Romantyczny sylwester we dwoje zagranicą - pomysły

27 grudzień 2018
Dagmara Sobczak

Sylwester to chyba jedyna tak duża impreza w roku, kiedy większa część Polaków ( i nie tylko!) tego wieczoru świętuje. Sale, kluby, restauracje – wszystkie tego typu miejsca bardzo szybko zostają zapełnione i już nawet w grudniu trudno znaleźć coś wolnego.

Jednak coraz częściej decydujemy się na Sylwester wyjazdowy. Gdzie spędzić Sylwestra we dwoje, aby był niezapomniany? Poniżej podrzucam kilka propozycji.

Sylwester we dwoje – gdzie wyjechać?

Oczywiście wielu z nas wyjeżdża w polskie góry Tatry, Sudety, Bieszczady, ale są i fani morza zimą. Ja podrzucę Wa jednak zagraniczne propozycje.

Malta

Malta to dobra propozycja dla tych, którzy marzą o słonecznym Sylwestrze w dobrej cenie. Jest to dość popularny kierunek, więc jeżeli macie ochotę na mniej zatłoczone miejsca w okresie Sylwestra, nie wybierajcie najpopularniejszych kurortów. Jednak warto zwrócić uwagę także na to, że duża liczba turystów ma też swój urok.

Na Malcie mimo ciepłej pogody (nie zawsze jest ona pewna), spotkamy się z pięknymi dekoracjami świątecznymi, światełkami i różnorodnymi, całkiem dużymi szopkami w niektórych miejscach.

Malta to połączenie ciepłych wakacji, zwiedzania, ale i wystrzałowego Sylwestra.

Słowacja

Słowackie tatry to również bardzo często wybierany kierunek przez Polaków. Mamy stosunkowo niedaleko, a jednak za granicą. Można tam spędzić niezapomnianego Sylwestra w bardzo zimowym stylu.

Nie zabraknie sportów zimowych, dlatego to idealne miejsce dla osób, które uwielbiają narty, snowboard, czy jeszcze inne zimowe atrakcje. Wybierając hotel ze SPA, mamy dodatkowo połączenie odpoczynku z rozrywką.

Skandynawia

Północ Europy to ciekawy kierunek, dla tych wszystkich, których interesują skandynawskie kierunki. Niezależnie czy wybierzecie Szwecję, Norwegię, Finlandię – macie szanse na niezapomniane przeżycie.

Dość ciekawym kierunkiem jest Laponia, gdzie mamy dostęp do skuterów śnieżnych, psich zaprzęgów, i innych zimowych atrakcji.

W Skandynawii dużo mieszkańców Sylwestra spędza w restauracjach, klubach, na mieście, wychodząc do ludzi. Jeżeli więc marzy Wam się Sylwester w zimowym klimacie z dużą ilością śniegu, gdzie wokół  będzie dużo innych ludzi i zwierząt – Skandynawia będzie idealnym wyborem.

Co planujecie w tegorocznego Sylwestra? Wyjeżdżacie za granicę? A może skusicie się na taki wyjazd w przyszłym roku? :)

Średnia

4.5

Oceń mój artykuł

Zobacz także

23 sierpień 2018
26 listopad 2020

Komentarze