Najczęstsze błędy stylizacyjne, których nie chcesz popełnić!

27 kwiecień 2018
Dagmara Sobczak

Każdemu z nas zdarzają się modowe wpadki i błędy w kompletowaniu codziennych strojów, które często zostają nam w pamięci na dłużej. Gorzej jednak, gdy nie uda nam się uchronić przed takimi błędami w najważniejszych dniach naszego życia. Jednym z takich ważnych dni jest dzień ślubu. 

Dlatego dziś chciałabym przestrzec wszystkich Panów przed najczęstszymi błędami w ślubnym ubiorze.

Błędy w ubiorze Pana Młodego

Kolorowy garnitur

Zdaję sobie sprawę z tego, że decydujemy się na coraz to bardziej nowoczesne i awangardowe rozwiązania,  jednak mało komu będzie pasował kolorowy garnitur. Warto taki pomysł skonsultować ze specjalistą.

Najbezpieczniejszym wyborem jest nieśmiertelna czerń. Coraz więcej Panów decyduje się na ciemny granat i to też jest dobry wybór.  Ciemne kolory nadają elegancji. Jednak kolory takie jak zieleń, czerwień, jasny niebieski, beżowy, ecru, a nawet biały – niestety tę elegancję odbierają i na większości mężczyzn wyglądają po prostu tandetnie.

Źle dobrane buty do stroju

Panowie mają ogromny problem z dobraniem butów do reszty stroju. Rodzaj buta zależy od tego, czy idziemy do ślubu w smokingu, we fraku czy w garniturze. Dobrać odpowiedni kolor również nie jest łatwo. 

Warto temu aspektowi poświęcić nieco więcej czasu i znaleźć kogoś, kto zna się na doborze kolorów, ma zmysł estetyczny i pomoże nam dobrać odpowiednie obuwie.

Zbyt krótkie nogawki

Niestety wielu Panów nie może pozwolić sobie na uszycie garnituru na wymiar i kupują te dostępne w sklepach. Wszystko jest jeszcze w porządku, kiedy dobiorą odpowiedni rozmiar, a jeżeli nogawki są za długie to je skrócą. Jeżeli natomiast nogawki okażą się za krótkie, trzeba wziąć rozmiar garnituru numer większy i ewentualnie zwęzić marynarkę. 

Niestety wielu mężczyzn wkłada garnitur bez przeróbek, dokładnie taki, jaki zakupili. W wielu przypadkach kończy się to modową katastrofą...

Świecące garnitury i dodatki

Niestety świecące muszniki, muchy, krawaty, a nawet całe garnitury nie nadadzą mężczyźnie ani elegancji, ani klasy. Dodatkowo brakuje w nich klasyki, co powoduje, że pewnie nigdy więcej już takiego garnituru na siebie nie założycie.

Ubieranie się na siłę pod kolor partnerki

Dobieranie krawatu albo całego garnituru pod kolor bukietu małżonki, wybieranie butów pod kolor butów partnerki i inne tego rodzaju wybory nie są najlepsze. Rozumiem, że chcemy podkreślić wagę wspólnoty i uczucia, jednak w wielu przypadkach, gdy dodatki u Pana Młodego są dobierane na zasadzie, by pasowały do dodatków Panny Młodej, kończy się to nieeleganckim wizerunkiem Pana Młodego. To, że krawat i buty będą pasowały do Panny Młodej, nie może mieć większego znaczenia niż to, że nie będą pasowały do np. koloru garnituru. 

A jakie według Was są najgorsze błędy stylizacyjne popełniane przez Panów Młodych?

Średnia

2.7

Oceń mój artykuł

Zobacz także

29 styczeń 2019
30 sierpień 2018

Komentarze