Jak zmierzyć rozmiar pierścionka?

27 czerwiec 2019
Dagmara Sobczak

To poradnik zarówno dla Pań, jak i Panów. Oczywiście kobieta ma dużo łatwiej. Jeżeli nie wiesz, jaki masz rozmiar pierścionka, bardzo łatwo możesz to sprawdzić.

Wystarczy udać się do jubilera, który zbierze pomiar i sprawdzisz, jaki jest Twój rozmiar palca. Możesz także przynieść ze sobą swój ulubiony pierścionek, który pasuje idealnie – wtedy miara zostanie pobrana z pierścionka. 

Co jednak ma zrobić mężczyzna, który pragnie kupić swojej ukochanej pierścionek (np. zaręczony), ale niestety nie zna jej rozmiaru? Ma kilka możliwości.

Jak sprawdzić rozmiar pierścionka?

Zabrać pierścionek ukochanej

To nie jest najbardziej subtelna i moralna opcja, jaką możesz wybrać, ale najbardziej skuteczna. Jeżeli Twoja partnerka ma pierścionek, którego nie nosi na co dzień i możesz go jej niezauważenie podebrać na kilka godzin, to najlepsza opcja dla jubilera. Wtedy w moment pobierze on z pierścionka wymiar, a Ty będziesz mieć pewność, że ten, który kupisz, będzie pasował.

Pamiętaj jednak, że pierścionek zaręczynowy będzie noszony na palcu serdecznym, dlatego, jeżeli zabierasz pierścionek dziewczynie, niech to będzie taki, który Twoja wybranka również nosi na palcu serdecznym.

Zmierzyć pierścionek ukochanej

Jeżeli natomiast masz dostęp do pierścionka swojej dziewczyny, ale nie możesz go zabrać, spróbuj go zmierzyć. Połóż na centymetrze pierścionek i zmierz jego średnicę wewnętrzną. Taki pomiar powinien ułatwić sprawę jubilerowi, który będzie wiedział, jak dobrać pierścionek. 

Tutaj niestety istnieje pewne ryzyko niedokładności.

Poproś o pomoc przyjaciółkę Twojej ukochanej

Czasem niepotrzebnie komplikujemy sprawy, kiedy wystarczy zasięgnąć języka. Może przyjaciółka albo mama twojej dziewczyny zna rozmiar jej pierścionka? Jeżeli nie, możesz poprosić przyjaciółkę, aby zwyczajnie poprosiła Twoją dziewczynę o pożyczenie konkretnego pierścionka np. na jakąś imprezę. Ta opcja ma jednak sens jedynie w kilku przypadkach: gdy dziewczyny mają chociaż podobną wielkość palców i gdy pożyczają sobie takie (dość intymne) rzeczy.  Myślę jednak, że jeżeli jest to sztuczny pierścionek, to nie będzie problemu z pożyczeniem. 

Niestety, wielu mężczyzn pojawia się u jubilera jedynie z własną opinią na temat szerokości palca swojej ukochanej. Próbują porównywać je do swoich albo opisywać je, czy nawet przynosić zdjęcia dłoni. Niestety to za mało, by móc określić rozmiar pierścionka. 

Czasem po prostu warto zapytać swoją ukochaną o to, jaki ma rozmiar pierścionka (wtedy jednak niespodzianka nie będzie już niespodzianką) albo pójść razem na zakupy, podczas których Twoja wybranka może zechce po przymierzać jakieś pierścionki? Wtedy siłą rzeczy padnie pytanie o rozmiar, a Ty w ten sposób dowiesz się, jaki on jest. 

Jak Wy sobie z tym poradziliście? :)

Średnia

0.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

06 grudzień 2019

Komentarze