Jak zorganizować piękny ślub nad jeziorem?

23 październik 2019
Joanna Brodzicka

Czy zastanawialiście się nad weselem w plenerze? Bardzo romantyczny byłby na przykład ślub nad jeziorem.

Czy trudno zorganizować takie wydarzenie?

Organizacja ślubu nad jeziorem

Nie będę ukrywać, że ślub nad jeziorem w polskich warunkach pogodowych nie należy do najłatwiejszych zadań. Jest to wręcz prawdziwe wyzwanie. Musimy się przygotować na wszelkie anomalie. Jednak, jeśli wszystko się uda, będzie to niezapomniany moment, a goście będą go pamiętać przez całe życie.

Jeśli zastanawiacie się nad organizacją ślubu nad jeziorem, są dwie kwestie do przedyskutowania.

Jedną z opcji - droższą, ale dużo wygodniejszą jest zamówienie sali weselnej. Mamy tu wiele możliwości – restauracje, folwarki, karczmy, zajazdy, hotele dworki, które są położone bezpośrednio nad jeziorem. Zwykle dysponują wygodnym pomostem, zabezpieczonym barierkami, elegancką plażą, przystosowaną do organizacji przyjęcia na świeżym powietrzu i podestem do tańców.

Tego typu wesele wygląda jak w bajce. Na barkach organizatorów jest cała oprawa. Do Was należy jedynie wybór orkiestry, dań, dekoracji.

Dodatkowym plusem tego typu sal weselnych jest możliwość przeniesienia się w razie braku pogody do wnętrza budynku, wynajęcia miejsc noclegowych dla przybyłych gości oraz skorzystania z możliwości organizacji poprawin.

Samodzielna organizacja ślubu nad jeziorem

Druga opcja ślubu nad jeziorem to organizacja własnym sumptem. Do odważnych świat należy – więc do dzieła! W tym przypadku, po pierwsze musicie wybrać odpowiednie kameralne miejsce, z dala od turystów. Po drugie wynająć catering oraz zastawę, stoły i kelnerów. Możecie kupić bele śnieżnobiałych firan i wstążek celem udekorowania miejsca. Doskonale będą tu współgrać tysiące małych lampionów porozwieszanych na drzewach lub długie sznury światełek.

Dobrym wyjściem jest wypożyczenie namiotu w razie deszczu lub schowania się przed wiatrem. We własnym zakresie należy też pomyśleć o organizacji miejsca do tańczenia. W tym celu można zbić na przykład stare deski oraz je pomalować.

Pozostaje kwestia dojazdu. Wiele firm wynajmuje busy z kierowcą. Jest to świetna okazja, aby skorzystać z propozycji.

To, jakie miejsce wybierzecie na ślub nad jeziorem, jest zapewne istotne, jednak mniej niż Wy sami. Jeśli nie macie dodatkowej pary rąk do pracy i pomocy, polecam wersję numer jeden, czyli wynajem gotowego pleneru na Waszą uroczystość.

Własna organizacja ślubu z pewnością jest kusząca, ale jedynie dla świetnie zorganizowanych par, którzy mają żyłkę organizacyjną i są bardzo kreatywni.

A może już macie coś na oku w zakresie organizacji ślubu nad jeziorem? Chętnie się zainspirujemy Waszymi pomysłami :)

Średnia

0.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

09 wrzesień 2020
21 październik 2019

Komentarze