Sylwester z kulturą - alternatywy dla sylwestrowych imprez

30 grudzień 2019
Dagmara Sobczak

Sylwester już za rogiem, a Ty cały czas nie masz pomysłu jak go spędzić? Jest wiele ciekawych możliwości i alternatyw zarówno dla tych, którzy chcą zostać w mieście, jak i wyjechać.

Dzisiaj jednak chciałabym przedstawić Ci propozycję, która może nie jest bardzo popularna, ale myślę, że ciekawa i warto się nad nią zastanowić, szukając miejsca na spędzenie nocy sylwestrowej. 

Sylwester z kulturą – kino

Jesteś totalnym kinomaniakiem, uwielbiasz oglądać filmy i nigdy Ci dość? A może ciągle nie masz czasu iść do kina i obejrzeć czegoś dobrego na dużym ekranie, a lubisz? 

Sylwester w kinie to opcja dla każdego, kto ma ochotę na wieczorny seans filmowy. W kinach rozmieszczonych w całej Polsce znajdziecie specjalne seanse filmowe wraz z przekąskami oraz winem musującym o północy. Nieraz do wyboru macie kilka zestawów kinowych dobranych gatunkami, tak że każdy może znaleźć coś dla siebie. Zazwyczaj są to filmy radosne, komedie, żeby jednak w ten Nowy Rok wkroczyć z uśmiechem na ustach.

To, co jest też warte podkreślenia, część z tych filmów w Sylwestra będziecie mogli obejrzeć przedpremierowo. 

Myślę, że to ciekawa opcja na zaplanowanie wieczoru sylwestrowego, ale i opcja na ostatnią chwilę, kiedy nie zdążyliście nic innego zaplanować czy zarezerwować gdzieś miejsca, a jednak macie ochotę wyjść.

Sylwester z kulturą – teatr

Jeżeli jednak, zamiast filmów, wolisz oglądać spektakle na żywo i spędzić noc sylwestrową w obecności aktorów teatralnych, sprawdź, jaką propozycje mają dla Ciebie teatry w Twoim mieście.

Często Sylwester w teatrze wygląda tak, że odbywa się kilka seansów (najczęściej 2), gości ugaszcza się poczęstunkiem, a następnie trwa impreza taneczna do białego rana. 

Bywa jednak też tak, że w teatrach odbywają się specjalne koncerty, występy i inne atrakcje pozwalające spędzić tę ostatnią noc roku w widowiskowy sposób. 

Dlatego warto przejrzeć wszystkie oferty teatrów w okolicy, bo mogą one diametralnie różnić się od siebie. 

 

Sylwester w teatrze czy operze jest nieco bardziej elegancki, wysublimowany niż ten w kinie. Poza tym trwa do białego rana. Sylwester w kinie natomiast to impreza, która przybiera nieco luźniejszą formę i jest lepszym rozwiązaniem dla osób, które wolą ten wieczór spędzić w mniej imprezowy sposób. 

Co wybierzesz? To zależy tylko od Ciebie i Twoich preferencji.

Spędzaliście kiedyś Sylwestra w kinie albo w teatrze? Jakie macie wspomnienia? Jak w ogóle planujecie spędzić 31 grudnia 2019 roku? Zdradźcie swoje plany :) 

Średnia

5.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

08 lipiec 2019
23 styczeń 2019

Komentarze