony... Tobą

Jeżeli natomiast Twój partner jest zmęczony relacją z Tobą, ponieważ ostatnio nie dogadujecie się, dużo się kłócicie, to może pora porozmawiać szczerze i spróbować naprawić swój związek? Nie jestem zwolennikiem rozstań, kiedy coś dzieje się nie tak. Zdecydowanie bliżej mi do naprawiania tego, co kuleje. Spróbujcie się dogadać i ustalić pewne zasady. Może potrzebna będzie pomoc psychologa?

Czy zdarzyło Wam się usłyszeć od kogoś, że chce odpocząć od związku?

Średnia

0.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

04 marzec 2019
14 październik 2018

Komentarze