Prezenty mikołajkowe

05 grudzień 2017
Joanna Brodzicka

Jeden, dwa, trzy… odliczamy dni do magicznego wieczoru. Mikołajki cieszą nie tylko dzieci, ale i nas dorosłych. Ośmielę się stwierdzić, że chyba w równym stopniu, co najmłodsze pokolenie. Dlaczego? Odpowiedź nasuwa się sama. Lubimy obdarowywać.

Dawanie prezentu bliskiej osobie powoduje motyle w brzuchu i ścisk żołądka. Czy nasz prezent się spodoba? Czy trafiliśmy z wyborem? Może mogliśmy coś jeszcze dokupić, przygotować. Zabrakło nam jednego dnia, aby prezent był z tych wymarzonych. Wiele za i przeciw. Wiele ochów i achów. A gdyby…. A jeśli… A może….


Prezent idealny


Nie zamartwiajmy się zawczasu. Znamy obdarowywaną osobę, czasem aż nadto. Orientujemy się w jej preferencjach, gustach, oczekiwaniach. Zakupiliśmy to, co wydawało nam się doskonałe na ten moment. Jednak dręcząca myśl powraca – czy nasz prezent będzie idealny? STOP! Odrzuć taki tok myślenia. To bezsensu.

Jeśli poświęciłaś/eś aż nadto czasu na głowienie i komponowanie w głowie tego, co idealne, biegałeś po sklepach lub przewertowałeś sto stronic sklepów internetowych i wybrałeś jak to się ładnie mówi „co w duszy zagrało” to z pewnością tak jest. Nie wpadaj w błędne koło - gdyby, ale, może. Osoba obdarowywana zauważy, że nie jesteś pewien swojej decyzji. Może nawet pomyśleć, że prezent nie jest od serca, został zakupiony przed chwilą, z doskoku. Przez Twoje wahanie, nie ma pewności, że spędziłeś długie godziny na rozważaniu i szukaniu prezentu doskonałego.

W gruncie rzeczy najważniejsze są chęci, sam akt obdarowywania. Jeśli kogoś kochamy, nie spodziewamy się czegoś dla siebie, w naszej głowie pojawia się słowo: DAĆ. Marzymy o sprawieniu radości, o iskierkach w oczach, o drżeniu rąk podczas otwierania paczuszki. Magia tych jedynych Świąt w roku dodatkowo sprawia, że towarzyszy nam aura tajemniczości i szczęścia. Prezent dla bliskiej osoby, dla swojej drugiej połówki, dla rodziców, brata, siostry, siostrzeńca jest doskonałym momentem, aby pokazać, co do tej osoby czujemy. Jak ważna jest dla nas. Jako osoby dorosłe nie oczekujemy nic w zamian oprócz okrzyku radości, blasku w oczach i nieśmiałego uśmiechu, wyłapanego przypadkiem. Tak dobrze jest dawać, dzielić się tym, co najlepsze. Prezenty mikołajkowe to wspaniały gest, prezent, którym możemy pokazać naprawdę dużo.

Nie ma znaczenia czy będzie to książka, luksusowe perfumy czy wełniane skarpety. Liczy się moment bliskości, sam akt ofiarowywania - zwykle wieczóe, podniosła chwila, atmosfera gęsta od szczerych spojrzeń, uśmiechów i gestów.

Nie twierdzę absolutnie, że sam prezent nie ma znaczenia. Oczywiście, że ma. Warto zawczasu o nim pomyśleć. I na co warto również zwrócić uwagę – na opakowanie. Gustowna wstążeczka, gałązka pachnącego świerku, urocza szyszka – nadadzą smaczek i sprawią, że prezent będzie olśniewający :)

Średnia

5.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

30 maj 2019
26 grudzień 2017

Komentarze