Jakie elementy obecnie królują na ślubach?

08 marzec 2020
Karolina Zysek

Z każdym sezonem popularyzują się wybrane elementy ślubne, zarówno w dekoracjach ślubnych, jak i samej oprawie wesela.

Dlatego wnikliwie obserwowałam poprzedni oraz obecnie rozpoczęty sezon ślubny i czas na zestawienie popularnych elementów :)

Lista obejmuje dekoracje, dodatki, a nawet słodkości ślubne ;-) Warto się z nią zapoznać, szczególnie, gdy jesteście na etapie przygotowań albo poszukujecie inspiracji czy rozwiązania kwestii, która kończy się z drugą połówką na kłótniach. Przygotujcie kubek ulubionej kawy i zaczynamy podróż wśród popularnych elementów ślubnych!

Rozpoczniemy wspomnianą podróż od elementów, które pojawiają się podczas ceremonii ślubnej.  Jednak chcę podkreślić, że od zeszłego sezonu króluje kolor złoty – dlatego wiele przedmiotów, które znajdziecie na poniższych zdjęcia, będą właśnie w tym kolorze! I myślę, że szybko nie odstąpi miejsca innej barwie wiodącej prym na weselach ;-)

Spersonalizowane pudełka na obrączki

Tuż przed ceremonią każdy fotograf przybywa, aby zrobić pamiątkowe zdjęcia z przygotowań Nowożeńców. Na kadrach z tych ujęć bardzo często możemy zobaczyć spersonalizowanie pudełka, a w nich obrączki.

To trend, który niedawno stał się popularny, bo wcześniej pierścionki zazwyczaj pozostawały w pudełku od jubilera bądź trafiały po prostu do rąk świadków :)

Personalizacja pudełka odbywa się na dwa sposoby. Pierwszy to wybór pudełka, które będzie pasować stylem do motywu wesela. Drugi to wygrawerowanie inicjałów Nowożeńców oraz daty ślubu. Tak właśnie powstaje spersonalizowane pudełeczko na obrączki. A jeśli chodzi o trendy w tym elemencie ślubnym, to oczywiście minimalizm z nutką elegancji – pudełko na poniższym zdjęciu idealnie to obrazuje!

Ślubne konfetti

O ile jeszcze kilka lat temu popularne było sypanie ryżem oraz grosikami, tak obecnie zastępuje się to ślubnym konfetti czy płatkami kwiatów. Co więcej, świadkowie bądź Nowożeńcy przygotowują gotowe paczuszki z zawartością, aby w popularnym powitaniu Nowożeńców po wyjściu z Kościoła uczestniczyło jak najwięcej gości.

I właśnie to drugie coraz częściej popularyzuje się na ślubach – dzięki przygotowaniu paczuszek, będziemy mogli zaplanować elementy, który pojawi się w powietrzu. Tym samym poinformować fotografa, że powinien być wtedy w gotowości z kliszą :)

Balony i serpentyny metaliczne

O tych elementach wspominałam już w przypadku trendów dekoracji samochodu ślubnego, jednak balony i serpentyny metaliczne, szczególnie w odcieniach złota, pojawiają się zarówno podczas ceremonii ślubnej, jak i już na samej sali weselnej.

Pojawiają się one również w różnych kształtach – od tradycyjnego owalu, po serduszka, aż po litery, z których tworzy się napisy!

Dekoracje metaliczne prezentują się naprawdę stylowo i elegancko, co niejednokrotnie dopełnia całość wystroju. Dekoratorki używają je na wiele sposób – dodatek do dekoracji stołów, jako dekorację ścianki za Nowożeńcami czy po prostu jako drogowskaz na weselu.

Tak jak w przypadku poniższego napisu „Cake” – czy to może wskazywać o bliskości słodkiego stołu? Zdecydowanie!

Słodkości weselne – torty i ozdoby

O słodkościach weselnych, a szczególnie torcie, możecie poczytać w wywiadzie z Kasią z Big Baba Cupcakes. Jednak jest kilka topowych zwyczajów, których nie da się pominąć w omawianym temacie.

Tort ślubny

Nowożeńcy coraz częściej decydują się na tzw. naked cake, który ma być odskocznią od nadmiaru słodkiego kremu. W tym tortach ozdobą są najczęściej żywe kwiaty bądź zieleń ozdobna, jak ruskus czy eukaliptus. Są urokliwe i smaczne, a do tego utrzymane w minimalistycznej koncepcji :)

Drugim popularnym wyborem jest tort z tradycyjnym piętrem dla symbolicznego pokrojenia pierwszego kawałka przez Nowożeńców, a na pozostałych  - babeczki przygotowane na wzór wspomnianego piętra. Chociaż bywają już też torty, które zamiast mufiinów mają mini-porcje, jak ciacho na poniższym zdjęciu.

 Topper ślubny

Obecnie odchodzi się od figurek ślubnych na poczet topperów. Toppery na tort bywają zarówno imienne, jak również z różnymi przesłaniami o miłości. Do tych przesłań należą m.in. „Razem lepiej”, „Najlepsze dopiero przed Nami”.  

To prosty i elegancki dodatek do tortów, który można zostawić na pamiątkę tortu z okazji rocznicy ślubu :)

 

Słodkie stoły

To jedna z popularniejszych atrakcji podczas każdego wesela. Znajdziemy tam m.in. babeczki, donuty, ciasta weselne, jak i cakepopsy, czyli nic innego jak lizaki z ciasta zamoczone w polewie cukrowej. Natomiast możemy przeobrazić taki słodki stół w stół z przekąskami, a jedną z nich niech będą donuty :)

Na takim stole mogą znaleźć się zdrowe musy czy jogurty, owoce czy crossainty, a do nich kilka rodzajów past. Natomiast słodkim dodatkiem mogą być dżemy do crossaintów czy donuty na popularnych tablicach z drewnianymi patyczkami przeznaczonymi na zawieszenie właśnie pączków. Taki stół idealnie sprawdzi się w przypadku motywu śródziemnomorskiego czy po prostu wesela plenerowego na wyspach.

Sala weselna

Stół Państwa Młodych

Współcześnie popularnym jest indywidualny stół dla Państwa Młodych. Pojawiają się one zarówno w postaci okrągłych, jak i prostokątnych, lecz tym co się wyróżniają są często krzesła. Krzesła, a czasem nawet Nowożeńcy decydują się na królewskie fotele.

Wybór indywidualnego stołu często bywa dobrym kompromisem, gdy w Naszej rodzinie czy wśród świadków zachodzą niekoniecznie dobre relacje. Lecz czasem to po prostu wola Nowożeńców jako symbol początku wspólnej drogi :)

Popularne elementy ślubne wśród dekoracji

Szklane dodatki 

Szklane dodatki dekoracyjne zostają na bieżąco wprowadzane do każdej z ofert dekoratorskiej. Nic dziwnego, bo są równocześnie minimalistyczne, jak również elastyczne. Pisząc elastyczne, mam na myśli, że szklane dodatki będą pasować do wielu motywów wesela, jeśli tylko dobierzemy odpowiednie fonty ślubne.

Jednak szkło stosuje się nie tylko w przypadku numerków na stół czy jako tablica usadzenia Gości, lecz także w samej papeterii. Jeśli zdarzy się Wam otrzymać zaproszenie napisane na szkle, to nie bądźcie zdziwieni, bo to jeden z popularnych elementów ślubny, który dopiero powiedział „A” :)

Sztućce i bankietówki

Wśród dekoracji ślubnych bez problemu znajdziecie bankietówki, bo są zdecydowanie lepszym zamiennikiem papierowych serwetek. Możecie z nic stworzyć kieszonkę dla swoich sztućców weselnych z pomocą prostego sznurka czy wstążki.

A propo sztućców, to popularne stają się ich inne kolory niż srebro. Wśród faworytów króluje oczywiście niezastąpione złoto :)

Stojaki metalowe

Stojaki, jak zwykle w kolorze złota, są idealnym wyborem dla zaaranżowania stolików ślubnych czy przestrzeni za stołem Nowożeńców.  Stawia się na nich zarówno kompozycje kwiatowe, jak również świece oraz inne wybrane elementy.

Stojaki nadają elegancji sali weselnej, ale również wspaniale sprawdzą się na wejściu czy w ogrodzie.

Kandelabry

Jeśli chcecie zaosczędzić miejsca na stołach, szczególnie tych okrągłych, to warto wybrać popularne ostatnio kandelabry.

Dzięki nim, nie musicie rezygnować ze świec bądź bogatowych kompozycji kwiatowych na poczet dodatkowego miejsca na napoje czy potrawy. 

Pojedyncze kwiaty i zieleń

Ostatnio popularne stały się pojedyncze kwiaty z zielenią bądź po prostu zieleń w niewielkich wazonach. Z jednej strony może to być oszczędność, rezygnując z bogatych kompozycji na każdym ze stolików, a z drugiej dopełnienie wystroju.

Pojedyncze kwiaty z zielenią sprawdzą się również w miejscach, które niekoniecznie są widoczne, jednak także warto zadbać o ich wystrój. Mowa o parapetach, dodatkowych kominkach i innych podobnych elementach wnętrz sali weselnej.To już wszystkie popularne elementy ślubne w minionym oraz obecnie trwającym sezonie ślubnym. Gdy tylko zaobserwuje ich więcej, od razu Was o tym poinformuję :)

A czy Wy, przyszli Nowożeńcy, wybraliście jakiś popularny element? Czy stawiacie raczej na nietuzinkowość? Pochwalcie się w komentarzach!

Średnia

0.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

12 lipiec 2018
02 kwiecień 2018

Komentarze