Suknia ślubna w kolorze

08 styczeń 2018
Agnieszka Okularczyk

Suknia ślubna kojarzona jest z kolorem bieli, który symbolizuje czystość i niewinność Panny Młodej. W najnowszych trendach ślubnych coraz większą popularność zdobywają jednak suknie kolorowe. Modę tę można również zauważyć wśród gwiazd m.in. Mariny Łuczenko-Szczęsnej, która powiedziała „tak” w sukni w odcieniu pudrowego różu, oraz Małgorzaty Rozenek, która wybrała suknię w odcieniach szarości.

Trendy 2017/18

Nowości na rok 2017/18 zaprezentowano w Barcelonie na Bridal Fashion Week, gdzie królowały suknie zarówno w jednym jak i w kilku kolorach. Najczęściej zauważyć można było suknie w odcieniach pudrowego różu, brzoskwini, szarości oraz nude, ale pojawiły się również odważniejsze stylizacje jak łączenie bieli z czernią oraz fioletowe i bordowe zdobienia.

Czym się kierować przy wyborze koloru?

Dobrze jest poznać swój typ kolorystyczny, udając się na analizę kolorystyczną, ponieważ ułatwi Wam to dobór idealnego koloru lub bieli ślubnej. Jeśli jednak decydujecie się na indywidualne poszukiwania, starajcie się nie nastawiać zawczasu na konkretny kolor, dyskwalifikując pozostałe, ponieważ często okazuje się że najlepiej wyglądamy w tych odcieniach czy fasonach, które nam się nigdy nie śniły.

Przymierzając daną suknię, nie oceniajcie jej wyłącznie w przymierzalni, bowiem sztuczne światło lekko zniekształca odcienie. Postarajcie się przyjrzeć jej również w świetle dziennym.

Jaki kolor wybrać?

W dużym uproszczeniu - jeśli jesteś wiosną, a natura obdarzyła Cię jasną, ale ciepłą karnacją, jasnymi oczami i jasnymi włosami, wybieraj kolory jak najbardziej rozbielone. Dobrze będą wyglądać kolory pudrowe, np. brzoskwiniowe, cytrynowe, różowe, zielone, a także budyniowy, magnolii, jasny ecrue.

Jeśli jesteś przedstawicielką typu letniego, ale o chłodnych włosach i cerze, unikaj ciepłych odcieni sukni. Zdecyduj się na kolor gołębi, stalowy szary, niebieski, pudrowy róż, fiolet.

Jeśli jesteś przedstawicielką ciepłego typu urody, czyli posiadasz rudawe, kasztanowe lub włosy blond w odcieniu złota, a twoja skóra ma żółtawy pigment, sięgaj po odcień ecrue, biel jaśminową, stare złoto, szampan, brzoskwiniowy, łososiowy róż.

W przypadku, gdy masz południowy typ urody, czyli posiadasz ciemną karnację, brązowe oczy i włosy sięgaj po mocniejsze i intensywniejsze kolory, oraz tkaniny. Zrezygnuj z przeźroczystości na rzecz tkanin grubszych, tłoczonych np. mikado. Sprawdzą się tu m.in ciemny beż, kakaowy, mocny szary, czerwień, głęboki fiolet, zieleń butelkowa.

Kiedy kolor jest nieodpowiedni?

Najłatwiej zauważyć to przymierzając kilka kolorów jeden po drugim lub przykładając je do twarzy. Przy źle dobranym kolorze łatwiej zauważymy wszelkiego rodzaju przebarwienia na twarzy. Bardzo często pojawia się również zasinienie pod oczami, a ze skóry wybije się szarość lub róż.

 

A Wy co myślicie o kolorowej sukni ślubnej? Zdecydowałybyście się stanąć w takiej na ślubnym kobiercu?

Średnia

4.4

Oceń mój artykuł

Zobacz także

02 listopad 2019
13 kwiecień 2019

Komentarze

Kocham kolory i radzę wszystkim Pannom Młodym, które marzą o takiej sukni, aby nie dały się zakrzyczeć, że "tylko biel wypada". Ni będziecie żałować ;)
~Agson 20 listopad 2019 09:53 odpowiedz