Co powinno znaleźć się na słodkim stole weselnym?

27 sierpień 2018
Natalia Narowska

Słodki kącik weselny jest od jakiegoś czasu często spotykany na weselu. Jako alternatywa dla tradycyjnych ciast, rozłożonych na każdym stole, cieszy się dużym zainteresowaniem.

 

Dlaczego warto zdecydować się na słodki kącik weselny?

Weselne stoły wcale nie muszą się uginać pod ogromną ilością jedzenia. Ciasto pomiędzy słonymi przekąskami nie wygląda apetycznie. Osobny kącik przykuwa uwagę gości i zmusza ich od wstania od stołu. Małe porcje pozwolą na spróbowanie wielu różnych propozycji.

Umieszczenie wszystkich rodzajów ciast, babeczek, pralinek i owoców na jednym stole pozwala gościom w szybki i prosty sposób zapoznać się z propozycjami i wybrać co nieco dla siebie. Przygotowaniem słodkiego kącika weselnego możecie zająć się sami lub powierzyć to profesjonalnej firmie świadczącej tego typu usługi. Niektóre cukiernie również mają w swojej ofercie przygotowanie stolika ze słodyczami. Plusem wynajęcia firmy jest to, że zazwyczaj wypożyczają oni na czas przyjęcia swoje naczynia oraz akcesoria.

Jeżeli będziecie mieli więcej słodkości, mogą one posłużyć jako podziękowania dla gości weselnych. Przy pożegnaniu możecie wręczyć pudełeczka ze smakołykami każdemu, kto do Was przyszedł. Miły gest, prawda? :)

Co powinno znaleźć się na weselnym stole ze słodyczami?

Przy wyborze słodkości skupcie się na tym, aby pojawiło się dużo propozycji na jeden kęs: od babeczek, przez różnego rodzaju ciasteczka, żelki, praliny i makaroniki. W słodkich kącikach można spotkać również lizaki i ciasta na patyku. Są to takie smakołyki, po które każdy przechodzień sięgnie. Ot tak – dla smaku. Różnorodność na słodkim stole sprawi, że każdy z gości znajdzie coś dla siebie.

Malutkie babeczki to gorący trend, przyjazny dla budżetu. Przykładowo na przyjęciu dla 150 osób nie ma potrzeby robić z każdego smakołyku po 150 porcji. Wystarczy np. 40-50 szt z każdego z nich. Obecnie jest tyle możliwości ich dekoracji, że mogą nawet wyglądać jak małe torciki.

Ja podać babeczki, ciastka i owoce na weselu?

Różnego rodzaju babeczki można ustawiać na piętrowych paterach (przyciągną wzrok), niekoniecznie z zastawy stołowej, ale też np. zrobione z kawałków drewna. Drobne słodycze mogą znaleźć się w słoikach i na talerzykach. Macie tu pełną dowolność. Ważne, żeby całość ze sobą współgrała. Pojedyncze ciastka dekorowane lukrem warto zapakować w celofan i przewiązać wstążką - zapobiegnie to sytuacji, w której jedna osoba dotyka kilku z nich, położonych obok siebie.

Etykiety

Przy smakołykach umieśćcie etykiety z opisami. Tam zaznaczcie jakim kremem są nadziane ciasteczka, jakiego smaku są cukierki, itp. Wszystkie opisy na starannie wykonanych etykietach przywiązane sznureczkami albo wstążkami stanowczo ułatwią wybór gościom.

Tło

Jako tło dla smakołyków mogą posłużyć różne dodatki, np. lampiony, tiulowe kule, pluszowe misie, bukiety kwiatów, itd. Najlepiej, gdy będą kolorystycznie dopasowane do motywu przewodniego. Ustawione na tradycyjnym stole, ale też np. na kredensie w stylu shabby chic lub drewnianym w zależności od typu wesela. Kącik ze słodkościami ustawcie w miejscu, do którego każdy będzie mógł swobodnie podejść – najlepiej w pobliżu bufetu z kawą i herbatą.Co myślisz o nowym trendzie i słodkich kącikach? A może preferujesz ciasta na paterach rozstawione na każdym stole? :)

Średnia

3.2

Oceń mój artykuł

Zobacz także

Komentarze