Za czym warto się rozejrzeć w sklepach internetowych z asortymentem ślubnym?

14 sierpień 2018
Anna Żaczek

Do tematu skłoniło mnie pytanie jednej z internautek w grupie Strefy Narzeczonych na Facebooku o linki do dobrych sklepów internetowych z dodatkami dla Panny Młodej. W ręce wpadła mi również jedna z ulotek internetowego sklepu ślubnego... Jakkolwiek mogłam się spodziewać ogromnej liczby witryn z akcesoriami ślubnymi, tak przerosło to moje oczekiwania.

Może moje zaskoczenie wynikło i z tego, że patrzyłam tylko z punktu widzenia potrzeb Panny Młodej, a przecież cały asortyment jest przeznaczony również dla firm zajmujących się organizacją ślubów oraz wypożyczalni akcesoriów.

Analizując rynek handlowy, nasunęło mi się kilka pytań w kwestii ślubnych zakupów internetowych:

  • po co kupować w internecie skoro mamy tyle firm zajmujących się kompleksową organizacją ślubu i wesela?
  • w jakich sytuacjach jednak warto nabyć niektóre akcesoria ślubne?
  • co zrobić z zakupionymi akcesoriami ślubnymi po odbyciu się uroczystości?


Po co kupować w internecie?

W przypadku przygotowań ślubno-weselnych sięgamy do internetu w celu poszukiwania inspiracji, ale chodzi również o zrobienie rekonesansu cenowego. Gdy chcemy zaoszczędzić na wydatkach - zakupienie niektórych detali w sklepach online może nam pomóc pozostawić trochę pieniędzy w portfelu. Jeśli przy tym mamy zmysł dekoratorski i chcemy zrealizować własne ambitne projekty - tak robi niemały procent Narzeczonych - z pewnością zakupy online będą doskonałym krokiem na drodze oszczędzania.

Dzięki sklepom internetowym mamy szansę wyszukać niebanalne dodatki i elementy dekoracyjne praktycznie bez stresu, wychodzenia z domu i o dowolnej porze. Czasami decyzje należy podjąć z kimś bliskim, a kiedy trudno zgrać terminy, wówczas wieczorne spotkanie plus internet ułatwi sprawę.

Kiedy warto skorzystać z zamówienia online?

Kiedy organizujemy mniejsze przyjęcia, korzystamy z własnych zasobów architektonicznych, plenerowych, kiedy sami obmyślamy scenografię i aranżację przestrzeni weselnej, jak również samodzielnie projektujemy zaproszenia, winietki i wszelkie akcesoria niezbędne do dekoracji stołu.

Z dosyć szczegółówych opisów internetowych zdobędziemy informacje o zaletach wybranych przez nas akcesoriów, a o wadach - z licznych opinii internautów na temat interesującego nas produktu.


Co zrobić z akcesoriami ślubnymi po ich wykorzystaniu?

Jeśli są to przedmioty, które nie uległy zniszczeniu, zawsze możemy im nadać „drugie życie” i sprzedać za niższą cenę na popularnych portalach internetowych oraz w licznych komisach ślubnych.

Sprawdziłam, co się sprzedaje w kategorii „akcesoria ślubne”, wśród nich są m.in. pokrowce na krzesła, kwiaty sztuczne na ściankę dla Nowożeńców, toppery na tort, pudełka na obrączki, pompony dekoracyjne, ślubne spinki z cyrkoniami, tiule, płatki, drogowskazy weselne, etole ślubne, suknie ślubne, dekoracje do samochodu, na ogrodzenia i wiele innych.

Możliwości jest wiele, więc przed zakupem warto zastanowić się, czy będzie można to sprzedać, o ile nie chcemy czegoś zatrzymać na pamiątkę ze względów sentymentalnych.

Minusy zakupów w sieci 

Czasem zdarza się, że zamówione produkty nie spełniają naszych oczekiwań. Na przeróżnych grupach i forach internetowych można znaleźć zdjęcia z popularnym już podpisem "oczekiwania kontra rzeczywistość", czyli ukazujące rozbieżność pomiędzy naszymi oczekiwaniami, a tym co faktycznie do nas dotarło. Może to dotyczyć kolorystyki zamawianych produktów, rozmiarów czy estetyki wykonania.

Nie zapomnijmy zatem sprawdzić możliwości zwrotu w przypadku nietrafionych zakupów. Zwrot rzeczy spersonalizowanych z pewnością nie będzie możliwy, dlatego w tym przypadku wszystko przed zakupem należy przemyśleć.

Jeśli zdecydujecie się na zakupy online, podrzucam dwa sklepy, które dla Was znalazłam:

  • ŚlubneZakupy.pl  - asortyment sprzedaży obejmuje kategorie:  na ślub, kolekcje, dekoracje sali, dekoracje auta, akcesoria do tortów i ciast, atrakcje i zabawy
  • decomariage.pl - w kategorii „Na ślub” sprzedaż obejmuje około 2000 tys. produktów


Lubicie zakupy online? Jakie macie z nimi doświadczenia? :)

Średnia

1.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

11 luty 2020
26 czerwiec 2018

Komentarze