Panieński - kogo zaprosić?

25 wrzesień 2018
Magdalena Gitler

Każda kobieta, zanim stanie na ślubnym kobiercu, musi przeżyć jedyny i niepowtarzalny wieczór Panieński. Wiele przyszłych Panien Młodych z niego rezygnuje, ze względu na niezbyt korzystne opinie, jednak warto pamiętać, że to jak będzie wyglądał wieczór panieński, zależy wyłącznie od Ciebie.

Jeśli czegoś nie chcesz, powiedz o tym osobom, które zajmują się organizacją. Sposób spędzenia tego dnia to jedno, jednak pojawia się jeszcze druga, równie ważna, a może nawet ważniejsza kwestia – kogo zaprosić na wieczór panieński?

Wieczór panieński – ile osób zaprosić?

Na to pytanie nie ma uniwersalnej odpowiedzi. Wszystko zależy od tego, jaką formę zabawy preferujesz. Jeśli wolisz kameralne przyjęcia w niewielkim gronie bliskich osób, twój wieczór panieński może wyglądać jak zwyczajne spotkanie z przyjaciółkami. Natomiast jeśli masz szerokie grono znajomych i przyjaciół, a na dużych imprezach czujesz się doskonale, nic nie stoi na przeszkodzie, aby Twój wieczór panieński stał się przyjęciem z prawdziwym rozmachem.

Nie ma odgórnie ustalonej maksymalnej ani minimalnej liczby osób, które należy zaprosić na wieczór panieński, to wyłącznie Twoja decyzja. Twoja, a właściwie świadkowej, bo zgodnie ze zwyczajem to właśnie ona jest odpowiedzialna za organizację tego wydarzenia. Jednak Ty, jako Panna Młoda, powinnaś uczestniczyć w przygotowaniach do wieczoru panieńskiego. Możesz zasugerować, gdzie chciałabyś spędzić ten dzień albo przygotować listę osób, które chciałabyś zaprosić i powiedzieć o tym świadkowej.

Kogo zaprosić na wieczór panieński?

Tak jak już wspomniałam – zgodnie z tradycją za organizację wieczoru panieńskiego jest odpowiedzialna świadkowa. Jeśli wybrałaś do tej roli bliską Ci osobę, pewnie nie będzie ona miała problemu ze wskazaniem osób, z którymi chciałabyś spędzić tę wyjątkową noc. Jednak pamiętaj – możesz jej pomóc i wskazać kogo powinna zaprosić do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu.

Na wieczorze panieńskim na pewno nie powinno zabraknąć bliskich Ci osób, z którymi uwielbiasz spędzać czas: przyjaciółek, koleżanek oraz członkiń rodziny, które często są jednocześnie najlepszymi przyjaciółkami. Drogie siostry i kuzynki, to właśnie o was! Zgodnie ze zwyczajem w zabawie powinny brać udział tylko osoby stanu wolnego, jednak w praktyce zamężne Panie również są mile widziane. Na wieczór panieński zaproś te osoby, w których towarzystwie dobrze się czujesz i z którymi lubisz spędzać czas.

Ile osób zaprosić? Liczba osób zależy od Ciebie, sama zdecyduj czy wolisz szaloną imprezę, czy bardziej kameralne spotkanie.

Beznadziejny wieczór panieński

Zabawa będzie udana wtedy, gdy dopasujesz ją do siebie. Miejsce? Pomysłów na organizację wieczoru panieńskiego jest dużo. Znajdziesz je również na naszej stronie.

Pamiętaj, to wyjątkowa impreza, w założeniu ostatnia noc szaleństw przed ustabilizowanym małżeńskim życiem. Warto zorganizować ją w zgodzie ze sobą i przez następne lata wspominać jako wspaniały dzień, spędzony w miłym towarzystwie najbliższych Ci kobiet. Baw się dobrze!

Średnia

2.1

Oceń mój artykuł

Zobacz także

22 wrzesień 2017

Komentarze

Totalna bzdura jeśli chodzi o osoby stanu panieńskiego mogą uczestniczyć w zabawie kto to powiedział??? Wieczór panieński to dla osoby wychodzącej za mąż a reszta to nie ważne panny rozwódki zamężne i jeśli chodzi o status pokrewieństwa to kto to ustalił ze no. Matki babcie nie mogą uczestniczyć w zabawie? Proszę poczytać trochę więcej na ten temat i wtedy komentarz redagować bo robi się nieporozumienie i konsternacja wśród bliskich
~Gina Lolobrigida 29 maj 2022 10:26 odpowiedz