Wyjazd na święta

24 grudzień 2018
Dagmara Sobczak

Czy Wy też zauważyliście, że coraz więcej osób wyjeżdża na święta? I to nie do domu, do bliskich, tylko w ciepłe kraje? Już wiele razy słyszałam o takich wyjazdach, zarówno samotnych, jak i we dwoje.

To cały czas dość kontrowersyjny temat, bo konserwatywne, tradycyjne rodziny, źle znoszą informację, że ktoś z członków rodziny woli wyjechać niż spędzić święta z rodziną. A jednak. Coraz więcej osób wybiera właśnie takie rozwiązanie.

Jeżeli Wy też planujecie taki świąteczny wypad, poniżej podrzucam kilka kierunków godnych Waszej uwagi.

Gdzie wyjechać na święta Bożego Narodzenia we dwoje?

Madera

To bardzo popularny kierunek w okresie świąt, a właśnie dlatego, że to na tej wyspie co roku w okresie świąt możemy poczuć magię Bożego Narodzenia. Oświetlone uliczki, przyozdobione sklepy czy pokaz sztucznych ogni w sylwestra – to wszystko zapewnia nam stolica – Funchal.

To miejsce jest też o tyle ciekawe, że temperatury w grudniu wynoszą tam około 20 stopni Celsjusza.

Piękne widoki, trasy wycieczkowe dla pieszych i portugalski klimat – czego chcieć więcej?

Dominikana

Idealny kierunek na wypoczynek dla osób, które lubią egzotyczny klimat. W grudniu temperatura sięga tam nawet 30 stopni, więc jeżeli mamy chęć posmażyć się na słońcu i wykąpać w ciepłej morskiej wodzie (ta ma temperaturę ok. 28 stopni C), to nie ma lepszego miejsca.

Dominikana znana jest z tego, że ma jedne z najpiękniejszych plaż na świecie, cudowne rafy koralowe (dla miłośników nurkowania), wodospady, czy piękne parki.

Nie jest może najtaniej, ale na pewno święta spędzone na Dominikanie będą niezapomniane.

Cypr

Jeżeli jednak interesuje Was tańsza wersja – Cypr sprawdzi się tu idealnie. Co prawda temperatura powietrza jest już trochę niższa, bo oscyluję około 19 stopni Celsjusza, ale to dalej w porównaniu z temperaturami w Polsce – raj dla ciepłolubnych.

Cypr zapewni Wam rozrywkę, bo jest tam co zwiedzać. Jeżeli lubicie poznawać nowe miejsca i historię danych miejsc, na Cyprze będziecie mieli taką sposobność. Antyczne miasto Kurion, Pafos, Przylądek Greco i wiele, wiele innych.To trzy najpopularniejsze i według mnie najciekawsze kierunki, jakie możecie obrać na Święta Bożego Narodzenie, jeżeli chcecie zażyć trochę słońca. Pamiętajcie, że to jednak nie wszystko. Może wolicie Egipt, Albanię, Turcję, Wyspy kanaryjskie, Grecję? Wszystko zależy od Was :)

Spędzaliście kiedyś Święta poza domem na wyjeździe? Co o tym sądzicie? A może w przyszłym roku wykorzystacie którąś z moich propozycji? :)

Średnia

4.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

15 sierpień 2018
09 listopad 2019

Komentarze