Jakie mamy druki ślubne poza zaproszeniami?

12 lipiec 2018
Magdalena Gitler

Papeteria ślubna jest elementem, który stanowi piękne uzupełnienie całości wesela. Na pozór nieistotny szczegół, to wisienka na torcie i detal, który dopełnia całą kompozycję.

Zazwyczaj, kiedy mówimy o papeterii ślubnej, myślimy o zaproszeniach, jednak poza nimi są również inne druki ślubne, które znajdują zastosowanie w tym ważnym dniu.

Winietki

Winietki, czyli karteczki z umieszczonymi imionami lub imionami i nazwiskami gości weselnych mogą być pojedyncze, dla każdego osobno lub być przypisane do konkretnego stołu, jako jedna duża winieta.

Przybierają niemal dowolny kształt - na przykład jako stojące wizytówki czy nakładki na serwetkę. Coraz częściej pojawiają się też nieszablonowe winietki, jak chociażby te w formie kryształów czy pieńków, na których widnieje napis z personaliami gościa.

Menu

Roli tego elementu chyba nikomu nie trzeba wyjaśniać. Może być przygotowane dla każdego gościa lub rozłożone po kilka sztuk na stolik, przy stołach okrągłych lub rozłożone co kilka miejsc, przy stołach prostokątnych.

List powitalny

Miły gest w stronę gości, zwłaszcza tych, którzy przyjechali z daleka i będą korzystali z noclegu przed weselem.

Takie listy umieszcza się często w pokojach hotelowych i można dołączyć do niego też plan uroczystości. Inną opcją jest umieszczenie np. tablicy powitalnej już na samej sali. Bardzo modne stają się rozwiązania z użyciem drewna/sklejki.

Rozkład mszy

Szczególnie miły ruch w stronę gości z różnych krajów oraz religii. Dzięki temu, będą wiedzieli co dzieje się w poszczególnych momentach ceremonii i będą mogli pełniej w niej uczestniczyć.

Podziękowania dla gości po weselu

Kolejny miły gest w stronę gości, którzy spędzili razem z nami ten piękny dzień.

Kilka słów podziękowania za przybycie i wspólne świętowanie na pewno ucieszy każdą osobę!

Plan usadzenia gości

Jeśli chcemy sami zadecydować, jak usadzimy gości, musimy pamiętać, żeby im to zakomunikować.

Plan usadzenia powinien znajdować się przed wejściem do sali lub zaraz za nim. Powinien być czytelny, tak żeby odnalezienie swojego miejsca nie zajmowało gościom dużo czasu, zwłaszcza że wszyscy będą poszukiwali swojego nazwiska na tablicy w podobnym czasie.

Plan uroczystości weselnych

Wykonywany, gdy wesele trwa więcej niż jeden dzień lub dla gości zostały przewidziane specjalne atrakcje, które odbywają się o wyznaczonych godzinach. Żeby goście mogli z nich skorzystać i nic ich nie ominęło dobrze sporządzić plan przebiegu wesela i wręczyć go każdemu z uczestników, najlepiej dzień przed uroczystością.

Kiedy decydujemy się na wykonanie druków ślubnych ważne, żeby były one wykonane w jednym stylu. Powinny one pasować również do motywu przewodniego lub kolorystyki wesela. Dzięki temu, że wszystkie elementy będą do siebie pasować, zyskamy efekt spójności i wesele dopracowane w najmniejszym detalu :)

Średnia

5.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

01 kwiecień 2019
05 październik 2017

Komentarze