Najciekawsze pomysły na sesję ślubną

08 styczeń 2019
Paulina Pieśla

Coraz mniej par decyduje się na wykonanie sesji fotograficznej w dniu, w którym odbywa się ich ślub. Wynika to niejednokrotnie z faktu, że ten dzień mija tak szybko, że Młodzi chcą go wykorzystać w 100%.

Rozmawiając z fotografami, dowiedziałam się również, że oni sami odradzają wykonywania zdjęć w tym dniu. Dlaczego?

Para Młoda odczuwa w tym dniu duży stres i zdjęcia mogą nie wyjść do końca naturalnie. Decydując się na sesję w innym dniu, mamy maksimum czasu i minimum stresu. Jak zatem sprawić, żeby nasze zdjęcia były nietuzinkowe, niesamowite i wywoływały zachwyt u osób, które będą je z nami oglądać?
Szpilki na Giewoncie - sesja ślubna w górach

Dosłownie i w przenośni. Jeżeli warunki atmosferyczne nie do końca zezwalają na robienie zdjęć w wyższych partiach gór, postawcie na najczęściej odwiedzane i zdecydowanie bardziej bezpieczne dla niedoświadczonych turystów - Morskie Oko. Miejsce to jest uwielbiane przez fotografów!

Piękne widoki, połączenie wody i gór, sprawiają, że na zdjęcia chce się patrzeć i patrzeć. Mimo tego, że teren nad samym Morskim Okiem  zdecydowanie nie należy do najłatwiejszych i najwygodniejszych do poruszania się w obcasach, to doświadczony fotograf sprawi i zadba o to, żebyś czuła się komfortowo i bezpiecznie. Jeśli wybieracie się w sesję plenerową w góry, nie zapomnij o jakimś okryciu wierzchnim. Góry, jak wiadomo, lubią być nieprzewidywalne.

Sesja ślubna nad morzem

Podobno ilu zwolenników gór, tyle samo miłośników morza. Czy można sobie wyobrazić bardziej romantyczną i idealną do fotografowania przestrzeń niż ta, którą oferują nam nadmorskie klimaty?

Wschód czy zachód słońca, to jedne z najczęściej fotografowanych zjawisk podczas sesji ślubnych nad morzem. Jeżeli marzycie o zdjęciach w pełnym słońcu, to zapomnijcie o tym pomyśle w sezonie. Chyba nie muszę nikomu tłumaczyć dlaczego. Raczej żadna para nie chce na drugim planie tłumu turystów...

Balonowe love

Mimo że sporo Par Młodych odchodzi raczej od balonów jako elementu dekoracyjnego, to w zeszłym sezonie i w aktualnie trwającym dużo nowożeńców decyduje się na sesję z balonami.

Jest to fajny gadżet, który w ciekawy sposób można umieścić na zdjęciach. Dodaje on lekkości, kojarzy się z zabawą, spokojem i jest ciekawą alternatywą dla zdjęć pozowanych ze znanymi wszystkim gadżetami.

Zdjęcia pod wodą

Wśród nowożeńców nie zabraknie również par, które kochają ryzyko i praktycznie mają je we krwi. To, co dla nas okazałoby się ekstremalne i nie do przejścia, dla nich jest normalną sprawą.

Do najbardziej ekstremalnych sesji, jakie udało mi się znaleźć, należała niewątpliwie ta pod wodą. Wygląda pięknie, zapiera dech w piersiach, ale ja osobiście bym się chyba nigdy nie odważyła na taki krok.

Sesja ślubna z humorem

Poczucie humoru ważna sprawa. Niektóre Pary Młode nie wyobrażają sobie swoich zdjęć ślubnych utrzymanych w klasycznej dla tego typu dzieł powadze i elegancji. 

Chcą, żeby na zdjęciach został zachowany ich humor i luz, który reprezentują na co dzień. Sesja na koparce? Ratowanie męża na ruchliwej drodze? Tu wszystko może się zdarzyć!

Sesja ślubna z pupilem

Pewnie nie tylko ja, ale sporo Par Młodych traktuje pupila jak członka rodziny.

Na pewno wielu z Was zdecydowało się na posiadanie zwierzaka wtedy, kiedy zaczynaliście mieszkać ze sobą lub towarzyszy Wam on od początku Waszego związku i jest dla Was naprawdę kimś ważnym. Warto pomyśleć o uwiecznieniu go na Waszych zdjęciach.Pomysłów na sesję ślubną jest naprawdę wiele. To od Was zależy na jakie rozwiązanie się zdecydujecie. Warto pamiętać, że zdjęcia ślubne zostaną w Waszych albumach na lata i raczej lepiej zrezygnować z tych, które w jakimś stopniu mogę być dla kogoś wulgarne czy zbyt odważne.

Jeżeli chcecie, żeby zdjęcia wyszły cudownie, to pamiętajcie, że najważniejszy jest luz! Jeżeli nie będziecie się stresować, gwarantuję, że zdjęcia wykonane w jakimkolwiek miejscu wyjdą niesamowicie! :)

Średnia

0.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

06 grudzień 2017

Komentarze