Jak ubrać się na wesele, mając kilka dodatkowych kilogramów?

13 listopad 2019
Adrian Bodzioch

Podczas ślubu należy bezwzględnie jak najlepiej wyglądać, biorąc pod uwagę zarówno swoje mocne strony - które warto podkreślić, jak i słabe - które warto zatuszować. Pan Młody w wersji XL, czyli nieco szerszy i bardziej okrągły, musi o siebie bardziej zadbać w kwestii ubioru oraz image’u niż szczupli mężczyźni.

Oko obiektywu aparatu ma to do siebie, że wzmacnia negatywne strony ciała, a te bardziej pozytywne - ukrywa. Dzieje się tak dlatego, że na zdjęciu jesteśmy w bezruchu i tym samym każdy może nas ocenić z góry na dół. Podobny efekt jest przy staniu na ślubnym kobiercu.

Zobacz zatem co zrobić, żeby wyglądać tak dobrze, jak tylko jesteś w stanie.

Zacznij od wyboru garnituru

To, co jest najważniejsze podczas wyboru garnituru to jego właściwy rozmiar. Wielu otyłych mężczyzn ma z tym ogromny problem.

Często stojąc przed wyborem danego modelu decydują się na garnitur zdecydowanie zbyt obcisły i wyslimowany, co daje efekt przeciwny do zamierzonego. Wydaje się bowiem, że powinien wyszczuplić - jest jednak zupełnie odwrotnie. Podkreśla krągłości ciała, uwydatnia brzuch i szerokie ramiona, a jednocześnie opina szczupłe łydki. Z tego powodu mężczyzna jest w efekcie wizualnie jeszcze grubszy niż wcześniej.

Zdecyduj się na szerszy fason, lecz perfekcyjnie go dopasuj do swojej sylwetki. Nie może opinać, ale nie może też wisieć - musi być dosłownie “w punkt”, gdyż każde odstępstwo od normy będzie mocno widoczne.

Zadbaj o obuwie

Poza garniturem liczy się również obuwie. Kategorycznie zabraniam wszystkim mężczyznom o nieco większych gabarytach ciała zakładania na własny ślub butów na płaskiej lub prawie płaskiej podeszwie. Takie modele skracają sylwetkę i wywołują efekt dodatkowego nadmiaru kilogramów.

Same stopy wydają się chore na płaskostopie, a mężczyzna - znacznie niższy i mniej atrakcyjny. Buty na wyższej podeszwie wysmuklają ciało i zwiększają wizualnie wzrost, przez co mężczyzna wydaje się mieć lepsze proporcje i znacznie mniej zbędnych kilogramów na swoim ciele.

Zwróć uwagę na brodę i włosy

Warto wiedzieć, że włosy i broda również zmieniają percepcję całej sylwetki i o te detale swojego ciała również warto zadbać. Zwróć uwagę szczególnie na zarost. Jeśli posiadasz “pełną brodę” i nie masz zamiaru się jej pozbywać na swój własny ślub, to dokładnie wytrymuj jej boki, a przód pozostaw dłuższy. Boki zrób znacznie krótsze niż zazwyczaj, dzięki czemu wyszczuplisz swoją twarz i nie wywołasz efektu “chomika”. Z kolei nieco dłuższa broda na podbródku spowoduje, że twarz się wydłuży i będzie wyglądała optycznie znacznie szczuplej.

Włosy na głowie powinny być nieco dłuższe w górnej części, gdyż (analogicznie do brody) wydłużą Twoją twarz i przy tym również nieco ją wyszczupli. W dodatku fryzura zwiększy również Twój wzrost, gdy będzie nieco odstawać od skóry głowy. Połączenie dobrze przyciętej brody i fryzury spowoduje, że automatycznie twarz stanie się bardziej atrakcyjna, mniej otłuszczona i bardziej interesująca.

Najważniejsza jest jednak dobra zabawa. Bawcie się jak należy, a o swoje nadmiarowe kilogramy zadbajcie już na drugi dzień rozpoczynając dobrą dietę i równie dobre treningi :)

Wasz Adrian

Średnia

0.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

19 październik 2018
26 marzec 2019

Komentarze