Sposoby na przechowywanie biżuterii

19 październik 2020
Dagmara Sobczak

Kobiety kochają biżuterię. Śmiem stwierdzić, że nie każda z nas lubi błyskotki, (ja jestem jedną z tych osób, które wolą biżuterię, która nie błyszczy zanadto), ale na pewno każda z nas ma jakąś biżuterię w swoim domu. 

Co jednak gdy biżuterii mamy na tyle dużo, że nie za bardzo wiemy ja i gdzie ją schować?

Dzisiaj podrzucę Wam kilka pomysłów, ja przechowywać swoją biżuterię, tak by raz: była bezpieczna, a dwa: by było ładnie, schludnie i czysto. 

 

Jak przechowywać biżuterię?

Na samym początku trzeba zwrócić uwagę na bezpieczeństwo biżuterii. Biżuteria srebrna czy złota nie powinna być przechowywana na zewnątrz. Najlepiej, jeżeli nie będzie miała dostępu do świata i do wilgoci. Srebrne elementy mogą z czasem czernieć, jeżeli będą źle przechowywane. 

Rozumiem jednak, że wiele kobiet lubi mieć biżuterię na zewnątrz i eksponować ją w swojej garderobie/w swoim pokoju, bo traktuje ją np. jak małe dzieła sztuki. 

Dlatego moje propozycje będą zróżnicowane, tak by każdy znalazł coś dla siebie.

Kuferek na biżuterię 

Coś, z czego sama korzystam i jest chyba najpopularniejszym rozwiązaniem. Piękny kuferek na biżuterię może być eleganckim dodatkiem do mieszkania, ale przede wszystkim chroni biżuterię przed wszystkimi czynnikami zewnętrznymi. 

Kuferek taki posiada przegródki na różne rodzaje biżuterii. Mój ma także w zestawie podróżną mini kosmetyczkę, w którą mogę włożyć biżuterię, którą chcę zabrać na wyjazd. 

To nie jest najtańszy gadżet, ale bardzo przydatny. Zawsze możecie poprosić o taki prezent na święta lub urodziny :)  

Stojaki na biżuterię

Na polskim rynku (nie mówiąc już o zagranicznym) znajdziecie wiele różnych przepięknych  stojaków na biżuterię. Często one same w sobie są dekoracją domu.

Takie stojaki świetnie sprawdzają się na bransoletki, naszyjniki i pierścionki, te, których używamy najczęściej i chcemy mieć je pod ręką.

Haczyki 

Haczyki to ciekawy sposób na przechowywanie biżuterii, gdy mamy mało miejsca w domu. Specjalne haczyki możemy powiesić gdziekolwiek.

W środku szafy, przy lustrze, na ścianie – gdzie tylko mamy ochotę. Na haczykach możemy powiesić nasze wisiorki i bransoletki.

Szafki biżuteryjne

Dla kobiet, które mają bardzo dużą ilość biżuterii, coraz częściej pojawiają się szafki na biżuterię. Kiedy kuferek to za mało, taka szafka może być ciekawym rozwiązaniem.

Często są to szafki z lustrem, dzięki czemu goście nie mają nawet pojęcia, że to nie zwykła szafka, a szafka na biżuterię!

Szuflada na biżuterię

Ciekawym sposobem na przechowywanie biżuterii w domu jest zaaranżowanie jednej domowej szuflady.

Wystarczy zakupić podziałkę, która sprawi, że w szufladzie pojawi się więcej przegródek. Dzięki temu dużo łatwiej będzie nam zachować porządek. 

 

A jakie Wy macie sposoby na przechowywanie biżuterii w domu?

Średnia

0.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

12 sierpień 2020
07 grudzień 2017

Komentarze