5 rzeczy, o których powinien pamiętać każdy Pan Młody w dniu swojego ślubu

27 marzec 2019
Dagmara Sobczak

Dzień Ślubu to jeden z najbardziej stresujących momentów w życiu każdego człowieka. To prawda, że jedni z nas podchodzą do niego bardziej na luzie, a innych stres wręcz paraliżuje. Wszystko zależy od człowieka.

Niezależnie od tego, jak bardzo przeżywamy ten ważny dla nas moment, jest kilka rzeczy, o których powinniśmy pamiętać w samym dniu ślubu. 

Wszystko już przygotowane, szczegóły dograne, organizacja na 100%, a jednak w samym dniu ślubu też trzeba mieć głowę na karku. Oczywiście możemy poprosić świadka, aby przypomniał nam o każdej z ważnych rzeczy do wykonania, ale warto, abyśmy my też gdzieś z tyłu głowy pamiętali o rzeczach najważniejszych. 

O czym w dniu ślubu powinien pamiętać Pan Młody?

Przede wszystkim - pilnuj obrączek!

Przypilnowanie obrączek leży w kwestii męskiej eskorty wesela. Możesz sam się tym zająć albo poprosić swojego świadka o przypilnowanie ich. 

Nawet jeżeli tą jedną rzeczą obarczyłeś swojego świadka, warto, abyś jednak w dniu ślubu podpytał czy na pewno je ma i czy są bezpieczne. Jestem pewna, że nie chciałbyś, aby w kościele okazało się, że nagle nie można ich zlokalizować. Oszczędźcie sobie tego stresu. 

Zjedz porządne śniadanie

W stresie i ferworze przygotowań często zapominamy o najważniejszym. O posiłku. 

Stres ściska nam żołądek na tyle, że nie mamy ochoty jeść. Warto jednak się przemóc i zjeść coś, aby w trakcie uroczystości nie poczuć się słabo. Kolejny posiłek zjesz i tak dopiero wieczorem, więc koniecznie przygotuj sobie wartościowe, pożywne śniadanie – tak by energii starczyło Ci do wieczora, gdyby w międzyczasie nie udało Ci się niczego przegryźć. 

Odbierz bukiet Panny Młodej

Bardzo często to jeden z obowiązków Pana Młodego. Jeżeli Twoja wybranka zdecydowała, że bukiet chce odebrać w dniu ślubu, na pewno spadnie to na Ciebie. 

Nie daj klapy i dowieź na ślub bukiet w nienaruszonym stanie. Kilka dni wcześniej sprawdź, ile zajmie Ci dojazd do miejsca, w którym ukochana zamówiła swój bukiet. 

Nie spóźnij się

Kto, jak kto, ale Pan Młody na ślub nie powinien się spóźnić. O ile Pannie Młodej zostanie to wybaczone, to... Tobie na pewno nie. Zaplanuj sobie dzień tak, aby być przed czasem.

Bądź wsparciem

Jeżeli radzisz sobie dobrze ze ślubnym stresem, bądź wsparciem dla swojej wybranki. W trakcie przygotowań wyślij jej miłego sms-a, zadzwoń powiedzieć, że kochasz, uspokój skołatane nerwy. Pokaż jej, że w każdej sytuacji może na Ciebie liczyć – nawet w dniu ślubu jesteś w stanie z nią porozmawiać, choćby o wątpliwościach. 

Czy według Was jest jeszcze coś, o czym Panowie nie powinni zapomnieć w dniu swojego ślubu? :)

Średnia

5.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

20 grudzień 2017

Komentarze