Oryginalne zaproszenia ślubne, które zaskoczą waszych gości

29 maj 2018
Iga Marciniszyn

Pierwszym z trudniejszych zadań, które czeka Młodą Parę przed dniem ślubu jest wybranie i wypełnienie ślubnych zaproszeń lub przygotowanie ich własnoręcznie. Jeśli chcecie wprawić Waszych gości w zaskoczenie i pozytywny nastrój, warto zadbać o coś mniej standardowego niż ozdobny papier włożony do koperty.

Pamiętajcie, że zaproszenia powinny zostać przez Was wysłane lub wręczone na około dwa miesiące przed ślubem. Ważne, by dać gościom czas na zaplanowanie wydatków, z którymi bez wątpienia wiąże się każde wesele oraz czasu wolnego by np. zarezerwować urlop w pracy. Dobrze, jeśli zaproszenie w jakiś sposób wyraża Was i to, jakimi ludźmi jesteście, a także, jeśli łączy się w spójną całość z miejscem, w którym organizujecie ślub i wesele oraz stylem na jaki zdecydowaliście się przy dekoracji sali.Cali Wy – czyli zaproszenie z Waszym zdjęciem

Wystarczy, że do zupełnie standardowego zaproszenia dołączycie Wasze zdjęcie, a stanie się ono czymś zupełnie niepowtarzalnym! Pokażcie na fotografii Waszą wielką miłość lub jeśli jesteście odważni, to jacy jesteście zwariowani i jak dobrze ze sobą się bawicie. Takie zaproszenie z pewnością wywoła uśmiech na twarzach gości i nieprędko trafi do kosza.

List w butelce

Idealne rozwiązanie dla par, które decydują się na ślub i wesele nad morzem. List w butelce to świetne nawiązanie do klimatu, w którym Wasi goście będą mieli okazję spędzić najważniejszy dla Was dzień. Takie zaproszenie w butelce dobrze sprawdzi się jednak jedynie jeśli dostarczacie je osobiście lub bardzo dobrze zabezpieczycie przesyłkę. Dodatkowo, butelki mogą być droższe od standardowych zaproszeń.

Save the date – nie pozwólcie o Was zapomnieć

Oryginalnym pomysłem jest też stworzenie zaproszenia w formie większej kartki z kalendarza. Świetne jest, że taką kartkę możecie łatwo stylem dopasować do Waszego wesela. Niech na pierwszej stronie zaproszenia znajdzie się kartka z całego miesiąca, w którym bierzecie ślub z zaznaczoną w koło Waszą datą. Gwarancja, że Wasi goście nie zapomną o tak ważnej dla Was dacie!

Puzzle

Takie zaproszenia to rzadkość, a wielka szkoda, szczególnie jeśli w wielu rodzinach, które zapraszacie na Wasz ślub są dzieci. Wiele firm oferuje puzzle z wybranym przez klienta wzorem. Zaprojektujcie puzzle w formie Waszego zdjęcia z datą ślubu i np. osobno dołączcie kartkę z większą ilością informacji lub po prostu zawrzyjcie więcej informacji na puzzlach. Niech dla Waszych gości układanie ich, będzie przedsmakiem dobrej zabawy!

Na czasie

Ciekawym pomysłem jest wykorzystanie formy popularnych wydarzeń na facebooku, do wcielenia ich w Wasze zaproszenie. Internetowa wersja, jest jednak mało elegancka i mało poważna, dlatego warto wszystko nieco przearanżować pozostając w konwencji facebooka. Zadbajcie też o papier, ten dobrej jakości w przypadku takiej formy ,,z przymrużeniem oka”, będzie szczególnie istotny, żeby szczególnie starsi goście wzięli wasze wydarzenie na poważnie.

Bilety do kontroli!

Jeśli uwielbiacie podróże, kino albo teatr możecie stworzyć Wasze zaproszenie w postaci biletu z tą małą zmianą, Że celem podróży będzie Wasz ślub, role główne w kinowym hicie zagracie Wy lub spektakl odbędzie się z Waszym udziałem. Taka forma może być jak najbardziej elegancka i jednocześnie wyrazić Waszą osobowość.

Magnes na lodówkę

Kolejnym pomysłem na zaproszenie, który sprawi, że Wasi goście nie zapomną o Waszej dacie jest magnes, do przyczepiania na lodówkę. Oczywiście magnes z Waszym zdjęciem i dniem ślubu!

Szyk i klasa

Organizujecie wesele w pałacu lub niezwykle eleganckiej sali? Zadbajcie o to by i zaproszenia nawiązywały do tak pełnego szyku stylu. Idealne w tym wypadku mogą okazać się zaproszenia w małych, kartonowych pudełkach przygotowanych w Waszych kolorach przewodnich.

 

Oryginalnie i z dystansem

A co powiecie na zaproszenie, które… pojawia się dopiero po nadmuchaniu? Może nie tyle całe zaproszenie, co dobrze widoczna treść. Przygotujcie kartkę i dołączcie do niej za pomocą np. sznureczka balon, na którym poprzez napis poinformujecie gości o Waszym ślubie. Możecie też skorzystać z balonów na hel. W tym wypadku możecie schować napełnione już balony do kartonu, a do sznureczka przyczepić zaproszenie. Gdy goście otworzą pudełko balon wzleci do góry tworząc piękne i niepowtarzalne zaproszenie na Wasz ślub.

Bardzo często wśród Młodych Par pojawia się opinia, że nie warto przeznaczać większej części budżetu na zaproszenia ślubne, bo ostatecznie i tak trafiają do kosza. Gdy jednak odpowiednio zadbamy o formę, która zaskoczy gości, a jednocześnie będzie nieco droższa, zyskamy gwarancję, że zaproszenie stanie się pamiątką, której Wasi goście nie będą chcieli się pozbywać :)

Średnia

5.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

10 styczeń 2019
23 sierpień 2018

Komentarze