Kilka inspiracji na ozdoby krzeseł weselnych

30 czerwiec 2019
Joanna Brodzicka

Przygotowując salę na przyjęcie, analizujemy wszystkie szczegóły związane z dekoracją. Warto zadbać również o ozdoby na krzesła weselne, które stanowią dopełnienie wybranej charakteryzacji lokalu.


Ozdoby na krzesła weselne to ważny aspekt ślubu, który należy dopracować w najmniejszych detalach. Świadczy zarówno o właścicielach miejsca, jak i gospodarzach przyjęcia, jakimi są państwo młodzi oraz ich rodzice. Ważne są 2 główne fotele, na których zasiądą nowożeńcy, ale też istotna role odgrywają krzesła weselne dla gości.

Jak przystroić krzesła na ślub?

Zacznijmy od analizy sali weselnej. Jakie kolory dominują, jaka jest jej wielkość oraz ile przybędzie gości? Od tych spraw będzie zależeć wygląd wszystkich dekoracji, w tym ozdób na krzesła.

Jeśli dysponujemy dużą salą i goście będą mogli swobodnie przesuwać krzesła, bez obaw, że coś się naderwie lub zniszczy, a w dodatku dysponujemy przeciętnym budżetem na tego typu wydatki, mamy cały wachlarz możliwości.

Idealną sytuacją jest, kiedy mamy przestronną salę tonącą w bieli z dodatkiem luster. Jednak nie ma co się oszukiwać - tego typu sale weselne są najdroższe. Często jesteśmy zmuszeni organizować wesele w nieco skromniejszych warunkach. Czy wtedy musimy rezygnować z ozdób na krzesła weselne? Bynajmniej.

Jeśli mamy w lokalu typowe krzesła restauracyjne lub, co gorzej, ich wygląd raczej należy do „szkolnych” niż weselnych, możemy zdecydować się na wynajęcie pokrowców. Stanowią bardzo wygodną alternatywę, a co więcej przykryją wszystko, co szpetne i mało eleganckie. Koszt najmu 1 pokrowca wynosi od 6 do nawet 25 zł za sztukę.

Z pokrowcem lub bez warto zadbać o detale, które stanowią niejako wisienkę na torcie. Będą stanowiły doskonałe uzupełnienie do obranego stylu przez państwa młodych. Dobierając ozdoby na krzesła weselne, warto jednak kierować się zasadą – mniej znaczy lepiej.Warto zrezygnować z mocnych kolorów czy łączenia przesadnej liczby elementów.

Ponadczasowe i uniwersalne ozdoby na krzesła weselne

Kwiaty

Bez względu na charakter wesela kwiaty są zawsze wspaniałym i ponadczasowym elementem.

Najpiękniej prezentują się żywe, jednak niestety z uwagi na ich nietrwałość, zwykle warto zdecydować się na sztuczne. Wiele kwiaciarni, również internetowych sprzedaje sztuczne kwiaty, które naprawdę nie odbiegają swoim wyglądem od tych prawdziwych. Jedna uwaga – łatwo w tym przypadku o kicz więc warto dwa razy przemyśleć swój wybór, zanim dokonamy zakupu u konkretnego sprzedawcy.

Gałązki ozdobnych krzewów

Styli minimalistyczny, wiejski, a nawet zamkowy – będzie świetnie się do tego nadawał.

W przypadku gałązek sytuacja jest o tyle korzystniejsza, że nie więdną tak szybko i możemy zdecydować się na prawdziwe. W tym celu warto porozmawiać z florystką, co najładniej będzie się prezentowało i jakie mamy możliwości ich upięcia do krzeseł weselnych.

Taśmy

Mogą być jednokolorowe lub z koronki. Z pewnością będą świetnym elementem dekoracyjnym.

Nowością są pasy pionowe przyszyte wzdłuż siedzenia i oparcia. Tradycyjnie można opleść siedzenie i uwieńczyć dekoracyjną kokardą. Świetnie sprawdzają się w tym przypadku połyskujące sznury, wstążki, a nawet drobne koraliki czy perełki.

Wszystkie ozdobny na krzesła weselne można wykonać samodzielnie. Z pewnością wiele na tym zaoszczędzimy. Inspiracją mogą być katalogi weselne, fotografie w internecie, a zdarza się również że krzesła pokazywane są na targach ślubnych, które warto odwiedzić, planując ten ważny moment w życiu.

Średnia

5.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

29 październik 2017
19 grudzień 2018

Komentarze

Bardzo ciekawy artykuł, razem z Tomaszem (prawie mężem) dziękujemy, za masę pomysłów
~Karolina 01 lipiec 2019 12:31 odpowiedz