Planner Panny Młodej - czy taki gadżet się przydaje i jak go wykorzystać?

16 styczeń 2019
Dagmara Sobczak

Planner ślubny, organizer ślubny, notatnik Panny Młodej, zeszyt Panny Młodej, albo notatnik weselny... Nazw jest wiele, a chodzi o miejsce, w którym (najczęściej) panna młoda zapisuje swoje wszystkie inspiracje, pomysły i ważne daty związane ze ślubem.

Kobiety uwielbiają planować i jeżeli nie masz organizatorki wesela, która zajmuje się dopięciem szczegółów wydarzenia, planner ślubny może Ci się przydać!

Planner ślubny – jak używać?

Planner ślubny to wspaniałe narzędzie do tego, aby zorganizować swoje wesele z dbałością o szczegóły. Poniżej zamieszczam informacje o tym, co w takim plannerze powinno/może się znaleźć, na przykładzie mojego własnego :)

Krok pierwszy – wybierz zeszyt

W ofercie różnych sklepów znajdziesz specjalne organizery ślubne, które tylko należy wypełnić (podobnie jak kalendarz). Mimo iż jest to spore ułatwienie, nie jestem ich zwolenniczką.  Zdecydowanie bardziej podoba mi się rozwiązanie, które wywiera na nas nacisk handmade.

Może to być zeszyt z piękną okładką, który sama zagospodarujesz, może to być teczka, w której będziesz trzymała wszelkie ważne dokumenty i notatki, albo segregator (na to rozwiązanie zdecydowałam się ja!), w którym zamieściłam elegancki papier, kolorowe zakładki między działami i kilka koszulek, w których trzymałam umowy z zespołem, kamerzystą czy fotografem.

Krok drugi – podejmij decyzje

W kroku drugim najważniejsze jest podjęcie decyzji, co chcesz zapisywać w zeszycie ślubnym. Czy ma to być zeszyt pełen inspiracji weselnych? Wtedy zamieszczasz w nim zdjęcia, adresy stron, przedmioty, skrawki materiałów – wszystko, co Ci się podoba i może stać się inspiracją do Twojego wymarzonego ślubu i wesela.

Z drugiej strony planner ślubny możesz potraktować jako organizer, w którym będziesz zapisywać jedynie ważne daty, terminy spotkań, umowy i rzeczy, o których musisz pamiętać w związku ze ślubem.

Ja w swoim plannerze ślubnym połączyłam obie te rzeczy. Z jednej strony znalazło się tam pełno inspiracji: makijażowych, kosmetycznych, dekorowania sali, bukiety, piękne suknie ślubne, a z drugiej zapisywałam w nim wszystkie ważne terminy i spotkania.

Czy korzystasz z plannera ślubnego?


Krok trzeci – dbaj o planner i regularnie tam zaglądaj

Jeżeli będziesz dbać o estetykę, planner ślubny stanie się pamiątką na lata. Po ślubie możesz dodać do niego zdjęcia z Waszej uroczystości, które będą pięknym zwieńczeniem Twojej pracy.

Dodatkowo regularne zaglądanie do plannera daje Ci gwarancję, że o niczym nie zapomnisz, a sama organizacja tego przedsięwzięcia będzie czymś prostym i przyjemnym! :)

Masz już swój planner przyszłej Panny Młodej? :)

Średnia

0.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

07 grudzień 2017

Komentarze