Ozdoby na choinkę z papieru - inspiracje

17 grudzień 2018
Dagmara Sobczak

Święta to cudowny, rodzinny czas. Już samo szykowanie świąt może być niezapomnianą chwilą, jeżeli zaprosimy do tego całą swoją rodzinę. Pieczenie czy robienie ozdób świątecznych to ciekawy sposób na wspólne spędzanie czasu. 

Coraz większa liczba z nas decyduje się na robienie ozdób świątecznych samodzielnie. Dzięki temu, co roku możemy mieć inny wystrój mieszkania i nie płacimy za to dużych pieniędzy. 

Każdy z Was da radę zrobić zaproponowane przeze mnie ozdoby samodzielnie. 

 

Ozdoby na choinkę z papieru

Jak byłam mała, często przed świętami robiliśmy choinkowe gwiazdki ze specjalnych pasków z papieru. Takie paski można wyciąć samemu albo kupić np. w hurtowni papierniczej. 

Gwiazdki z papieru mogą służyć jako ozdoby choinkowe, czy ozdoby na drzwi. Nic nie stoi na przeszkodzie, by rozrzucić kilka z nich na świątecznym stole. 

Oprócz gwiazdek na naszych choinkach mogą pojawić się także mikołaje, aniołki, renifery, bombki, czy sopelki zrobione z papieru. Możemy wyciąć wybrany kształt np. z foremki do ciasta albo zrobić ozdobę w 3D, jeżeli mamy więcej czasu, chęci i umiejętności. Dobrze mieć dodatkowe ozdoby jak pomponiki, wstążeczki, cekiny, bibułę – dzięki temu frajda z przygotowania ozdób będzie jeszcze większa, a nasze ozdoby świąteczne z papieru będą wyjątkowe. 

Choinka z papieru

Choinka to jeden ze świątecznych elementów, którego nie powinno zabraknąć w żadnym domu. Takie choinki bez problemu można zrobić z papieru. Wystarczy nam kolorowy karton i nożyczki. Z kartonu wycinamy wzór choinki (może to być typowa choinka z gałązkami albo bardziej nowoczesna w kształcie stożka). Tak przygotowaną choinkę możemy udekorować (tutaj ogranicza nas jedynie wyobraźnia … ja polecam sztuczny śnieg, drobne światełka i kolorowe koraliki), albo pozostawić minimalistyczną. 

Pięknie będzie prezentować się na półce z innymi świątecznymi akcentami. 

Świąteczna girlanda z papieru

Świąteczna girlanda to ciekawy pomysł zarówno do wykorzystania w pokoju dziecka (w wejściu albo nad łóżkiem), jak i w przedpokoju. 

Do wykonania takiej girlandy oprócz papieru i nożyczek będzie nam potrzeby sznur. Z papieru wycinamy motywy, które kojarzą nam się ze świętami (gwiazdki, dzwonki, mikołaje, bałwany, choinki) i zawieszamy je co kilka centymetrów na długim sznurku. Tak przygotowany sznurek wieszamy w wybranym przez siebie miejscu. Można go zabezpieczyć taśmą klejącą. Jest lekki, więc zwykła taśma powinna wystarczyć.

Łańcuch na choinkę z papieru

Łańcuch choinkowy z papieru to także jedna z ozdób, która kojarzy mi się z moim dzieciństwem. Pamiętam, że w moim pokoju co roku stała mała choinka, na której wisiały własnoręcznie zrobione ozdoby łącznie z łańcuchem. Najprostszy łańcuch to połączone ze sobą koła z pasków z kolorowego papieru, ale pamiętajcie, że każdy z Was może taki łańcuch urozmaicić. Nie muszą to być koła. Pomyślcie o zabawnych skrętach, łańcuchu z kokardek czy przyczepionych do niego kartonowych aniołków. 

 

Robicie samodzielnie ozdoby świąteczne z papieru? Lubicie tego rodzaju robótki ręczne? Pochwalcie się swoimi pracami! :)

Średnia

3.3

Oceń mój artykuł

Zobacz także

19 październik 2017

Komentarze