Jak zadbać o skórę dłoni?

04 luty 2018
Magdalena Magdziarz

Chyba nie ma Panny Młodej, która pomija w stylizacji ślubnej elegancki manicure. French, cyrkonie, baby boomer, szalone kolory... o tym innym razem. Dziś spieszę z kilkoma poradami, co zrobić, by dłonie prezentowały się zacnie. Co nam po perfekcyjnie wykonanych paznokciach, gdy skóra woła "help!" a skórki nieestetycznie odstają?

Nawilżanie to podstawa

To taki banał, ale bez tego ani rusz. Krem do rąk powinien stać się Twoim przyjacielem. Najlepiej kup taki w małym, podróżnym formacie i noś w torebce. Smaruj, kiedy tylko Ci się przypomni aż wejdzie Ci to w nawyk.

SPA dla dłoni

Raz na jakiś czas warto sobie zafundować małe SPA w domowym zaciszu. Skóra dłoni także potrzebuje intensywnej regeneracji, przecież rąk używamy non stop. Najpierw wykonaj peeling, ja stosuję z reguły cukrowy, taki jak do całego ciała. Można go przygotować samodzielnie mieszając cukier z olejkiem lub wykorzystać gotowy z drogeryjnej półki. Następnie moczę dłonie w ciepłej wodzie z dodatkiem olejku, by przejść do czynności czysto technicznych.

Usuwamy skórki

Dbanie o skórki to podstawa dobrego wizerunku dłoni. Kosmetyczka może je wyciąć, np. frezarką, ale systematyczne ich odsuwanie naprawdę zdaje egzamin. Po wspomnianym wyżej rytualne sięgam po patyczek z drewna pomarańczowego (są dostępne w każdym sklepie kosmetycznym czy drogerii) lub szklane radełko. Dzięki temu naprawdę rzadko stosuję cążki. Dzięki temu zabiegowi odkryjecie jak długie są Wasze paznokcie!

Piłowanie

Paznokcie wolę piłować niż obcinać, nie pamiętam kiedy stosowałam nożyczki. Dlaczego? Po pierwsze mam kontrolę nad kształtem. Po drugie zawsze używam pilnika szklanego. Można nim manewrować w dowolną stronę, bo dzięki swoim właściwościom zamyka łuski płytki paznokcia. Jeśli wolicie papierowe to pamiętajcie, by wykonywać ruchy w jednym kierunku, w przeciwnym przypadku możecie doprowadzić do rozwarstwienia płytki, czy poszarpania wolnego brzegu.

Odżywanie

Kiedy nie mam wykonanego manicure hybrydowego to nakładam odżywkę. Paznokcie wyglądają bardzo estetycznie dzięki lekkiemu zabarwieniu - zawsze wybieram odżywki lekko kryjące. Po drugie funduję im regenerację. Stają się naprawdę twarde i wytrzymałe.

Pomoc specjalisty

Polecam gorąco w przygotowaniach ślubnych uwzględnić wizytę u kosmetyczki. W przerwach między zabiegami na ciało a na twarz poproście o aplikację odżywczej maski na dłonie, przy okazji otrzymacie relaksujący masaż. Popularna jest też parafina, szczególnie w okresie zimowym. Oferta w tej materii poszerza się coraz bardziej. U specjalisty pozbędziecie się przebarwień, modzeli, odcisków- nie ma rzeczy niemożliwych.

A Ty nie zapomniałaś o swoich dłoniach? Jeszcze nic straconego. Wprowadź moje rady w życie a zobaczysz ile zyskasz. 

Średnia

5.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

Komentarze