Jak poradzić sobie z pustką po rozstaniu?

08 luty 2020
Dagmara Sobczak

Kiedy się rozstaliście, zawalił Ci się cały świat? Masz poczucie, że wszystko, co najlepsze już dawno za Tobą? Wasze wszystkie wspólne plany, marzenia, cele, codzienność dzielona na dwoje, była wszystkim co dawało sens, a teraz… pozostała tylko pustka?

Jak sobie z nią poradzić? Czy życie po rozstaniu jeszcze istnieje?

Pustka po rozstaniu – jak sobie z nią poradzić?

Pustka po rozstaniu, szczególnie gdy związek był bardzo intensywny, pojawia się niemal zawsze. Poukładane plany i marzenia nagle legną w gruzach, by pokazać Ci, że właśnie zaczynasz życie z nową kartą. I tak chciałabym, abyś to potraktował.

Pustka to nie tylko kula u nogi, to także szansa, by napisać nowy scenariusz swojego życia. Kto wie, może lepszy, niż ten, który pisaliście wspólnie do tej pory? Spokojniejszy, nastawiony na Twój rozwój i spełnianie ucichłych niegdyś marzeń?

Wiem, że na dzisiaj trudno sobie wyobrazić, że ta pustka w końcu się zapełni, ale to się wydarzy. Wystarczy, że uświadomisz sobie, dlaczego w ogóle się pojawiła. 

Dlaczego zmagam się z pustką po rozstaniu?

Jeżeli byliście w związku, w którym poświęcaliście się, byliście na każde skinienie, potrafiliście przewidywać potrzeby partnera i reagować na nie – kiedy to się kończy, macie poczucie bycia niepotrzebnym. Może powiększać się Wasz lęk przed samotnością, a także poczucie własnej wartości także zaczyna szwankować. 

Część swojego życia poświęciliście na dbanie o ukochaną osobę – co teraz z tym zrobić? Gdzie ulokować tę troskę i miłość? Może to czas, by zadbać o siebie i swoje potrzeby? Hm?

Z każdego życiowego doświadczenia powinniśmy wyciągać wnioski. Z rozstania również. Postaraj się ocenić na chłodno, dlaczego doszło do rozstania i jak możesz w przyszłości zniwelować ten problem. Nie twierdzę, że wina leży po Twojej stronie, ale może wybierasz zbyt zaborczych partnerów albo takich, którzy potrzebują ciągłej atencji? Zastanów się nad tym. Na pewno istnieje jakiś szablon, z którego możesz wyjść i dać sobie szansę na lepsze życie. 

Wypełnij swoją pustkę

Jeżeli czujesz pustkę, to właśnie idealny moment na jej wypełnienie swoim nowym życiem. O czym od dawna marzyłeś? Jakie masz cele zawodowe i prywatne? Jakie masz potrzeby? Zadbaj o siebie i daj sobie szansę na dobre życie. Kiedy wypełnisz tę pustkę prawdziwym sobą, pojawiają się nowe rzeczy w Twoim życiu, nowi ludzie, nowe pasje, a kto wie, może i w końcu nowy partner? Jeżeli tylko będziesz na to gotowy. 

A wy, w jaki sposób próbowalibyście poradzić sobie z pustką po rozstaniu? Co się najlepiej sprawdziło w tym przypadku?

Średnia

2.2

Oceń mój artykuł

Zobacz także

06 listopad 2017
24 sierpień 2018

Komentarze