Pan Młody - co pod szyją?

13 wrzesień 2017
Dagmara Sobczak

Przygotowując się do ślubu, nie tylko Panna Młoda stoi przed wyborem dobrania dodatków. Podobnie jak ona wybiera między różnymi nakryciami na głowę a ozdobami we włosy – Pan Młody zastanawia się, co powinno znaleźć się pod szyją. A wybór, wbrew pozorom, do najłatwiejszych nie należy.

Krawat?

Krawat jest najczęściej spotykanym i chętnie wybieranym dodatkiem do stroju Pana Młodego. Każdy mężczyzna chociaż raz w swoim życiu miał go na sobie, więc nierozerwalnie kojarzy mu się to z szykiem i elegancją. Nie każdy mężczyzna czuje się dobrze w czymś innym – tym bardziej, gdy nigdy nie miał okazji pojawić się na jakiejś uroczystości na przykład w muszce.

Krawat pasuje do każdego rodzaju garnituru, dlatego jest bezpiecznym i dość uniwersalnym rozwiązaniem. Trzeba jednak pamiętać, że krawat krawatowi nierówny, dlatego warto przejrzeć szeroką ofertę  i wtedy dopiero zadecydować się na konkretny model i wzór. Oprócz kolorów i wzorów krawaty różnią się między sobą fakturą, czy materiałem. Dodatkowo krawat może być wąski bądź szeroki. Warto sprawdzić, w którym modelu Pan Młody czuje się najlepiej.

Muszka?

Muszka to zdecydowanie dodatek dla odważnych mężczyzn, którzy lubią się wyróżniać. Jeżeli Pan Młody lepiej czuje się w muszce, nie ma powodu, aby zmuszał się do krawata.

Muszka również nadaje całej stylizacji klasy i elegancji. Zdecydowanie pasuje na okazję, jaką jest własny ślub! Jej dużą zaletą jest także to, że większość Panów na weselu, tradycyjnie będzie miało krawat. Muszka wyróżni pana Młodego na tle gości.

Podobnie, jak w przypadku krawatów – muszki mają różne wzory, kolory, materiał, ale także kształty. Przy wyborze muchy warto pamiętać również o tym, że najlepiej komponuje się ona z koszulami z zakrytymi guzikami.

 

Musznik?

Musznik to połączenie muszki i krawata. Wygląda jak krótki, ścięty ukośnie krawat, ale wiązany jest jak muszka.

Wielu Panów Młodych decyduje się na musznik, ponieważ to on jest najbardziej elegancki. Dodatkowo mają pewność, że żaden z gości nie będzie miał musznika, który świetnie prezentuje się ze smokingiem, koszulą z łamanym kołnierzykiem i kamizelką.

Może nic?

Jeżeli Pan Młody bardzo nie lubi nosić nic pod szyją, nie ma co zmuszać go na siłę. Bez tego dodatku, również można wyglądać elegancko. Trzeba jednak zwrócić uwagę, aby garnitur był bardzo elegancki, a koszula najlepiej czysto biała. Jeszcze więcej elegancji dodać może kwiat w butonierce lub poszetka.

Coraz modniejsze są także szelki – te jednak nadają się do luźniejszej stylizacji weselnej. Wszystko zależy od tego, co Pan Młody lubi i jak chce wyglądać! Pamiętajcie - komfort i wygoda przede wszystkim.

A według Was, w czym Pan Młody prezentuje się najlepiej?

ilustracja: Paulina Koniuk-Fonżychowska

Średnia

4.5

Oceń mój artykuł

Zobacz także

02 listopad 2019
05 sierpień 2021

Komentarze

Niewiele jest akcentów, którymi może się wyróżnić Pan młody, w końcu nie możemy przyćmić naszych wybranek. Ale czasem wystarcza drobiazg. Na ślub wybrałem muszkę, ale nietypową - i to nie tylko w zakresie koloru czy faktury, ale generalnie zastosowanego materiału. Najbardziej oryginalnymi muszkami, jakie znalazłem były muszki z naturalnych ptasich piór :) Wyglądają obłędnie (zwłaszcza na żywo), kiedy dotarły okazało się, że taka muszka jest zaskakująco solidna i trwała, a jeśli dla kogoś to ważne, to są eko, bo pióra się pozyskuje podczas naturalnego pierzenia się ptaków - nie jest to dla mnie kluczowy argument, ale rozumiem, że dla niektórych to istotne. Tylko, że bardzo trudno było je znaleźć w Polsce (ale to dobrze - tym bardziej są oryginalne), a za granicą ceny są zabójcze – trzy i więcej razy wyższe. Na szczęście u nas udało mi się dotrzeć do tych: https://www.zuzzo.pl/kategoria/muszki-z-pior i okazały się bezbłędne – zacząłem od „ślubnej” czarno-białej Gatsby, teraz mam i dwie kolorowe do luźnych stylizacji – zawsze się wyróżniam i zawsze ludzie zaczepiają mnie skąd mam coś takiego – dobry przełamywacz lodów ;P
~Konrad 05 lipiec 2019 14:03 odpowiedz