Organizacja wesela - na czym nie warto oszczędzać?

30 styczeń 2018
Natalia Narowska

Organizacja wesela to niemały wydatek. W przypadku, gdy masz ograniczony budżet, szukasz każdego możliwego sposobu na obcięcie kosztów. Oczywiście, nie umniejszając wyjątkowości tej uroczystości, to całkowicie zrozumiałe, że nie każdy chce wydawać wszystkie oszczędności swojego życia na organizację zabawy trwającej jeden łikend.

Są jednak rzeczy, na których wg mnie nie warto oszczędzać...

Dobre jedzenie

Nie ma wesela bez zastawionego stołu. Niestety nie zawsze piękna i ekskluzywna sala jest równoznaczna z dobrym jedzeniem. Miałam okazję być na weselu w jednym z najbardziej rozchwytywanych miejsc we Wrocławiu, w którym jedzenie było po prostu słabe. Letni rosół i przekąski, które albo były przygotowywane ze zbyt dużym wyprzedzeniem, albo źle przechowywane, bo swoim wyglądem wcale nie zachęcały do spróbowania. Koszt talerzyka w tym miejscu to ponad 200zł, więc uzasadnione jest oczekiwanie wysokiej jakości obsługi, a niestety w tym przypadku nie była ona adekwatna do ceny.

Przy okazji warto wspomnieć o obsłudze. Na przyjęciu weselnym w innym miejscu obsługa tak się spieszyła z podawaniem drugiego dania, że nie było nawet szans dolać sobie rosołu. Tego typu kwestie mogą nawet nie przyjść do głowy przy zamawianiu sali, a jednak warto o tym porozmawiać przed podpisaniem umowy i zawrzeć w niej najważniejsze dla nas aspekty obsługi.Dobra muzyka  

Są wesela, na których niezależnie od puszczonej muzyki mogłoby nie być wodzireja, a parkiet nie będzie świecić pustkami. Zazwyczaj jednak Mistrz Imprezy potrafi nawet największych podpieraczy ścian przywołać na parkiet. Nie powierzaj tego ważnego aspektu jednemu z zaproszonych gości, o ile nie jest to profesjonalny DJ lub Wodzirej.

Rolą osób odpowiedzialnych za oprawę muzyczną jest również prowadzenie oczepin. Upewnij się, że ten ważny moment wesela będzie zgodny z Twoimi oczekiwaniami i odbędzie się w sposób, który nie zniesmacza.

Wygląd Pary Młodej

Ślub i wesele to wyjątkowy czas, z założenia jedyny w życiu, nie do powtórzenia. Dlatego w tym dniu Para Młoda ma czuć się i wyglądać wyjątkowo. Nie chodzi o to, aby wydawać majątek na sukienkę, którą założysz tylko raz. Ale buszując po internecie można przeczytać historie o tym, jak rękawy ze słabej jakości koronki nie wytrzymały dobrej zabawy i zwyczajnie pourywały się w trakcie zabawy. Wyobrażasz sobie coś gorszego w tym wyjątkowym dniu? (Oczywiście oprócz ucieczki Pani lub Pana Młodego ;))Piękne zdjęcia

To właśnie one będą pamiątką, którą oprócz wspomnień i szkoda byłoby oglądać je z zażenowaniem, bo fotograf zamiast skupić się na Waszych emocjach wyszukiwał wpadki upojonych dobrą zabawą gości.

Nowy trend w filmowaniu wesela to krótki teledysk zamiast wielogodzinnego filmu. Najważniejsze momenty, prawdziwe emocje i dopasowana muzyka w skondensowanej formie. Wystarczy obejrzeć kilka produkcji konkretnej firmy i będziesz mieć odpowiedź, czy chcesz, aby Twoje wesele było pozostawione na pamiątkę właśnie w takiej formie.

Wyższa cena za usługę fotografa i kamerzysty wiąże się z ich doświadczeniem i kosztem sprzętu, a także wielogodzinnego montażu filmu oraz graficznej obróbki zdjęć, która trwa kilka razy dłużej, niż samo fotografowanie i filmowanie.

Co robią goście najczęściej na weselu? Jedzą, tańczą i robią sobie zdjęcia i to są właśnie te elementy, na których nie warto oszczędzać.

Podziel się w komentarzu swoimi obserwacjami na ten temat. Na czym według Ciebie nie warto oszczędzać podczas organizacji ślubu i wesela?

Średnia

3.3

Oceń mój artykuł

Zobacz także

14 kwiecień 2018
06 styczeń 2018

Komentarze