Najmodniejsze wzory papeterii ślubnej

31 sierpień 2018
Magdalena Gitler

Papeteria ślubna to nie tylko zaproszenia. To także menu, winietki oraz inne druki, które są pięknymi elementami dekoracyjnymi wesela. Czy w papeterii ślubnej też występują trendy? Oczywiście!

Może nie są one tak zmienne i popularne jak te prezentowane w modzie, ale styl w jakim wykonywane są druki, zmienia się tak jak pozostałe elementy ślubne.

Popularne wzory

Zieleń i tropiki

Króluje od zeszłego roku. Czy miał na to wpływ kolor ogłoszony przez instytut Pantone? Na pewno! Greenery odważnie wkroczył na ślubne salony i nadal utrzymuje nas w tropikalnych klimatach. Zaproszenia z motywem liści monstery, delikatne palmy w żywych kolorach czy hawajskie kwiaty to motywy, które przykuwają wzrok na zaproszeniach i idealny wybór dla miłośników podróży roślinności lub ciepłych krajów!

Akwarele

Każde zaproszenie to małe dzieło sztuki, ręcznie malowane pejzaże, kwiaty, tła, a nawet całe postacie, z delikatnym efektem smugi i rozmycia są subtelne, delikatne i romantyczne. 

Geometryczne wzory

Jakiś czas temu geometryczne dodatki stały się hitem wystroju wnętrz. Miedziane koszyczki w kształcie brył geometrycznych zdobiły wnętrza i instagramy, a potem weszły do branży ślubnej i rozgościły się na zaproszeniach.

Pięknie wyglądają na tych minimalistycznych, gdzie wyłącznym zdobieniem są wyrysowane linią w metalicznym kolorze kształty, jak i na tych tworzonych na marmurowym tle. Piękne i eleganckie!

 

Kaligrafowane

Hand lettering, czyli współczesna kaligrafia to hit na zaproszeniach. Finezyjne napisy odręcznie wykonane na zaproszeniach w połączeniu z niemal wszystkimi wzorami i kolorami tworzą piękny efekt.

Złote z metalicznym blaskiem

Złote detale na ciemnych kolorach  prezentują się tajemniczo i elegancko, ale równie pięknie wyglądają na tle czystej bieli papieru i pastelowych, delikatnych odcieniach.

Metaliczne zdobienia to coś, co na pewno zostanie z nami jeszcze w nadchodzącym sezonie zarówno w złocie, jak i popularnym kolorze rosegold, czyli połączeniu złota i różu.  Takie elementy nadają całości szykownego i wysublimowanego charakteru, niemal w królewskim stylu!

Koszty

Koszty zaproszeń zależą od liczby, którą zamówimy, metody jaką zostaną wytworzone, wykorzystanych materiałów oraz stopnia skomplikowania. Ekskluzywna papeteria, wykonywania według indywidualnego wzoru będzie na pewno droższa. Ceny wahają się od kilku do kilkunastu złotych za sztukę.

Przy wyborze zaproszeń warto pamiętać, żeby były one spójne z kolorystyką lub motywem wesela oraz z pozostałymi drukami ślubnymi. Dzięki temu nasze wesele będzie dopracowane w najmniejszych szczegółach :)

Średnia

5.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

23 listopad 2018
24 luty 2018

Komentarze