Ona wychodzi za mąż!

15 marzec 2018
Magdalena Gitler

Wcale nie tak dawno temu spędzałyście godziny układając scenariusz idealnego ślubu i zastanawiając się jak to będzie, gdy w końcu spotkacie tego jedynego, z którym będziecie chciały dzielić na pół tabliczkę czekolady i resztę życia. To było tak odległe! Aż tu nagle…

Wychodzę za mąż!

Twoja przyjaciółka oznajmia, że jej chłopak zamienił się w narzeczonego, a ślub już wkrótce. Na początku czujesz dziką radość. W końcu to Twoja najlepsza przyjaciółka, kochasz ją jak siostrę
i cieszysz się jej szczęściem, ale przy tak ważnym wydarzeniu i ogromie szczęścia pojawią się różne emocje, czasami takie, które wolałabyś ukryć.

Możesz czuć, że tracisz bliską Ci osobę. To oczywiste, że Twoją przyjaciółkę pochłonie teraz ślubna gorączka i będzie poświęcała przygotowaniom ogrom swojej uwagi. Nie tylko przygotowaniom, ale też swojemu mężowi. Teraz on stanie się najważniejszą osobą w jej życiu. Z nim będzie odbywać wszystkie szalone podróże i tworzyć wspomnienia. Możesz czuć się odsunięta, ale ślub wcale nie oznacza, że wasza przyjaźń przepadnie.  Właściwie mogę się założyć, że podobna sytuacja miała miejsce, gdy ona znalazła chłopaka. Wtedy stał się dla niej, obok Ciebie oczywiście, najbliższą osobą i od tamtej pory dzieliła czas między was dwoje. Po ślubie, wbrew pozorom to wcale aż tak bardzo się nie zmieni, dlatego nie ma sensu panikować.

Do tej pory wszystko razem

Jeśli jesteś singielką być może zastanawiasz się co będzie teraz? Zawsze byłyście nierozłączne. Spędzałyście razem każdą wolną chwilę. Wspólne wakacje, wspólne kawki, wspólne imprezy, ale zamiast rozpaczać, potraktuj to jako okazję do poznania kogoś nowego?  Poza tym twoja przyjaciółka nigdzie nie odchodzi. Dalej będziecie spędzać razem czas.

Co robić?

Gdy zastanawiasz się co zrobić, skoro Twoja przyjaciółka wychodzi za mąż odpowiedź brzmi: po prostu być sobą, taką jak zawsze byłaś. Pomagać, wspierać, wysłuchiwać i doradzać przy wyborze najdrobniejszych detali. Organizacja ślubu i wesela to wspaniała przygoda, którą będziecie wspominać przez kolejne lata.

Degustacje ciast, próby czesania. Cała masa interesujących rzeczy. W wielu kwestiach przyjaciółka będzie potrzebowała  głosu rozsądku. Zwłaszcza na ostatnim etapie przygotowań. Będziesz zaraz obok Pana Młodego najważniejszą osobą na tym ślubie. Dumnie stojąca obok Panny Młodej i wspierającym wszystkiego działania w tym ważnym dniu, czy to nie brzmi wspaniale?

Mąż przyjaciółki

Czy od teraz musicie włączyć go do waszej przyjaźni? Czy wcześniej tak było? Zakładam, że miałaś już okazję poznać przyszłego męża swojej przyjaciółki. Prawdopodobnie spędzaliście we trójkę czas i już trochę o sobie wiecie. Ślub nie jest tajnym rytuałem, który wiąże się z zerwaniem dotychczasowych kontaktów i robienia wszystkiego we dwoje. Jeśli będzie chciały widywać się we dwie oczywiście możecie!

Czy to prawda, że po ślubie przyjaciółka „przepada”? Oczywiście, zakłada swoją rodzinę, od teraz ma męża i to on jest najważniejszą osobą w jej życiu. Jednak mąż nie pojawił się nagle przed ołtarzem w dniu ślubu! Po ślubie nadal będziecie się przyjaźnić i spotykać, jeśli tylko będziecie tego chciały.

Średnia

5.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

10 listopad 2018
16 styczeń 2019

Komentarze