Jak zatrzymać ślubne wspomnienia?

04 lipiec 2020
Martyna Dziedzic-Kamińska

Jesteście po ślubie? Dostaliście mnóstwo kartek z życzeniami, otrzymaliście zdjęcia od fotografa? Chcecie dłużej nacieszyć się bukietem Panny Młodej i butonierką Pana Młodego?

Podpowiem Wam jak przechowywać takie rzeczy by nie uległy zniszczeniu i by były pamiątką na wiele kolejnych lat.

Fotografie ślubne

Zdjęcia to z pewnością jedna z głównych pamiątek po tak ważnym wydarzeniu. Po pierwsze to jedna z większych inwestycji przy planowaniu wesela. Ponadto do wyboru fotografa przykładamy dużą wagę, chcemy by zdjęcia były perfekcyjne. Po uroczystości otrzymujemy je zazwyczaj na pendrive, płycie lub fotograf podaje nam kod do bazy, gdzie je przetrzymuje, tak by Para Młoda mogła je pobrać.

Nastały czasy, w których zdjęcia kolekcjonujemy właśnie na dyskach i innych nośnikach. Oglądamy je na monitorze komputera lub ekranie telewizora. Ja jednak cenię te na papierze. Te, do których dostęp będę miała w każdej chwili, do tych, które będę mogła dotknąć. Nowe technologie nie zawsze się sprawdzają, często przecież zawodzą…

Aby mieć pewność, że nie utracimy zdjęć, proponuję je wydrukować. Jeśli nie całość, to przynajmniej znaczą część. Zdjęcia wywołane? Pomyślcie teraz, jak chcecie je przechowywać. Tradycyjnym pomysłem jest zakupienie jakiegoś większego, ładnego albumu, do którego włożycie zdjęcia i podpiszecie je. Możecie również kupić pusty gruby notes, książkę, gdzie sami stworzycie ciekawe kolaże, dołączycie podpisy, a całość ciekawie ozdobicie. Sklepy papiernicze oferują ładne papeterie, dodatki, które możecie do tego wykorzystać.

Niektóre ze zdjęć mogą również zawisnąć w Waszym domu w ramkach. Będzie Wam miło zerkać na klimatyczne obrazki z tego ważnego dla Was dnia ;) 

Życzenia od gości weselnych

Większość z gości podczas składania Nowożeńcom życzeń wręcza jeszcze te spisane na okolicznościowych kartkach. Ważne by podczas tej sytuacji, Wasi świadkowie składowali je w jednym określonym miejscu, tak by żadna z nich nie zagubiła się. Możecie kupić lub zrobić dedykowane pudełko dla nich. Potem wystarczy je ładnie ozdobić i w ten sposób przechowywać. W każdej chwili będziecie mogli po nie sięgnąć i przypomnieć sobie czego życzyli Wam Wasi bliscy, wzruszenie gwarantowane!

Kartki możecie również wkleić do albumu, powiesić w antyramy, włożyć do ramki… jednak ze względu na ich dużą ilość, nie jest to doskonała opcja. Proponuję kupić odpowiednie kółko, które zepnie wszystkie kartki. Te będą w jednym miejscu, dzięki czemu nie zniszczą się i nie pogubią. Innym pomysłem jest związanie kartek wstążką lub sznurkiem. Postarajcie się o jakiś ładny materiał, zróbcie kokardę i gotowe! Spakowany komplet kartek będzie miłą pamiątką ;) Możecie również wykorzystać segregator. Każdą kartę włóżcie w koszulkę i wepnijcie. W łatwy sposób o każdej porze będziecie mogli je przeglądać. Segregator postawcie na półce wśród innych albumów, tak abyście mieli do niego łatwy dostęp.

 

Z pocztówek ze ślubu możecie stworzyć makietę. Ta może zawisnąć na ścianie, będziecie mogli na nią zerkać w ciągu dnia. To więc jednocześnie ciekawy sposób na ozdobę wnętrza :)

A może dedykowana gablotka? Tu jednak potrzebny nowy mebel lub pomoc specjalistów, którzy stworzą na nie jakieś adekwatne miejsce.

Kwiaty na ślubie

Kwiatowe pamiątki ze ślubu to bukiet Panny Młodej i butonierka Pana Młodego. Jeśli jesteście sentymentalni i nie wyobrażacie sobie pożegnać się z tymi „ozdobami” możecie tradycyjnie je ususzyć i trzymać w domu. Pamiętajcie jednak, że nie wszystkie kwiaty dobrze się suszą.

Kwiaty towarzyszące Wam w ważnej chwili możecie również oddać do liofilizacji, z pewnością któraś z pobliskich kwiaciarni oferuje tą usługę. Ta metoda to nic innego jak suche zamrażanie, tak by kwiaty były pamiątką w nienaruszonym stanie na dłużej.

Jeżeli również od gości dostaliście bukiety, po ich ususzeniu możecie wykorzystać je w domu np. do dekoracji – włóżcie je do szklanego słoika i postawcie na stoliku lub do ramki i ustawcie ją na komodzie. Z suszonych kwiatów można również robić świece.

Możliwości jest wiele! Jeśli kwiatów jest naprawdę sporo, możecie zostawić je w kościele, by zdobiły ołtarz.

Doskonałym rozwiązaniem jest również stworzenie ogólnego pudełka ślubnego, w którym schowacie pudełko na obrączki, podwiązkę, muchę, jedno zaproszenie i kilka zesuszonych kwiatów z bukietu. To będzie bardzo sentymentalna podróż, gdy tylko uchylicie wieczko takiego magicznego kartonika :)

Pamiątki ze ślubu to bardzo ważne drobne rzeczy, które przypominają o tym wyjątkowym wydarzeniu. Starannie przechowywane staną się pamiątką na całe życie. Będziecie mogli do nich wracać z łezką w oku już w towarzystwie własnych dzieci czy nawet wnuków. Z pewnością docenicie, że je macie :)

Średnia

5.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

05 listopad 2019
05 styczeń 2018

Komentarze