Jak w wyjątkowy sposób wyrazić to, co czujesz?

11 sierpień 2018
Dominika Zięba

Ślub to szczególnie ważne wydarzenie nie tylko dla Pary Młodej, ale również dla rodziców, którzy w wielu przypadkach z równie dużym zaangażowaniem uczestniczą w przedślubnej gorączce. Nie chodzi tutaj tylko o względy praktyczne, ale przede wszystkim emocjonalne – rodzice w symboliczny sposób wypuszczają swe ,,pisklęta’’ z gniazda, pozwalając im z większym lub mniejszym żalem rozpocząć dorosłe życie z drugą połówką.

Mówienie o emocjach jest na ogół trudne, wzruszenie i podniosłość chwili niejednokrotnie wprawiają w zakłopotanie i powodują, że często nawet najlepszy mówca zapomina ,,języka w gębie’’. Dlatego warto odpowiednio przygotować podziękowania dla rodziców, korzystając z kilku praktycznych wskazówek.

Za co podziękować rodzicom? Zdecydowane NIE dla oklepanych formułek!

To bardzo indywidualna sprawa – ile rodzin, tyle historii. Unikajmy uniwersalnych, często banalnych podziękowań, bo każdy Rodzic zasługuje na coś więcej niż spisany z Internetu gotowy tekst, pozbawiony jakichkolwiek emocji.

W życiu każdego człowieka zdarzają się niesamowite momenty, za które na pewno chciałby podziękować swoim Rodzicom – pamiętasz jak Tata uczył Cię pływać w  jeziorze, albo jak Mama uszyła Ci pierwszy kostium na szkolny bal karnawałowy? A może wspólny wyjazd w góry? Jest tyle rzeczy, za które możemy dziękować – wystarczy chwilę pomyśleć!

Jak wybrać odpowiedni moment na podziękowania dla Rodziców?

Zwykle podziękowania mają miejsce po pierwszym tańcu lub po oczepinach, ale nie jest to reguła, której należy się sztywno trzymać.

Niektóre pary decydują się na podziękowania w kościele lub w  domowym zaciszu. Dobrym pomysłem będzie również toast, wzniesiony w dowolnym momencie weselnego przyjęcia.

W jakiej formie podziękować Rodzicom – czyli jak wyrazić to, co czujesz?

Pomysłów jest naprawdę wiele, dlatego wybór może okazać się dość trudny. Jedno jest pewne – formę podziękowań trzeba dopasować do charakteru Waszych rodziców.

Aby sobie pomóc i obrać właściwy kierunek, podzielmy formy podziękowań dla rodziców na trzy grupy.

Wyciskacze łez, czyli sentymentalne podziękowania dla rodziców

Znajdziemy tu wszystko, co wiąże się ze wspomnieniami. Rodzinne zdjęcia możemy przygotować w formie albumu, fotoksiążki, oryginalnej ramki czy pokazu slajdów, który zapewni nie lada atrakcję dla wszystkich. Pan Młody w wieku przedszkolnym z umazaną czekoladą buzią na pewno rozbawi gości, a Mamie bez wątpienia zakręci się łezka w oku.

Ciekawą, cieszącą się coraz większa popularnością formą podziękowań dla rodziców jest krótki film, który Państwo Młodzi realizują z  ekipą filmową, według starannie przygotowanego scenariusza. To bez wątpienia piękna pamiątka na długie lata.

Gadżety i personalizowane prezenty rzeczowe

Oferta jest naprawdę ogromna. Na co warto zwrócić uwagę? Przede wszystkim wybierajmy z  rozwagą i z zachowaniem dobrego smaku. Nie chcielibyście chyba, żeby wasz prezent okazał się tandetny i nietrafiony. Statuetka dla Najlepszego Taty czy medal dla Mamy? Ok, pod warunkiem, że Wasi rodzice lubią takie gadżety.

Czasem warto postawić na coś sprawdzonego – dobre wino, biżuteria, a może po prostu piękny bukiet kwiatów? Jeśli macie ciekawe pomysły i choć trochę manualnych zdolności, możecie zastanowić się nad prezentem w formie ,,zrób to sam’’. Nic bardziej kreatywnego!

Odpoczynek po weselnym szaleństwie i wspólne spędzanie czasu

Stres i ogrom obowiązków związanych ze ślubem warto wynagrodzić rodzicom wspólnym wyjazdem, romantyczną kolacją czy wieczorem w teatrze. Zastanówcie się, jaka forma wypoczynku byłaby najlepsza i może właśnie w taki sposób podziękujcie rodzicom za wszystko, co dla Was zrobili.Tak naprawdę każda forma podziękowań dla rodziców będzie właściwa, pod warunkiem, że ich głównym i najważniejszym składnikiem będą prawdziwe, szczere emocje. Nawet największy bukiet kwiatów, droga biżuteria czy podróż w wymarzone miejsce nie będzie w stanie równać się ze słowami płynącymi prosto z serca.

Stwórzcie niesamowity klimat, dzięki któremu wszelkie prezenty i gadżety będą tylko uzupełnieniem tej niezapomnianej chwili :)

Średnia

5.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

14 październik 2018

Komentarze