Jak uniknąć otartych stóp na weselu?

10 czerwiec 2019
Adrian Bodzioch

Długie i wielogodzinne tańce oraz brak odpoczynku bardzo często skutkują niemożliwie bolesnymi otarciami stóp, zwłaszcza u Panów Młodych. Pojawiają się nagle i niespodziewanie - nie możemy się na nie przygotować ani im zaradzić kiedy już powstaną.

Co więcej, są w stanie zupełnie usunąć jakąkolwiek przyjemność i radość płynącą z zabawy na swoim własnym weselu. Jednak bolesnym otarciom można zaradzić, lecz tylko i wyłącznie we własnym zaciszu domowym.

Jak to zrobić? Dowiesz się z poniższego tekstu!

Dopasuj buty do stóp

To najważniejszy punkt i nie bez powodu znajduje się w tym zestawieniu na pierwszym miejscu.

Wielu Panów Młodych decyduje się na zakup obuwia ślubnego, patrząc wyłącznie na stylistykę, nie zważając jednak zbytnio na ich wygodę, dopasowanie czy komfort podczas wielogodzinnych sesji na stopach. Okazuje się to karygodnym błędem, który z pewnością zemści się w najmniej oczekiwanym momencie, takim jak ślub i wesele.

Po pierwsze - kup buty w idealnym rozmiarze

Dobrzy producenci dysponują rozmiarami co pół numeru i tym samym dają możliwość perfekcyjnego dopasowania.

Pamiętaj jednak, że stopa to trójwymiarowy obiekt. Nie liczy się tylko jej długość, lecz także szerokość i wysokość w podbiciu. To dwie cechy, których słabsi producenci nigdy nie biorą pod uwagę i “klepią” obuwie na standardową stopę z uśrednionych wymiarów i zapominają o mężczyznach z wąskimi lub szerokimi stopami. Buty zawsze będą Cię cisnąć w górnej części jeśli zakupisz zbyt wąskie. Wówczas zastosuj obuwie o zwiększonej tęgości.

Po drugie - zmierz buty w domu

Wielu Panów Młodych zamawia lub kupuje stacjonarnie swoje buty ślubne, po czym zakłada je... w dniu ślubu. Dramat! To prośba o kłopoty, który nadejdą już po kilku chwilach od ich założenia, a na zakup nowych nie będzie już czasu.

Jak uniknąć przykrych rozczarowań? Zmierz buty w swoim zaciszu domowym. Spokojnie pochodź w nich po dywanie, spróbuj mieć je na stopach nie przez kilka, a przez kilkanaście minut. Jeśli buty w dalszym ciągu będą wydawać się komfortowe i doskonale dopasowane to załóż je na dosłownie cały dzień, najlepiej do swojej pracy. Wtedy sprawdzisz ich wygodę także w dłuższej perspektywie czasowej. Będziesz miał czas ewentualnie na zakup nowych, gdy okaże się, że buty są absolutnie niewygodne.

Jak zmniejszyć otarcia?

Czasami jednak zwrot butów się zupełnie nie opłaca, a nas nie stać na kolejny wydatek związany z zakupem nowych. Warto wówczas zastosować najprostsze i zarazem najtańsze rozwiązania, z których część może sprawdzić się w Twoim przypadku.

Spróbuj zapiętek. Większość otarć stóp pojawia się tuż nad kulą pięty w wyniku tarcia skórą stopy o bardzo twardą skórę buta. Warto zmniejszyć jej ruchliwość wewnątrz obuwia. Najlepszym sposobem jest stosowanie silikonowych zapiętek, które nakleja się w górnym rejonie kuli piętowej w butach. Mają formę podłużnych pasków samoprzylepnych, które zmniejszają ruch stopy wewnątrz buta i dają wygodne podparcie skórze.

Dobrym rozwiązaniem bywa też stosowanie nieoryginalnych wkładek. Najlepsze są wersje żelowe, gdyż amortyzują podskoki i podnoszą nieco stopę, tym samym zmniejszają jej ruchliwość. Połączenie tych dwóch rozwiązań jest w stanie zmniejszyć rozmiar buta o 0,5 lub cały 1 numer, dlatego warto je stosować albo w dobrze dopasowanych butach, albo w nieco zbyt dużych.

 

Średnia

0.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

25 październik 2018
16 październik 2019

Komentarze