Personalizowane prezenty świąteczne

20 grudzień 2017
Joanna Brodzicka

Magia Świąt porywa nas co roku w wir przygotowań. Zakupy spożywcze, przemyślenia związane z doborem odpowiedniego prezentu dla najbliższych członków rodziny, przystrojenie choinki. Tak wiele spraw, a czasu niestety zawsze mamy za mało. Dlatego, z własnego doświadczenia, podpowiem Wam - nie odkładajcie żadnych spraw na ostatnią chwilę, a zwłaszcza zakupu niespodzianek, którymi chcecie obdarować swoich bliskich. 

Wydawać by się mogło, że zakup prezentu to banał. Jeśli znamy osobę, którą chcemy obdarować, nie powinno nam to przysporzyć żadnych problemów. A jednak w momencie, kiedy chcemy coś kupić, często pojawia się pustka w głowie - albo wybrana osoba już to posiada albo to, co ją pasjonuje nie idzie w parze z naszym planem zakupowym lub po prostu nie mamy zielonego pojęcia z czego by się ucieszyła.

Prezent prosto z serca


Weź ołówek, otwórz notes i zanotuj. Co Twój wybranek wybranka lubi, co go/ją pasjonuje, w jaki sposób spędza wolny czas. Czy jest osobą praktyczną i oszczędną, czy wręcz przeciwnie – rozrzutną? Skrupulatnie i ze zdrowym rozsądkiem podchodzi do sfery komercyjnej, a może ubóstwia przedmioty mało praktyczne, wręcz wydaje się, że zbędne, ale takie, które tworzą jej całe otoczenie i bez nich ani rusz nie potrafi egzystować? Lubi pławic się w luksusie, czy skromnie podchodzi do rzeczywistości?

Odpowiedziałeś na kilka z powyższych pytań - masz już pomysł na prezent? Jeszcze nie? To dokończmy powyższą analizę. Czy Twoja druga połówka kartkuje kolorowe magazyny, jest molem książkowym, który tylko patrzy na grubość czytanej książki, im grubsza, tym chętniej po nią sięga? Czy sięga po tablet, telefon i jest namiętnym graczem czy stroni od takich rozrywek, wybierając gry karciane i planszowe? Pasjonuje się wnętrzami czy stroni od tego, wybierając gotowanie, majsterkowanie, a może malarstwo?

Chyba już jakiś zarys osobowości zaczyna nam się wyłaniać. Punkt po punkcie, linijka po linijce. Zadajmy jeszcze dodatkowe pytania odnośnie Waszego życia. Jak spędzacie wolny czas? Chadzacie do kina, teatru, a może pasjonuje Was wszystko co nieznane? Latanie szybowcem, balonem, dalekie podróże, czy może sporty – jogging, aerobic, kulturystka? Może ukochany/a pragnie się rozwijać, zgłębiać wiedzę, może chce zapisać się na jakiś kurs?

Czy już masz pogląd na większość tego, co ważne dla Twojej ukochanej osoby? Prezent nie musi być wymyślny, może być dość skromny, chyba że koniecznie pragniesz podarować coś z górnej półki. Książka, ładne wieczne pióro w etui, kombinerki, nóż myśliwski, kijki do nordic walking, a może lornetka? Pomyśl o prezencie kreatywnym – masaż, pobyt w spa, kurs majsterkowania czy szydełkowania. Świąteczny prezent nie musi być namacalny. W takim przypadku pokuś się o zrobienie eleganckiej karty, na której wypiszesz życzenia i określisz, jaką niespodziankę przygotowałeś. Opakuj w piękny papier, przywiąż kokardą z bilecikiem, ze słowami określającymi Wasze uczucie, może ze słowami piosenki…Spersonalizowane prezenty świąteczne


Odpowiedziałeś/aś na wiele pytań, więc pewnie masz już zarys tego, co mógłbyś podarować. A ja jeszcze podpowiem, że warto pomyśleć o spersonalizowaniu tych wszystkich prezentów, aby zostały  jeszcze bardziej dopasowane i przyniosły jeszcze większą radość. Jeśli to książka, postaraj się o kilka słów dedykacji autora, jeśli przybory typu pas do aparatu, chusta, poduszka czy koc wełniany, warto poprosić o wyhaftowanie inicjałów przyszłego właściciela. Myślałeś o zestawie kieliszków do wina? Dodaj dwa dodatkowe z Waszymi imionami.

A może jakiś drobiazg jako dodatek do prezentu głównego? Podkładka pod myszkę do laptopa z Waszym wspólnym zdjęciem, szklana kula ze sztucznym śniegiem również z Waszą fotografią, kalendarz, a w nim zapiski z Waszego życia. Może być też długopis lub pióro z wygrawerowanym imieniem lub po prostu doczepione baloniki do pudełka z prezentem, z nadrukiem imienia. Takie prezenty cieszą nad wyraz, gdyż osoba obdarowana ma świadomość, że nie był to prezent z doskoku, ot kupiony w pośpiechu dzień przed świętami. Takie prezenty musimy wcześniej zaplanować i zamówić - wymagają od nas trochę więcej zaangażowania.

Już wiesz, czego potrzebujesz, aby uszczęśliwić swoją drugą połówkę? To będą wspaniałe święta, gloryfikuj każdą wspólną chwilę.

A ja życzę Wam niezapomnianych i naprawdę Wesołych Świąt! :)

Średnia

0.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

01 grudzień 2017
22 grudzień 2017

Komentarze