Jak wybrać pasek do spodni na ślub?

01 luty 2019
Adrian Bodzioch

Są takie akcesoria ślubne, które musisz mieć w jak najlepszym gatunku i w jak najlepszym wydaniu. Wśród nich znajdują się między innymi niezbędne podczas ślubu skórzane elementy garderoby.

Pasek do spodni to rzecz absolutnie święta. Bez niego stylizacja śłubna będzie skrajną wtopą i to nie tylko w kwestii wizualnej, lecz także w praktycznej. Poznaj z bliska ślubne, paskowe know-how i zacznij je wdrażać także do życia codziennego. Zaczynajmy!

Jaki powinien być pasek ślubny?

To pytanie mimo, mimo iż najważniejsze, to jednak najłatwiej na nie odpowiedzieć. Pasek na ślub musi być czarny, wykonany z licowej skóry naturalnej o doskonałej jakości (o czym później), a także musi być wyposażony we właściwy zakres regulacji oraz długość (o czym również później).

Jako że Twoje buty ślubne są czarne - to już ustaliliśmy - to oczywistym rozwiązaniem będzie czarna barwa również na pasku. Musi to być czerń, nie ciemne odcienie granatu czy brązu. Pamiętaj, że odstępstwa od reguły mają tendencję do późniejszego mszczenia się. Nie pożałuj swojego wyboru na stare lata :)

Cechy szczególne paska ślubnego

Pasek ślubny, analogicznie zresztą do całej Twojej stylizacji, musi być stonowany i zachowawczy. Zatem na samym wstępie odrzuć wszelkie patynowane czy postarzane wersje i zamszowe odpowiedniki. Kieruj się w stronę klasyki!

Zwróć uwagę na klamrę. Z pewnością spotkasz się niejednokrotnie z klamrą “pełną”, czyli  z metalowym, błyszczącym mechanizmem wielkości pudełka zapałek. Taki fason zawsze jest w centrum i lubi się “wyróżnić”. To świętokradztwo! Za tego typu rozwiązania ksiądz powinien przegonić połowę Panów Młodych sprzed ołtarza, aż do najbliższej galerii handlowej. Pamiętaj, że w piekle mają takie jedno miejsce, przewidziane właśnie dla takich ludzi. Klamra MUSI być typowa i skrajnie, ale to skrajnie klasyczna. Ma mieć charakterystyczny dla chromu połysk i minimalistyczną formę. Z pewnością będziesz wiedział o co chodzi, bo tego typu klamry od razu rzucą Ci się w oczy jako te najbardziej eleganckie.

Zadbaj o detale!

Długość paska to rzecz absolutnie priorytetowa nie tylko dla efektywności Twojej stylizacji, lecz także dla Twojego własnego komfortu. Pasek musi być idealnej długości i nie możesz pokusić się na jakiekolwiek odstępstwa od normy.

Zbyt długi pasek spowoduje, że końcówka będzie Ci się plątać wokół pasa i z pewnością nieraz wyskoczy ze szlufki. Zbyt krótki z kolei nie da Ci miejsca na ewentualne “popuszczenie” paska i zapięcie go na kolejną dziurkę, z czego z pewnością skorzystasz niejednokrotnie podczas wesela. Mnóstwo pysznego jedzenia i tryb siedzący z pewnością odbiją się znacznie zwiększonym obwodem pasa. Uwierz mi, nie chcesz na swoim własnym weselu czuć się wypchany.

Reasumując, w kilku konkretnych słowach. Koniecznie zadbaj o klasyczny design Twojego paska ślubnego i wybierz wersję o minimalistycznej klamrze oraz czarnej barwie. Zwróć uwagę na jego długość, która ma dać Ci możliwość ewentualnej regulacji około dwóch dziurek w jedną oraz w drugą stronę.

Przeżyłem już kilka, ciężkich dla ciała wesel i uwierzcie mi na słowo. Zły pasek to tak, jak zbyt małe bokserki. Cisną, uwierają i przeszkadzają na dosłownie każdym kroku. Identycznie jak z paskiem. Z tym, że jego jeszcze w dodatku także widać :)Trzymajcie się ciepło,

Adrian

Średnia

0.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

06 listopad 2018
10 kwiecień 2019

Komentarze