Dlaczego powinniśmy randkować po ślubie?

16 wrzesień 2018
Dagmara Sobczak

Kiedy się poznajemy, każde wspólne spotkanie nosi znamiona randki. Szczotkujemy dokładnie zęby, prasujemy ubranie, używamy ulubionych perfum, staramy się wyglądać jak najlepiej. Nie ma się co dziwić, chcemy zrobić jak najlepsze wrażenie na drugiej osobie. 

Później przychodzi etap zakochania się, narzeczeństwa, ślubu i wspólnego domu. Wspólne zamieszkanie zabija nieco randkowanie, ponieważ spotkania w domu, wspólne oglądanie filmu czy wyjście na zakupy spożywcze – trudno nazwać randką. Stają się one raczej rutynowymi, wspólnymi czynnościami. 

Mimo wspólnego mieszkania warto zwrócić uwagę na to, czy faktycznie nie zaprzestaliśmy randkować, bo randkowanie oprócz tego, że jest po prostu fajne, jest też ważne dla związku. Zaraz przekonacie się dlaczego.

Dlaczego powinniśmy randkować po ślubie?

Moim zdaniem, randkowanie z partnerem jest ważne z kilku powodów - przedstawię je poniżej.

Randkowanie zabija rutynę w związku

Niezależnie ile lat ze sobą jesteśmy, wspólne wychodzenie na randki pozwala wpuścić w związek nieco oryginalności i świeżego powiewu. 

Wspólne wychodzenie z domu na zaplanowaną wcześniej kolację, na łyżwy, na spacer po mieście czy do muzeum, jest świetną okazją do wspólnego spędzania czasu, rozmów, dyskusji na dany temat. Wspólne wypady do kina czy do teatru mogą zakończyć się długimi rozważaniami dotyczącymi filmu czy spektaklu. 

Jeżeli randkujemy na różne sposoby, próbujemy nowych rzeczy, poszerzamy wspólnie swoje horyzonty – dajemy sobie szansę na rozwój swojego związku i relacji.

Randkowanie wznieca na nowo uczucie

Niejako wiążę się to z brakiem nudy i wychodzeniem z rutyny. Wspólne spędzanie czasu poza domem wzmacnia więź i uczucie do siebie.

Wspólne przeżywanie, odkrywanie, oglądanie, bycie razem powoduje, że stajemy się sobie bliżsi niż wcześniej. Łączą nas nowe doświadczenia, a wspólne przeżywanie emocji zbliża do siebie.

Randkowanie to ciekawy sposób na wspólne spędzanie czasu

Nuda zabija kreatywność. Nie tylko w związku, ale w nas samych. Natomiast kreatywność przydaje nam się na co dzień, w pracy, w kuchni, w domu – warto więc zadbać o to, aby miała ona, na każdym etapie naszego życia, możliwość rozwoju.

Wspólne siedzenie w domu może być ciekawe i interesujące, ale do pewnego czasu. W pewnym momencie kończą nam się pomysły na spędzanie wspólnie czasu w czterech ścianach i zaczynamy krążyć cały czas wokół tych samych zajęć. 

Randkowanie, szczególnie inicjowane przez obu partnerów, powoduje, że kreatywność rozwija się i ciągle jest na wysokim poziomie. Przekłada się to na późniejsze relacje, pracę, a nawet obowiązki domowe. 

Wy randkujecie ze swoimi partnerami? Jeżeli tak, to dlaczego uważacie, że jest to ważne?

Średnia

1.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

16 czerwiec 2018

Komentarze