Czy można znaleźć miłość na portalu randkowym?

07 czerwiec 2018
Dagmara Sobczak

Kiedy jesteśmy samotni i nie możemy znaleźć swojej drugiej połówki, bywa że z pomocą przychodzą nam portale randkowe. 

Poznawanie nowych osób przez Internet jest bardzo popularną formą zawierania znajomości. Pojawia się jednak pytanie, czy na takim portalu można znaleźć miłość swojego życia? Czy jednak większość osób zalogowanych na takich stronach szuka jedynie przygód?

Portale randkowe – czy znajdę tam swoją miłość?

Szukanie miłości w Internecie to może nie jest najlepszy i najbezpieczniejszy sposób poznawania nowych ludzi, ale wiele historii pokazało, że może się sprawdzić i zakończyć happy endem. 

Z jednej strony osobiście polecałabym szukanie nowych znajomości w świecie realnym - na dodatkowych zajęciach, które nas interesują (tutaj mamy szansę poznać kogoś z podobną pasją), w pracy czy nawet na spotkaniach ze znajomymi, gdzie pojawiają się nowe osoby. Jest to na pewno o wiele bezpieczniejsze i łatwiejsze zarazem, ponieważ od razu widzimy daną osobę, możemy z nią porozmawiać i wyczuć czy pojawia się chemia między nami. 

Internet nieco zaburza tę percepcję i może nam się wydawać, że ktoś do nas pasuje, a na spotkaniu okażę się, że jednak to nie jest to. Mimo wszystko rozumiem, że nie zawsze mamy sposobność poznania kogoś w świecie rzeczywistym. Próbujemy, próbujemy i nic...

Czy portale randkowe w takiej sytuacji mogą być trafioną alternatywą? Dobrze dobrane, myślę, że tak.

Uważaj jaki portal wybierasz!

Tinder na przykład słynie z tego, że tam większość osób umawia się na jedną noc. Czy to znaczy, że nie można tam znaleźć partnera? Nie do końca. Pewnie można, ale na pewno będzie to nieco utrudnione. 

Lepiej znaleźć taki portal, na którym jest dużo osób w podobnym wieku do nas, o podobnych zainteresowaniach i które poważnie podchodzą do poznawania nowych osób. Wystarczy poczytać opinie w sieci, opisy danych portali i wybrać ten, który najbardziej nam odpowiada. 

Mimo wszystko, poznając nowe osoby, trzeba zachować czujność. Musimy pamiętać, że nigdy nie mamy 100% pewności, kto kryje się po drugiej stronie komputera. Pierwsze spotkania najlepiej, aby odbywały się w przestrzeni publicznej, gdzie będzie dużo osób. Być może nie jest to do końca atrakcyjne, ale bezpieczne, a o swoje bezpieczeństwo powinniśmy dbać w pierwszej kolejności. 

Mimo czujności dajmy się jednak poznać, od początku bądźmy szczerzy, nie udawajmy nikogo – a kto wie, może miłość właśnie wtedy zapuka do naszych drzwi? :)

Jakie macie opinie o portalach randkowych, korzystacie? Czy według Was można znaleźć tam miłość swojego życia? 

Średnia

0.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

19 czerwiec 2019
01 styczeń 2019

Komentarze