Sylwetka cegła - jak się ubrać na wesele?

31 grudzień 2018
Agnieszka Okularczyk

Sylwetka H - przez niektórych określana cegłą - to typowa prosta sylwetka. Brak wyraźnego wcięcia w talii powoduje, że czujesz się mało kobieco.

Niektórzy porównują sylwetkę H do I tyle, że w większym wydaniu. Czy to słuszne porównanie? Nie do końca.

Czym charakteryzuje się ta sylwetka?

  • szerokie ramiona
  • biodra porównywalne do ramion
  • brak wcięcia w talii

Ramiona i biodra masz równej szerokości, więc aby zbliżyć się do idealnej sylwetki X, brakuje Ci jedynie stworzenia wcięcia w talii i dodania delikatnych krągłości.

Porada: Skup się na talii i stwórz ją w swojej stylizacji, tylko pamiętaj, aby znajdowała się w odpowiednim miejscu.

Mimo że w miejscu naturalnej talii (czyli okolic pępka) nie posiadasz wcięcia, nie przekreślaj swojej sylwetki. Znajdź inny obszar sylwetki, który jest szczuplejszy od talii. Prawdopodobnie będzie to okolica pod biustem i to właśnie w tym miejscu powinnaś budować talię wybranymi fasonami ubrań.

Jak ubrać się na wesele?

Postaw na asymetrię. Chcąc odwrócić uwagę od prostych kształtów, którymi obdarowała Cię natura, musisz poszaleć krojem. W Twoim przypadku dobrym wyborem będą zarówno odkryte dekolty w serek jak i te na jedno ramię. Wszelkie drapowania i marszczenia dodadzą Ci krąglejszych kształtów, jednak zwróć uwagę, aby nie były zbyt mocne i nie poszerzały jeszcze bardziej sylwetki.  

Pamiętaj, że asymetrię możesz również stosować w dolnych partiach ciała, wybierając asymetryczne spódnice lub sukienki zakończone falbaną. Dobrym wyborem będą również sukienki o kroju kopertowym oraz - jak już wspomniałam - te odcinane pod biustem.

Porada: Unikaj cienkich materiałów i bezkształtnych luźnych fasonów.

Jako odzież wierzchnia sprawdzą się płaszczyki odcięte pod biustem lub z paskiem w talii, które ją zaakcentować. Równie dobrze będą się prezentowały żakiety i kurteczki taliowane.

Aby sylwetce dodać lekkości, zastąp długie rękawy rękawkiem ¾. Ten zabieg spowoduje, że wizualnie odejmiesz sobie kilka kilogramów :)

Biżuteria i dodatki

W Twoim przypadku, tak jak przy sylwetce X i A, sprawdzą się buty na koturnach oraz grubszych obcasach. Staraj się unikać zupełnie płaskich balerinek. Nawet niewielki obcas delikatnie napnie łydki, wysmukli nogi, dzięki czemu poczujesz się bardziej kobieco :)

Wybrana biżuteria i dodatki powinny być wprost proporcjonalne do wielkości sylwetki. Jeśli nosisz większy rozmiar ubrań, decydując się na zakup torebki, wybierz automatycznie nieco większą niż klasyczna drobna kopertówka. Pamiętaj również, aby wszelkie dodatki nie były zbyt kanciaste i geometryczne. Zasadę tę stosuj również przy biżuterii.

Mam nadzieję, że moje rady okażą się przydatne i teraz bez problemu znajdziecie idealne stroje na wesele :)

 

Więcej porad dla konkretnych typów sylwetek znajdziecie tutaj:

Sylwetka gruszki - jak ubrać się na wesele?
Chłopięca sylwetka
Sylwetka kolumny - jak ubrać się na wesele?
Klepsydra - jak ubrać się na wesele?
Sylwetka jabłka - jak ubrać się na wesele?
Sylwetka filigranowaŚrednia

4.5

Oceń mój artykuł

Zobacz także

Komentarze