Gdzie zorganizować wymarzoną sesję ślubną?

11 maj 2018
Dagmara Sobczak

Każda Para Młoda podczas przygotowań do ślubu i wesela staje przed wyborem, czy zdecydować się na wykonanie przez fotografa profesjonalnej sesji ślubnej. Czasem taka sesja jest wliczona w cenę zdjęć czy reportażu ze ślubu i wesela, a czasem nie i wtedy musimy się zastanowić, czy chcemy mieć, poza kościołem i salą weselną,  dodatkowe zdjęcia w innej scenerii.

A jeżeli chcemy, to jeszcze pozostaje ważna kwestia - jakie?Sesja ślubna – plener czy studio?

Pytanie może się wydać tendencyjne, ale wielu fotografów nadal pyta, jakie zdjęcia życzy sobie Para Młoda. Większość par wybiera plener. Obecnie odchodzi się już od zdjęć studyjnych, które były modne, ale lata temu. Kiedyś każdy szanujący się fotograf miał swoje studio fotograficzne, gdzie stały rozstawione lampy, statywy i aparaty. W ofercie były różne tła do wyboru (często imitujące dzisiejszy plener) oraz rekwizyty, który były wykorzystywane do zdjęć. Jednak nie zawsze były one trafione...

Dzisiaj dobrym fotografem nazywa się tego, kto potrafi uchwycić odpowiedni moment i emocje. To właśnie one sprzedają się dzisiaj na zdjęciach. Tło często schodzi na drugi plan, jest mniej ważne i fotografowie robią wszystko, aby to Para Młoda była w centrum, a nie rekwizyty czy wymyślne elementy. Na zdjęciu ma być widoczne przede wszystkim uczucie, jakim darzą się nowożeńcy.

Sesja ślubna tylko w plenerze!

Jeżeli więc stoisz przed wyborem: sesja ślubna – plener czy studio? Wybierz plener. Dlaczego? Już tłumaczę.

Po pierwsze, dziś za wynajęcie studio trzeba dodatkowo zapłacić, a czas w nim spędzony jest zazwyczaj ograniczony. Po drugie, w studio są sztuczne światła, które nie wyglądają tak dobrze, jak światło naturalne/dzienne. Po trzecie, zdjęcia w plenerze stwarzają o wiele więcej możliwości i zapewniają więcej czasu na zrobienie dobrego ujęcia - nigdzie nie musicie się spieszyć, ponieważ fotografie wykonane o każdej porze będą miały swój wyjątkowy klimat.

Plener zazwyczaj kojarzy się z lasami, parkami, zielenią, jednakże to tylko jedna z opcji. Plener można wykonać na plaży, nad wodą, a nawet w wodzie! Piękne plenery można oglądać na górzystych terenach, na tle pięknych zamków, albo (uwaga!) we wnętrzach zamków. Nie zawsze plener musi oznaczać otwartą przestrzeń. To także ciekawe wnętrza, w których można zrobić piękne, klimatyczne fotografie.Ogranicza nas jedynie wyobraźnia, a natura i krajobraz, które nas otaczają, często stworzone są do tego,aby być tłem dla emocji, które towarzyszą młodej parze w najpiękniejszych chwilach ich życia. Jeżeli macie wybór, nie ma co się zastanawiać - zdecydowanie polecam Wam plener!

A jakie jest Wasze zdanie? Co byście wybrali - plener czy studio?

Średnia

0.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

16 styczeń 2019
06 maj 2019

Komentarze