Podaruj drzewko - niebanalny prezent dla rodziców Państwa Młodych

13 kwiecień 2019
Anna Żaczek

Przemierzając sale wystawowe podczas październikowej Polskiej Gali Ślubnej  w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie, wypatrzyłam oryginalną perełkę. Lekko ukryte stoisko z ofertą drzewek, wyjęte jakby z innej bajki, wbrew pozorom doskonale się wpisywało w ślubne klimaty.

Sympatyczna Pani Ewa Czajkowska reprezentantka rodzinnej firmy podarujdrzewko.pl, szybko przekonała mnie do swego pomysłu, że drzewko to idealny i elegancki prezent dla rodziców Pary Młodej. Takim niesztampowym podarunkiem  możemy zaskoczyć również Młodych, o ile ich zainteresowania związane są naturą i przyrodą.

W tamtym momencie przypomniał mi się pomysł z własnego doświadczenia, otóż na jubileuszowy prezent dla biblioteki kupiliśmy ze znajomymi sadzonkę lipy. Literackie skojarzenia – lipa, Czarnolas, Kochanowski, książki i urok przesiadywania w jej zaciszu – piękna sprawa. Prezent okazał się trafiony, było miłe zaskoczenie i na lata pozostała  klimatyczna pamiątka.

Zauroczona pomysłem na niebanalny prezent z firmy Pani Ewy, poprosiłam o przekazanie kilku informacji dla Was, czytelników Strefy Narzeczonych

Pani Ewo, skąd wziął się pomysł na podziękowania weselne w formie drzewek? 

Zajmujemy się drzewkami od 3 pokoleń i wiemy o nich naprawdę wiele. Gdy w 2011 jednemu z naszych przyjaciół urodził się syn, długo szukaliśmy dla niego wyjątkowego prezentu. To wtedy po raz pierwszy zrodził się pomysł na „podaruj drzewko”. W 2015 jedno z naszych drzewek trafiło do Papieża Franciszka, a naszym projektem zainteresowało się wiele osób poszukujących niezwykłych upominków.

 

Wyrazy wdzięczności dla Rodziców Pary Młodej możemy wyrażać na różne sposoby, mogą być nim drzewka, które podobnie jak kwiaty mają swoją symbolikę. Co można przekazać za ich pomocą?

Podziękowania dla rodziców w dniu ślubu to również okazja, która wymaga wyjątkowej oprawy, niebanalnego rozwiązania i właśnie te czynniki spowodowały, że młode pary obdarzyły właśnie nas zaufaniem w chwili kiedy, będą składać sobie najważniejszą deklarację w życiu. Dzień ślubu jest absolutnie magiczny, pełen pięknych emocji.  Podarujdrzewko.pl coraz częściej towarzyszy w takich wydarzeniach, przekazując trwałe i wieczne prezenty. Serca każdego obdarowanego takim prezentem wypełniają się często bardzo osobistymi życzeniami i marzeniami.

Wyjątkowa symbolika drzew tworzy wyjątkową całość. Miłość, płodność, obfitość, piękno, mądrość to wszystko symbole Jabłoni Duo. Czy wiecie, dlaczego  w DUO z jednego pnia wyrastają dwie gałęzie? Każda z nich charakteryzuje się zupełnie inną odmianą jabłek, to właśnie jest decydujące podczas wybierania odpowiedniego drzewka dla młodych ludzi, każdego bowiem chwyta za serce cudowna historia dwóch dusz, które decydują się iść przez życie, wspólnie tworząc jedność, niczym te dwie kompletnie różne odmiany jabłek wyrastające z jednego pnia.

Ważnym chwilom towarzyszą wielkie uczucia: miłość, radość, szczęście. Drzewko odwdzięczy się cieniem w słoneczne dni zapachem jesiennych liści i już zawsze będzie przypominać o najpiękniejszych chwilach. Jabłoń DUO jest więc bardzo romantycznym prezentem nadającym się również dla Młodej Pary.

Drzewko kojarzy się nam na ogół z sadem. Nie wszyscy posiadamy ogrody. Czy Państwo oferują miniatury, które mogą rosnąć np. na balkonie lub wewnątrz domu?

Klon Ginnala symbolizujący słodycz i harmonię życia świetnie spisze się w ogrodzie, szczególnie jesienią ciesząc oko jaskrawoczerwonymi liśćmi, ale  Sophora (bonsai) może uświetnić wygląd tarasu od wiosny do jesieni, natomiast zimę powinna spędzić w domu. Mamy w ofercie kilka innych propozycji, które spełnią oczekiwania bardziej wyrafinowane, ale również takie, które nie wymagają dużej wiedzy o hodowli tych pięknych roślin. 

Drzewko jest dosyć nietypowym upominkiem o niekształtnej formie. Jak je elegancko zapakować, aby zrobiło wrażenie?

O to zadbamy już po złożeniu zamówienia. Wykorzystujemy do opakowania naturalne materiały doniczki i tuby. Obdarowany prezentem nie musi martwić się o akcesoria do sadzenia, ponieważ do zestawu dołączamy pięknie zapakowaną łopatkę oraz ziemię w jutowych woreczkach. Na życzenie zamawiającego personalizujemy zakup, czyli dodajemy imiona obdarowanych, grawerujemy tabliczkę, dołączamy również etykietę z nazwą okazji oraz kartkę z życzeniami. Stanowi to dosyć atrakcyjny akcent prezentu. Oczywiście nabywcy nie muszą się martwić o dostarczenie upominku, ponieważ mamy zaufane firmy kurierskie, a nasze przesyłki są bezpiecznie dostarczane pod wskazany adres na terenie całej Polski. Zestawy standard i premium wahają się w granicach od około 150 do 250 złotych.

Dziękuję za rozmowę oraz udostępnienie zdjęć.

Moda na naturę doskonale wpisuje się w wiele aranżacji weselnych. Gdy będziecie się głowić nad pytaniem - co na prezent i jak wyrazić swoją miłość - niech Was  zainspiruje pomysł na drzewko, które zaskoczy mile rodzinę i przyjaciół.

Podoba Wam się taki pomysł? :)

 

Podobne tematy, które mogą Cię zainteresować:

Prezenty w dniu ślubu
Jakich prezentów nie kupować?
Trafione prezenty ślubne
Prezenty dla rodziców
Prezent czy pieniądze
Kreatywne prezenty
Prezent ślubny
Lista prezentów
Prezenty dla teściów

 

Średnia

4.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

04 maj 2019
07 lipiec 2018

Komentarze