Co warto zrobić na początku roku?

21 styczeń 2018
Magdalena Gitler

Początek roku sprzyja zmianom. Może to atmosfera świeżości, czystej białej kartki i perspektywy całych dwunastu miesięcy przed nami, a może poczucie wspólnoty, bo próby zmiany podejmuje wtedy przynajmniej pół świata, ale nie liczy się przyczyna, liczy się efekt! Co więc warto zrobić na początku roku, by w grudniu czuć satysfakcję?

 

Postanowienia

Mają swoich zwolenników i przeciwników. Niektóre od lat pozostają takie same: rzucić palenie, pozbyć się nadprogramowych pięciu kilogramów. Odkładane na wieczne nigdy i z nadzieją przepisywane do kalendarza w każdym kolejnym roku. Można z nich żartować, ale jeśli pod koniec roku zrealizujemy tylko jedną rzecz z całej listy postanowień możemy być z siebie zadowoleni. Warto określić cele, bo już samo zastanowienie nad nimi może popchnąć do działania.

Kontrola wydatków

Początek roku jest idealnym momentem na rozpoczęcie monitorowania wydatków. Pieniądze mają to do siebie, że rozchodzą się niczym woda, a ich brak na koncie jest boleśnie odczuwalny, gdy nagle nadchodzą nieprzewidziane wydatki. Korzyści z kontrolowania przepływu pieniędzy są oczywiste, a styczeń to idealny czas, by zapoznać się z tematem i zacząć szukać oszczędności. Na przykład, na letnie wakacje w jakimś pięknym miejscu.

Rozpocząć poszukiwania pasji

Albo rozwijać starą pasję. Poświęcić się czemuś, do czego będziemy z przyjemnością wracać, sami lub z partnerem. Wspólna pasja łączy w niezwykły sposób i przysparza dodatkowych okazji do spędzenia czasu razem.

Pozbyć się zbędnych rzeczy

Wyrzucenie zalegających w szafach stosów ubrań, zrobienie porządku w dokumentach, czy posprzątanie mieszkania w ogóle pozwala pozbyć się nadmiaru rzeczy i daje cudowne poczucie spokoju.

Pozwolić sobie odpocząć

Na początku roku chcemy działać. Biegać regularnie na siłownię, zrzucać nadprogramowe kilogramy, pozbywać się nałogów i w ogóle pracować nad sobą. Świetnie, czy może być piękniejszy okres niż wtedy, gdy nam się chce? Jednak w całej atmosferze motywacji i chęci robienia po prostu trzeba pamiętać o odpoczynku, bo nawet wyposażeni w ogromne pokłady energii nie zajedziemy daleko pozostając cały czas na najwyższych obrotach.

 

A czy Wy zaczęliście już robić coś ciekawego/rozwijającego wraz z początkiem roku?

Średnia

5.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

13 sierpień 2019

Komentarze