Kreator graficzny, wydarzenie na Facebooku a może dedykowana strona www - gdzie zaprojektować nowoczesne zaproszenia ślubne?

04 wrzesień 2019
Anna Boenish

Ostatnio spotkałam się z bardzo ciekawym rozwiązaniem potwierdzania przez gości przybycia na ślub i wesele.

Na zaproszeniach był kod oraz adres strony internetowej. Po wejściu na nią pokazywał się licznik, odliczający czas do uroczystości. Parę informacji na temat pary młodej, zdjęcia z sesji narzeczeńskiej, wskazówki dojazdu i najważniejsze informacje.

Znalazła się tam również zakładka „Potwierdź swoje przybycie” – to właśnie tam, po wpisaniu kodu z zaproszenia, przekierowało nas do formularza. Mogliśmy zdecydować, na jakie posiłki się decydujemy (mięsne lub wegetariańskie), zaznaczyć, czy potrzebujemy noclegu oraz poinformować o osobie towarzyszącej. Po zapisaniu informacji wszystko trafiało do Pary Młodej.

Uważam, że jest to świetne rozwiązanie – nie musimy zbierać numerów telefonów, zaznaczać na specjalnych listach, kto już potwierdził przybycie, dopytywać o szczegóły właśnie takie jak nocleg czy posiłki. Jest to wygodne rozwiązanie dla obu stron – goście paroma kliknięciami udzielają wszystkich informacji, Para Młoda nie musi dopytywać o każdy szczegół z osobna. 

Stworzenie takiej strony samodzielnie to tak naprawdę niewiele pracy i nie potrzebujemy do tego dużych umiejętności. W internecie można znaleźć już serwisy, które oferują prosty szablon do tworzenia stron, prowadząc zainteresowanego krok po kroku. Ewentualnie można zlecić to specjaliście i nie przejmować się technicznymi sprawami.

Tak naprawdę możecie zamieścić tam co tylko chcecie – prośby o konkretne prezenty, szczegóły dotyczące imprezy (może wskazówki co do ubioru, jeśli wesele będzie w konkretnym klimacie?), zdjęcia, mapy dojazdu. Nawet miejsce na życzenia!

Po ślubie będzie to również dla Was świetna pamiątka, a licznik może odliczać czas, od kiedy jesteście małżeństwem. Później możemy wrzucić aktualizacje ze zdjęciami ze ślubu i rozesłać linki – oszczędza to czas i pieniądze. Film wgrywamy na YouTube i dodajemy w odpowiednią zakładkę. Każdy na pewno bez problemu sobie poradzi ze znalezieniem!

Zaproszenia, winietki i inne papiernicze sprawy...

Projekt winietek czy zaproszeń ślubnych to naprawdę kosztowna sprawa. Nie czujecie się zbyt pewnie w tych kwestiach? Darmowe kreatory graficzne mogą się świetnie sprawdzić w tej sytuacji!

Witryny takie jak np. Canva pozwalają na tworzenie zaproszeń, plakatów czy innych potrzebnych rzeczy za pomocą paru kliknięć. Obsługa jest banalnie prosta, możemy skorzystać z wielu wzorów, dowolnie je modyfikować lub stworzyć coś samemu od początku. Do dyspozycji mamy różne czcionki, grafiki, zdjęcia, ikony, ramki. Możemy też wgrywać swoje zdjęcia i dopasowywać odpowiedni rozmiar.

Później tylko ściągamy na dysk i przesyłamy do drukarni – gotowe! Proste, prawda? :)

Internetowe rewolucje?

Jak już w temacie internetu jesteśmy, to może wydawać się to dosyć szalonym pomysłem, nawet jak na nasze czasy... ale może zamiast standardowych zaproszeń, chociaż część gości (znajomych czy młode pokolenie), zaprosić do specjalnego wydarzenia na Facebooku? Teraz nasze życie jest w bardzo dużym stopniu oparte na mediach społecznościowych, spędzamy tam bardzo dużo czasu.

Byłoby to na pewno niekonwencjonalne rozwiązanie, ale pomyślcie o plusach! Wydarzenie można stworzyć w dosłownie dwie minuty, możemy być w stałym kontakcie z gośćmi, publikować posty z aktualizacjami, dodawać zdjęcia, ankiety, pytania... I możecie być pewni, że takich zaproszeń nikt nie zapomni na bardzo długo. 

Korzystanie z nowoczesnych rozwiązań ma swoje duże plusy. Po pierwsze – oszczędzacie mnóstwo pieniędzy. Po drugie – oszczędzacie czas, jeśli braliście pod uwagę ręczne robienie zaproszeń czy winietek – stworzenie ich w programie jest szybsze i prostsze. Po trzecie – macie pełną kontrole nad tym jak wszystko będzie wyglądać, dzięki czemu nie będziecie zawiedzeni końcowymi efektami.

Internet jest niesamowitym narzędziem i nawet jeśli nie spędzacie w nim ogromnej ilości czasu, może warto się do niego trochę przekonać?

Co myślicie o tych pomysłach? :)

Średnia

0.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

18 październik 2018
10 październik 2018

Komentarze